Вирощуємо томат «Медова гігант»: характеристики і опис сорту

Для всіх аматорів великоплідних жовтих томатів є сорт, який не може не зацікавити. Він називається «Медовий велетень». Про це красені і піде мова в нашій статті.

З неї ви дізнаєтеся як виглядає томат, які його основні характеристики та особливості вирощування. Також ми розповімо про походження і застосування цих томатів, про його здатність протистояти тим чи іншим хвороб і шкідників.

Томат «Медовий гігант»: опис сорту

Назва сортумедовий гігант
Загальний описСередньостиглий, індетермінатний сорт томатів
ОригінаторРосія
термін дозрівання100-110 днів
формаПлоди великі, плескаті
коліржовтий
Середня маса томатів300-400 грам
застосуванняВ основному вживаються в свіжому вигляді
урожайність сортудо 15 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняСорт вимогливий до добрив і поливу
Стійкість до хворобМає хорошу стійкість до захворювань

«Медовий велетень» - це індетермінатний, штамбовий сорт. Рослина досить високоросла близько 150 см. По термінах дозрівання належить до середньоранніх, тобто від висадки розсади до дозрівання перших плодів проходить 100-110 днів. Цей вид томатів має досить хорошу стійкість до основних видах захворювань. Добре підходить для вирощування як у відкритому грунті, так і в тепличних укриттях.

Зрілі плоди мають жовтий колір за формою плескаті. Як правило, по масі вони мають 300-400 гр, в рідкісних випадках досягають 550-600. Кількість камер 5-6, вміст сухої речовини до 6%. Зібрані плоди добре переносять тривале зберігання і перевезення, за це якість їх цінують фермери, які вирощують томати на продаж у великих кількостях.

Помідори «Медова гігант» - плід праць вітчизняних фахівців, сорт був виведений в 2001 році, через 2 роки отримав державну реєстрацію. Практично відразу став відомий любителям великоплідних жовтих сортів томатів за високі товарні якості.

Для вирощування томата «Медовий гігант» у відкритому грунті підійдуть південні регіони, так як сорт теплолюбний і різкі перепади температури можуть вплинути на врожайність. У плівкових укриттях можна успішно вирощувати в районах середньої смуги.

Порівняти вага плодів з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
медовий гігант300-400 грам
Велика матуся200-400 грам
банан Помаранчевий100 грам
медовий спас200-600 грам
розмарин фунтовий400-500 грам
хурма350-400 грам
безрозмірнийдо 100 грам
Фаворит ф1115-140 грам
Рожевий фламінго150-450 грам
чорний мавр50 грам
рання любов85-95 грам

Читайте також на нашому сайті: як отримати хороший урожай томатів відкритому грунті і круглодічно зимових теплицях.

А також, секрети агротехніки ранніх сортів або як доглядати за томатами з швидкими термінами дозрівання правильно.

Характеристики

Томати цього виду мають чудові смакові якості і дуже гарні в свіжому вигляді. Для цільноплідного консервування не підійдуть через розміри, але можна використовувати їх для бочкових засолок. Соки та пасти з плодів «Медового гіганта» не роблять.

Крім багатьох плюсів «Медовий гігант» відомий свій хорошою врожайністю. При гарному догляді можна отримувати до 4-5 кг з куща. Якщо вибрати схему посадки 2-3 рослини на кв. м, то виходить до 15 кг, що доволі непоганий показник.

Порівняти його з іншими томатами можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
медовий гігантдо 15 кг з кв.метрів
Петро Перший3, 5-4, 5 кг з куща
Рожевий фламінго2, 3-3, 5 кг з кв.метрів
цар Петро2, 5 кг з куща
Алпатьева 905а2 кг з куща
Фаворит ф119-20 кг з кв.метрів
ЛяЛяФа20 кг з кв.метрів
потрібний розмір12-13 кг з кв.метрів
безрозмірний6-7, 5 кг з куща
Нікола8 кг з кв.метрів
Демидов1, 5-4, 7 кг з куща

Серед основних плюсів цього сорту відзначають:

  • стійкість до захворювань;
  • красивий товарний вигляд;
  • високі сортові якості плодів;
  • хороша врожайність.

Серед недоліків відмічено те, що цей вид вимогливий до добрив і режиму поливу. Це може трохи ускладнити догляд, особливо початківцям садівникам.

фото

особливості вирощування

Головними особливостями сорту є розмір і колір його плодів. Також варто відзначити досить непогану стійкість до захворювань. Багато хто відзначає високий вміст цукру в зрілих томатах. Оскільки кущі цієї рослини досить високі вони потребують підв'язки, а гілки в підпорах, так як плоди досить важкі. Кущ прийнято формувати в два стебла. На стадії росту добре відгукується на підживлення, що містять калій і фосфор, в подальшому можна перейти на комплексні.

Хвороби і шкідники

Грибковими захворюваннями "Медовий велетень» страждає виключно рідко. Єдине, чого варто побоюватися - так це захворювань, пов'язаних з неправильним доглядом. Щоб уникнути подібних труднощів при вирощуванні, треба регулярно провітрювати приміщення, де ростуть ваші помідори і дотримуватися режиму поливу і освітлення.

З шкідливих комах може піддаватися баштанної попелиці та трипси, проти них успішно використовується препарат «Зубр». У відкритому грунті капустянка і слимаки можуть завдати великого удару цим кущах. З ними борються за допомогою розпушування грунту, а також застосовують суху гірчицю або гострий мелений перець, розведений у воді, ложка на 10 л і поливають грунт навколо, шкідник після цього зникає.

З шкідників які найбільше здатні нашкодити в теплицях - це баштанна попелиці та трипси, проти них також застосовують препарат «Зубр». Як і багато інших видів томатів може піддаватися навалі білокрилки тепличної, з нею борються за допомогою препарату «Конфідор».

висновок

Як видно з опису особливих проблем цей сорт не викликає, крім як на початковому етапі росту куща, тут треба докласти певних зусиль. В іншому ж все досить просто. Удачі вам і багатих врожаїв.

середньостиглісередньоранніпізньостиглі
Анастасіябудьонівкапрем'єр
малинове винозагадка природигрейпфрут
царський подарунокрожевий корольДе Барао Гігант
Малахітова скринькакардиналде Барао
рожеве серцебабусинеЮсуповський
КипарисЛев ТолстойАлтайський
Ісполін малиновийДанкоракета

Схожі Статті