Вирощуємо томат «Волгоградський 5 95»: опис, особливості та фото сорти

У всіх любителів томатів різний смак і можливості для вирощування. Хтось любить величезні рожеві салатні помідори, а для інших важливіше виростити вершки, які будуть зберігатися довгий час.

Для любителів акуратних кісткової середнього зросту на своїх грядках і для городників, які прагнуть отримати урожай смачних солодких томатів є чудовий гібрид, він називається «Волгоградський 5 95». Цей вид добре підійде для новачків і любителів з невеликим простором в теплиці.

Читайте повний опис в нашій статті. Також ми підготували для вас головні його характеристики та особливості вирощування.

Томат «Волгоградський 5 95»: опис сорту

Це среднепоздний гібрид, з моменту висадки розсади до появи перших зрілих плодів проходить 115-130 днів. Має однойменні гібриди F1. Кущ індетермінантний, штамбовий, среднеобліственний. Листя світло-зеленого кольору. Як і багато сучасних гібриди добре протистоїть грибковим захворюванням і шкідливим комахою.

Рекомендується для висадки у відкритому грунті, але багато хто вирощує томати в тепличних укриттях і на балконі, завдяки зростанню рослини 70-80 см. Зрілі плоди червоного кольору, за формою округлі, приплюснуті, злегка ребристі. Смак типовий для томатів, приємний, кисло-солодкий, добре виражений.

Вага томата коливається від 80 до 120 гр, при першому зборі можуть досягати 150-170 гр. Кількість камер 5-6, вміст сухої речовини до 4, 5%, цукрів 3%. Зібрані плоди можуть довго зберігатися і переносять тривалу транспортування в ящиках.

Порівняти вага томатів цього сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуВага плодів (грам)
Волгоградський 595320
Андромеда Рожева80-170
російський розмір650-2000
Андромеда70-300
Бабушкін подарунок180-220
Гуллівер200-800
американський ребристий300-600
Наостанок150-200
Юсуповський500-600
Діброва60-105
грейпфрут600-1000
Золотий ювілей150-200

Характеристики

Сорт помідор «Волгоградський 5 95» є представником вітчизняної селекції, отриманий на дослідній станції ВИРа методом відбору з гібрида Кубань х Чорноморець 175. Сорт районований в 1953 році. З того часу користується стійким попитом у фермерів і дачників, завдяки своїм високим товарним і сортових якостей.

«Волгоградський 5 95» - помідор такого сорту, який більше підійде для південних регіонів, там відзначена найбільш висока врожайність. Оптимально підійде Астрахань, Волгоград, Бєлгород, Донецьк, Крим і Кубань. В інших південних регіонах теж росте добре. У середній смузі рекомендовано вкривати плівкою. У більш північних районах країни росте тільки в опалювальних теплицях, але в холодних регіонах може падати врожайність і погіршуватися смак плодів.

Томати гібридного сорту «Волгоградський 5 95» завдяки своїм розмірам дуже добре підходять для приготування домашніх консервацій і бочкових засолок. Також будуть хороші і в свіжому вигляді. Соки і пасти виходять дуже смачні і корисні.

У відкритому грунті з кожного куща можна збирати до 3 кг томатів, при рекомендованої щільності посадки 3-4 куща на кв. м, таким чином, виходить до 12 кг. У тепличних укриттях результат вище на 20-30%, тобто близько 14 кг. Це звичайно не рекордний показник врожайності, але все ж не так погано, враховуючи низькорослість рослини.

Порівняти врожайність сорту з іншими сортами можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Волгоградський 59512 кг з кв.метрів
Андромеда Рожева6-9 кг з кв.метрів
Де Барао гігант20-22 кг з куща
Полбіг4 кг з кв.метрів
солодка гроно2, 5-3, 2 кг з кв.метрів
Червона гроно10 кг з куща
дачник4 кг з куща
товстий Джек5-6 кг з куща
Пінк Леді25 кг з кв.метрів
земляк18 кг з куща
Батяня6 кг з куща
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів

Серед основних позитивних якостей цього гібрида відзначають:

  • дуже висока опірність захворюванням;
  • стійкість до коливань температур;
  • високі сортові властивості плодів;
  • раннеспелость;
  • дружна зав'язь і достигання.

Серед недоліків можна виділити слабкі гілки і кисті, не дуже високу врожайність і вимогливість до підживлення.

особливості вирощування

«Волгоградський 5 95» не відрізняється особливими якостями. Рослина низькоросла, кисть щільно обвешен томатами. Також слід зазначити раннеспелость і стійкість до перепадів температур. Стовбур куща «Волгоградський 5 95» потребує підв'язки, а гілки в підпорах, так як рослина не дуже міцне, зі слабкими гілками. Насіння висівають в березні-початку квітня, розсаду висаджують у віці 45-50 днів.

До грунту невимогливий. Дуже любить комплексні підгодівлі 4-5 разів за сезон. Добре відгукується на стимулятори росту. Полив теплою водою 2-3 рази на тиждень у вечірній час.

Читайте також цікаві статті про посадку томатів в городі: як правильно робити підв'язування і мульчування?

Як спорудити міні-теплицю для розсади і застосовувати стимулятори росту?

Хвороби і шкідники

Тим, хто вирощує «Волгоградський 5 95» рідко доводиться стикатися із захворюваннями. Зазвичай все зводиться до профілактики. Такі заходи як: провітрювання теплиць, дотримання режиму поливу і освітленості, розпушування грунту послужать чудовим захистом від хвороб.

Головне, це позбавить від необхідності використання хімікатів при виникненні захворювань. У підсумку ви отримаєте чистий продукт, корисний дорослим і дітям. У дуже рідкісних випадках може дивуватися кореневою гниллю. Проти цієї хвороби борються за допомогою розпушування грунту, скорочення поливу і мульчування. Хімікати при цьому не використовують.

З шкідливих комах часто пошкоджується баштанної попелиць та трипсів, проти них успішно використовується препарат «Зубр». У відкритому грунті піддається нападу слимаків, їх збирають вручну, прибирають всю бадилля і бур'яни, а землю посипають крупним піском і вапном, створюючи своєрідні бар'єри.

Як випливає із загального огляду, «Волгоградський 5 95» підійде для новачків і городників без досвіду вирощування. З ним справляються навіть ті, хто береться за розсаду томатів вперше. Удачі вам і хорошого дачного сезону!

Також пропонуємо вашій увазі статті про сортах томатів з різними термінами дозрівання:

середньораннісередньопізнісередньостиглі
новинка Придністров'яАбаканский рожевийхлібосольні
кулькафранцузький гроздевойгруша Червона
цукровий гігантжовтий бананЧорномор
ТорбейТитанБеніто F1
Третьяковськійслот f1Поль Робсон
чорний КримВолгоградський 5 95малиновий слон
Чіо Чіо СанКраснобай f1Машенька

Схожі Статті