Вирощуємо вітчизняний помідор «Московський Делікатес»: опис, характеристика і фото сорти

Томат «Московський делікатес» для садівників буде цікавий тим, що в його помідорах підвищений вміст цукру і його смак дуже подобається дітям. Фермерів зацікавить його найвища урожайність, і можливість наповнення ринку збуту помідорами відмінного смаку універсального застосування.

Повний опис сорту і все про особливості вирощування і характеристиках читайте в нашій статті.

Томати «Московський Делікатес: опис сорту

Назва сортуМосковський Делікатес
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання117-122 днів
формаВитягнута, перцевідние
колірчервоний
Середня маса томатів75-140 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту9 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до більшості хвороб

За своїми даними сорт помідорів «Московський Делікатес» середніх термінів достигання. Від посіву насіння до збору перших дозрівають плодів проходить 117-122 дня. Сорт рекомендований для вирощування в теплицях, на відкриті гряди висаджують лише на півдні Росії.

Кущ рослини індетермінантного типу, досягає висоти 155-185 сантиметрів. Кращі показники врожайності показує при формуванні куща 2-3 стеблами. Перша кисть формується вище дев'ятого листа. Кущ рослини потребує обов'язкової підв'язці до вертикальної опори або шпалері.

Сорт має досить цікавою особливістю. Перші сформувалися плоди трохи меншого розміру в порівнянні з іншими. Тоді як у інших сортів томатів перші помідори зазвичай більшого розміру. Велика кількість листів, звичайної для томатів форми, досить великого розміру, добре вираженого темно-зеленого кольору, трохи пухкі за фактурою.

У багатьох отриманих від городників відгуках міститься рада з видалення нижніх листків рослини. Таким чином покращують провітрювання землі в лунках. Деякі садівники відзначають ураження рослин галловой нематодою при вирощуванні томатів у теплиці. Сорт Московський делікатес має середню стійкість до грибкових захворювань томатів і високою до поразки фітофторозом. З ряду інших сортів помідор виділяється рівною віддачею врожаю досить протяжної за часом.

Характеристики

Країна виведення - Росія. Витягнута форма, за зовнішнім виглядом нагадує невеликі плоди болгарського перцю. Середня маса - від 75 до 140 грамів, при вирощуванні в теплиці відзначені помідори вагою близько 180 грамів. Незрілі томати темно-зеленого кольору з темною плямою біля плодоніжки, дозрілі - добре вираженого червоного кольору, іноді розфарбування смугаста.

Порівняти вага плодів сорту з іншими сортами можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Московський делікатес75-140 грам
циган100-180 грам
японський трюфель100-200грамм
вельможа300-400 грам
космонавт Волков550-800 грам
шоколадний200-400 грам
Спаська вежа200-500 грам
новачок рожевий120-200 грам
Паленка110-135 грам
бурулька рожева80-110 грам

Застосування універсальне, хороший смак в салатах, не лопаються при термічній обробці, підходять для маринування та засолювання, застосовують для дитячого харчування. Урожайність - 3, 5-4, 0 кілограма з куща, 8, 0-9, 0 кг з квадратного метра при посадці не більше трьох рослин. Товарний вигляд хороший, високе збереження при транспортуванні, в прохолодному місці зберігаються до середини листопада.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Московський делікатес8-9 кг з кв.метрів
ракета6, 5 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
прем'єр6-9 кг з кв.метрів
лялька8-9 кг з кв.метрів
Столипін8-9 кг з кв.метрів
квочка10-11 кг з кв.метрів
Чорна гроно6 кг з куща
товстий Джек5-6 кг з куща
Буян9 кг з куща

фото

Візуально ознайомитися з сортом томата «Московський Делікатес» можна на фото нижче:

Гідності й недоліки

переваги:

 • хороша врожайність, тривалий плодоношення;
 • рівний розмір плодів і універсальність їх застосування;
 • високий відсоток вмісту в плодах цукру;
 • добре зберігання при тривалому зберіганні,
 • невисокі вимоги по догляду при вирощуванні;
 • хороша стійкість до захворювань томатів.

Недоліки: Вимога формування і підв'язування куща.

Дізнатися більше про найтиповіших томатних захворюваннях в теплицях ви можете тут. Також ми розповімо про способи боротьби з ними.

На нашому сайті ви знайдете достовірну інформацію про таких спокусах, як альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез, фітофтороз та способи захисту від фітофтори.

особливості вирощування

З огляду на середні терміни дозрівання сорту, час посадки насіння на розсаду підбирається індивідуально. Багато в чому ці терміни залежать від погодних умов по регіонах вирощування. Сіянці не вимагають проведення спеціальних підгодівлі через потужність рослин. Пікіровка саджанців проводиться в період 2-4 справжніх листків.

Хорошу добавку врожайності дасть обприскування рослин стимулятором росту і формування плодів «Вимпел». За численними відгуками, отриманими від садівників, основні вимоги щодо подальшого догляду полягають в наступному:

 1. Видалення нижніх листків куща для поліпшення провітрювання землі в лунках.
 2. Ретельне видалення бур'янів.
 3. Своєчасність поливів теплою водою, особливо з початком цвітіння, формування плодів і при початку дозрівання перших томатів.

Способів вирощування розсади томатів існує величезна кількість. Пропонуємо вашій увазі серію статей про те, як це зробити:

 • в закрутки;
 • в два кореня;
 • в торф'яних таблетках;
 • без пікіровки;
 • за китайською технологією;
 • в пляшках;
 • в торф'яних горщиках;
 • без землі.

Шкідники і хвороби

Одним з шкідників паразитує на кущах помідор є галова нематода, особливо при вирощуванні в умовах теплиці. В першу чергу пошкоджуються корені кущів, потім нематода прогризає ходи всередині стебла помідор, виділяючи токсичні речовини. Через токсичних речовин на коренях і стеблах з'являються потовщення (галли), всередині яких розвиваються нові личинки шкідника.

Для попередження захворювань навколо гряд помідор рекомендують висаджувати часник. Він несприйнятливий до галової нематоди, а запах часнику відлякує шкідника. Уражені рослини врятувати неможливо.

Радять видаляти такі рослини разом з кореневою грудкою грунту. Землю на грядках, де був виявлений шкідник, обробити препаратом для дезінфекції. Наприклад «Тіазон» або «Видати», за умови ретельного дотримання заходів безпеки.

середньостиглісередньоранніпізньостиглі
Анастасіябудьонівкапрем'єр
малинове винозагадка природигрейпфрут
царський подарунокрожевий корольДе Барао Гігант
Малахітова скринькакардиналде Барао
рожеве серцебабусинеЮсуповський
КипарисЛев ТолстойАлтайський
Ісполін малиновийДанкоракета

Схожі Статті