Висока врожайність з томатом «Дубок»: характеристика і опис сорту, фото, особливості вирощування помідорів

На сьогоднішній день все більше городників віддають перевагу низькорослим сортам томатів. Одним з найбільш затребуваних сортів є «Дубок», з кожним роком набирає все більшої популярності.

Помідори сорту «Дубок» були виведені в Російській Федерації в XXI столітті, вже завоювали чимало симпатій в рядах городників завдяки своїм позитивним характеристикам.

Читайте далі в статті повний опис сорту, його характеристики, переваги та недоліки, особливості агротехніки.

Томат «Дубок»: опис сорту

Назва сортуДубок
Загальний описРанньостиглий, детермінантний сорт томатів
ОригінаторРосія
термін дозрівання85-105 днів
формаОкруглі, трохи приплюснуті
колірчервоний
Середня маса томатів50-100 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту6 кг з кв. метра
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань томатів

Сорт томата «Дубок» відноситься до ранньостиглий, так як від посадки насіння до появи стиглих плодів проходить від 85 до 105 днів. Висота його детермінантних кущів, які не є штамбовими, становить 40-60 сантиметрів. Вони відрізняються компактністю і слабкою гіллястістю. Про індетермінантні сорти ви можете прочитати в цій статті.

Ці помідори призначаються для вирощування у відкритому грунті, але їх також вирощують і в теплицях, в парниках, під плівкою і навіть в кімнатних умовах. У характеристиці помідорів «Дубок» важливо те, що вони надзвичайно стійкі до фітофторозу, а також інших захворювань.

Цей сорт не є гібридним і не має однойменних гібридів F1.

Перше суцвіття на цих рослинах зазвичай утворюється над шостим або сьомим листом, а всі інші - через один лист. Головне стебло має п'ять або шість суцвіть, а в одній руці визріває п'ять або шість плодів. З одного квадратного метра землі зазвичай збирають близько 6 кілограм помідорів.

З врожайністю інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Дубок6 кг з кв.метрів
Катя15 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Червона стріла27 кг з кв.метрів
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
Верлиока5 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща
вибух3 кг з кв.метрів
Золоте серце7 кг з кв.метрів
ВАЖЛИВО! При вирощуванні томатів «Дубок» в кімнатних умовах необхідно проводити штучне запилення квіток.

Найбільш бажаними попередниками для помідорів «Дубок» можна назвати салат, моркву, капусту, огірок, цибуля і бобові культури.

Гідності й недоліки

Томати «Дубок» мають наступні переваги:

 • стійкість до хвороб;
 • невибагливість;
 • морозостійкість;
 • одночасне дозрівання плодів;
 • відмінна транспортабельність і лежкість помідорів;
 • відмінний смак плодів і універсальність в їх використанні.

Томати «Дубок» практично не мають недоліків, за що і цінуються городниками.

Характеристики

Плоди томатів «Дубок» характеризуються округло-плескатої формою, середньою величиною і червоним забарвленням. Їх м'ясиста м'якоть має приємний насичений смак з невеликою кислинкою. Ці помідори мають невелику кількість камер і середній рівень вмісту сухої речовини.

Їх маса може коливатися від 50 до 110 грам. Томати «Дубок» відмінно підходять для транспортування і тривалого зберігання. Томати «Дубок» є універсальними у використанні. Їх застосовують для цільноплідного консервування, вживання в свіжому вигляді і переробки.

Порівняти вага плодів сорту Дубок з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуВага плодів (грам)
Дубок50-100
квочка90-150
Андромеда70-300
Пінк Леді230-280
Гуллівер200-800
банан червоний70
Наостанок150-200
Про ля ля150-180
Діброва60-105
земляк60-80
Золотий ювілей150-200

Читайте також на нашому сайті: Як доглядати за ранньостиглими сортами? Як отримати найкращий урожай у відкритому грунті?

Як вирощувати смачні помідори круглий рік в теплицях? Які сорти відрізняються гарним імунітетом і високою врожайністю?

фото

Томат «Дубок» фото:

особливості вирощування

Томати «Дубок» прийнято вирощувати розсадним методом. Посів насіння необхідно проводити в першому місяці весни.

ДОВІДКА. Перед висіванням насіння необхідно обробити розчином перманганату калію, після чого промити проточною водою. Можна застосовувати стимулятори росту.

Якщо температура повітря в кімнаті, де знаходяться ємності з розсадою, буде підтримуватися на рівні 18-20 градусів тепла, то через 5-7 днів можна буде милуватися першими сходами. Коли саджанці обзаведуться двома повноцінними листочками, потрібно буде провести їх пікірування.

Протягом періоду зростання саджанці слід двічі підгодувати комплексними добривами, а також зробити це під час пікіровки. За тиждень до висадки в грунт саджанці слід почати гартувати.

До характеристики томатів «Дубок» слід додати, що вік розсади при висадці в грунт повинен складати від 55 до 65 днів. Зазвичай висадка відбувається в квітні або травні, коли ймовірність нічних знижень температури повністю зникне.

ДОВІДКА. Відстань між кущами має становити 40 сантиметрів, а між рядами - 60 сантиметрів.

Помідори даного різновиду придатні для вирощування в будь-якому регіоні Росії. Кущ бажано формувати в два стебла. Що стосується пасинкування, то воно не є обов'язковою процедурою, але рекомендується все ж проводити його. Теж саме стосується і підв'язування.

Дуже важливо вибрати правильний грунт, як для посадки розсади, так і для дорослих рослин в теплиці. Розібратися в цьому допоможе стаття про види грунту для томатів.

Полив томатів «Дубок» повинен проводитися після заходу сонця. Рясного поливу вони не вимагають, проте не слід допускати пересихання грунту. Зберегти вологу і не допустити росту бур'янів допоможе мульчування. Щоб підвищити врожайність, томати «Дубок» необхідно регулярно підгодовувати добривами.

Для приготування добрива необхідно змішати в відрі чистої води 50 грам суперфосфату і 250 грам деревної золи, а також одну п'яту частину гною. Вносити це добриво потрібно один раз в двадцять днів.

Читайте докладніше про те, як правильно і чим удобрювати томати:

 • Органічні і мінеральні добрива.
 • ТОП кращих.
 • Дріжджі, йод, перекис водню, нашатирний спирт, зола, борна кислота.
 • Підживлення для розсади та позакореневе.

Не можна забувати про видалення бур'янів і розпушуванні грунту, а також про підгортання рослин.

Хвороби і шкідники

Цей вид помідорів практично не схильний до хвороб, а від шкідників його можна захистити за допомогою інсектицидних препаратів. Однак інформація про основні захворюваннях може бути вам корисна. Читайте все про:

 • Альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез.
 • Фітофтороз, захист від нього та сорти, які не хворіють фітофторою.
 • Хвороби томатів в теплицях і заходи боротьби з ними.

висновок

З опису, фото помідорів «Дубок» видно, що головна відмінність від інших низькорослих сортів полягає в його високій врожайності. А якщо при цьому враховувати і інші його позитивні якості, то можна зрозуміти, чим обумовлена ​​популярність томата «Дубок».

Схожі Статті