Високий урожай від сибірських селекціонерів - сорт помідорів «Загадка природи»

Сорт томатів «Загадка природи» був розроблений селекціонерами «Сибірського саду» (Новосибірськ). У 2008р він внесений в «Держреєстр селекційних досягнень, допущених до використання».

Сибірський регіон відрізняє дуже мінливий, примхливий клімат: літній період перемежовує то посуха, то дощі, то спека, то прохолода ... Далеко не кожен сорт томатів в таких умовах дасть хороший урожай.

Сорт «Загадка природи» стійкий до перепадів погоди і хвороб, тому може вирощуватися в будь-якій кліматичній зоні.

Томат «Загадка природи»: опис сорту

За ступенем дозрівання належить до середньоранніх сортів. Термін визрівання плодів займає близько 108-110 днів, що є відмінним результатом для великоплідних сортів, до яких і відноситься «Загадка природи». Відмінною рисою даного сорту є висока врожайність - з 1 кв.м. можна отримати до 16-17 кг.

Сорт розроблений для вирощування в теплицях і під плівковими укриттями. Висота основного стебла може досягати до 1, 9 м, що характерно для індетермінантного типу. Такі томати ростуть поки їм це дозволяють терміни вегетації, або садівники і фермери. Перевагою таких сортів є рівномірна і довга врожайність.

У таблиці нижче ви можете побачити яка врожайність інших сортів томатів:

Назва сортуврожайність
загадка природи16-17 кг з кв.метрів
Бабушкін подарунокдо 6 кг з куща
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
прем'єр6-9 кг з кв.метрів
Полбіг3, 8-4 кг з куща
Чорна гроно6 кг з куща
Кострома4, 5-5 кг з куща
Червона гроно10 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
лялька8-9 кг з кв.метрів

Дізнатися більше про найтиповіших томатних захворюваннях в теплицях ви можете тут. Також ми розповімо про способи боротьби з ними.

На нашому сайті ви знайдете достовірну інформацію про таких спокусах, як альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез, фітофтороз та способи захисту від фітофтори.

Характеристики

 • Форма плодів-плоско.
 • Самі плоди-жовті, з невеликою рожевої шапочкою біля основи.
 • А ось на розрізі вони рожеві, схожі на екзотичний фрукт. Саме через таку незвичайну забарвлення сорт і отримав свою назву.
 • Середня маса томатів - 350 гр. Фахівці відзначають, що садівниками вирощуються плоди вагою і більше 700 гр.

Порівняти вага плодів цього сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плода
загадка природи350 грам
Белла Роса180-220
Гуллівер200-800
Пінк Леді230-280
Андромеда70-300
квочка90-150
Буян100-180
грейпфрут600
де Барао70-90
Де Барао Гігант350

Як і у багатьох рожевоплідний томатів, смак у «Загадки природи» солодкий, цукристий, але при цьому томат має дієтичні властивості через невеликого вмісту пуринових кислот, що характерно сортам з жовтим забарвленням. Крім того, що міститься в жовтоплідного овочах бета-каротин корисний для щитовидної залози і для підвищення імунітету.

«Загадка природи» відноситься до так званих салатним сортам. У сирому вигляді ці томати найкраще проявляють всі свої смакові принади. Крім того, даний сорт прекрасно використовується для соусів, соку, пасти. Через те, що плоди великі, то консервувати цілком плоди неможливо. Сорт ніжний, тому при тривалому транспортуванні потрібно бути акуратним.

Основні плюси і мінуси вирощування цього сорту.

До плюсів можна віднести:

 • Високу врожайність.
 • Відмінну завязиваемость.
 • Стійкість до температурних перепадів.
 • Хороший смак і соковитість плодів, а також оригінальне забарвлення.
 • Невибагливість, можна вирощувати в різних кліматичних зонах.

До мінусів відносяться:

 • Масивність пагонів.
 • Вимагає високої опори через високого зросту.
 • Великий розмір плодів вимагає окремої підв'язки одній руці.

фото

Ознайомитися з плодами сорту томату «Загадка природи» можна на фото:

особливості вирощування

Посів насіння на розсаду починають за 50-60 днів до висадки на постійне місце. При висаджуванні в грунт на 1 кв.м. потрібно розмістити не більше 3 рослин. Оскільки сорт високорослий, то вимагає опори і підв'язки. Можна використовувати шпалери.

Перша кисть формується над 8-9 листом, подальша-ще через 3 листа. Кожна кисть через свого важкої ваги підв'язується. Для отримання високої врожайності рослини повинні прищипують-залишати потрібно не більше 4-5 квіток. «Загадка природи» добре реагує на використання мінеральних добрив та стимуляторів росту.

Хвороби і шкідники

Хвороби томатів можуть погубити весь урожай, тому боротьбу з хворобами потрібно починати ще до висадження розсади. Розглянемо найбільш поширені з них для тепличних томатів, до яких відноситься і «Загадка природи».

Фітофтора - на початку хвороби відбувається побуріння листя, потім буріють плоди. Викликають хвороба великий перепад температури і зайва вологість. Допомагають справитися з хворобою на ранніх стадіях обприскування з медьсодержащими препаратами.

Вершинна гниль помідорів. Їй характерні вдавлені плямочки на зелених плодах. Надлишок азоту, недолік кальцію або недолік вологи-основні причини появи. Допомагає впоратися з хворобою регулярний полив і обробка селітрових розчином.

Для листової цвілі основною ознакою є поява буро-коричневих плям, які покриті сірим нальотом. Використання бактеріальних препаратів, обробка рослини розчином хлорокиси міді допоможуть впоратися з хворобою.

Мозаїка томатів - дуже неприємна хвороба. Відмінні риси мозаїки-кольорові плями, що з'являються спочатку на листках, а потім і на плодах. Профілактикою служить промивання насіння в в 1% розчині марганцівки. Уражені рослини-спалюють.

Ще однією хворобою є розтріскування плодів. Але її причиною не є гриби або віруси, а рясний полив в посуху. Коли відразу велику кількість води потрапляє в стебло, а потім і в сам плід, то його ніжна шкірка не витримує тиску і тріскається. Справитися з хворобами нескладно, найголовніше вчасно їх помітити і правильно діагностувати.

На закінчення хотілося б побажати вам успіхів у вирощуванні відмінного врожаю томатів, в тому числі і помідор «Загадка природи»!

Схожі Статті