Високоврожайні томати для зайнятих людей «Иришка F1»: опис сорту і його основні характеристики

Серед достатку різних сортів виділяється один з нових гібридів. Називається він Иришка і володіє відмінним смаком, хорошою врожайністю і швидким дозріванням плодів.

Ці якості дозволили томату завоювати вже чимало сердець в середовищі городників.

У нашій статті ми представимо вам повний опис сорту, ознайомимо з характеристиками і особливостями вирощування, розповімо про стійкість до захворювань.

Томати «Иришка Ф1»: опис сорту

Назва сортуИришка
Загальний описранньостиглий гібрид
ОригінаторХарків
термін дозрівання80-90 днів
формаокруглі
колірЯскраво-червоний
Середня маса томатів100-130 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту9-11 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобНеобхідна профілактика фітофторозу

Гібрид створили в Інституті баштанництва та овочівництва УААН в Харкові. Держреєстр рекомендує його для вирощування в Центральному регіоні і Північнокавказькому окрузі.

Иришка - гібридний сорт томатів F1. Він є детермінантний рослиною середнього зросту. Про індетермінантні сорти читайте тут. У висоту досягає 60-80 см. Освіта першого суцвіття відбувається над 5 або 6 листком.

Сорт помідор Иришка відноситься до ранньостиглий, плоди починають дозрівати на 80-90 день від моменту сходів. Томати цього сорту можна вирощувати як у відкритому ґрунті, так і в парниках, під плівкою в скляних і полікарбонатних теплицях.

Гібрид досить стійкий до нападу вірусу тютюнової мозаїки і мікроспоріозу.

Читайте також на нашому сайті: Як доглядати за ранньостиглими сортами? Як отримати найкращий урожай у відкритому грунті?

Як вирощувати смачні помідори круглий рік в теплицях? Які сорти відрізняються гарним імунітетом і високою врожайністю?

Характеристики

Иришка відносять до гібридів з хорошою врожайністю. З одного квадратного метра посадок в середньому збирають 9-11 кг томатів. З гектара - 230-540 кг. Максимальний зафіксований урожай - 828 кг з гектара.

Порівняти врожайність сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Иришка9-11 з кв.метрів
Гуллівер7 кг з куща
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
медове серце8, 5 кг з кв.метрів
товстий Джек5-6 кг з куща
лялька8-9 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
Президент7-9 кг з кв.метрів
король ринку10-12 кг з кв.метрів

До плюсів можна зарахувати:

 • прекрасну врожайність;
 • невибагливість;
 • простоту вирощування;
 • вирівняність томатів;
 • хорошу лежкість плодів.

мінуси:

 • схильність фітофторозу;
 • погана стійкість до холоду;
 • кущі потребують підв'язування.

Головна особливість цього гібрида - одночасна віддача врожаю. Зав'язування плодів відбувається практично одночасно, дозрівання наступає приблизно через 25-35 діб. Нові плоди після цього не утворюються.

Плоди міцні, з міцною шкіркою, мають рівну червону забарвлення з металевим відливом. Пляма зеленого забарвлення в місці кріплення до цветоножке відсутня. Форма округла, середня маса 100-130 р У кожному плоді є від 4 до 8 камер. Вміст вітаміну С близько 30 мг, сухого речовини 5%, цукрів 3, 5%. Плоди дуже транспортабельні, можуть зберігатися кілька тижнів.

Порівняти вага плодів Иришка з іншими сортами ви можете далі в таблиці:

Назва сортуВага плодів (грам)
Иришка100-130
Фатіма300-400
Каспар80-120
Золоте руно85-100
Примадонна120
Ірина120
Батяня250-400
Діброва60-105
Наостанок150-200
Мазаріні300-600
Пінк Леді230-280

Томати цього сорту підходять для будь-якої кулінарної обробки, але найчастіше використовуються в салатах через великих розмірів і прекрасного смаку.

фото

Сорт томата «Иришка F1» далі представлений на фотографіях:

особливості вирощування

Насіння рекомендується висівати до 15 березня, тоді через 57-65 діб їх можна висаджувати на постійне місце. При посадці розсади у відкритий грунт спочатку необхідно закривати кущі плівкою з прозорого поліетилену на ніч. Томати цього сорту віддають перевагу суглинках і супіщаним землям. Висадку виробляють на сонячних ділянках без затінення, із захистом від сильних вітрів.

Поливати слід часто, особливо в посушливу погоду, а також коли почнуть з'являтися зав'язі і формуватися плоди. Підживлення вносять спочатку органічні, щоб кущ добре прижився на вулиці і відростив досить пагонів. Після того як почнуть з'являтися зав'язі, рослина потребуватиме фосфорі і калійних з'єднаннях. Їх слід вносити рази 3-4 за сезон.

Читайте на нашому сайті все про добрива для томатів:

 • Мінеральні, комплексні, готові, ТОП кращих.
 • Дріжджі, йод, зола, нашатирний спирт, перекис водню, борна кислота.
 • Для розсади, позакореневі, при пікіровки.

До того, як плоди почнуть активно рости, кущі обов'язково підв'язують! В іншому випадку товстенькі великі помідори можуть зламати гілки своєю вагою.

Читайте також на нашому сайті: Навіщо потрібні стимулятори росту при посадці томатів на розсаду? Як правильно використовувати в городі інсектициди і фунгіциди?

Які види грунту для томатів існують, яка земля підходить для розсади та дорослих рослин? Як приготувати ґрунт для посадки самостійно?

Хвороби і шкідники

Найчастіше на кущі цього сорту нападає фітофтороз. Грибок нападає при дуже високій вологості. Наприклад, якщо постійно йдуть дощі або випадає багато роси. Всі наземні частини починають чорніти і засихати. Щоб зупинити хворобу, кущі потрібно обробляти протигрибковими препаратами. Можна використовувати такі фунгіциди, як Браво або Ридомил. Читайте докладніше про захист від фітофторозу і сорти, стійкі до нього. А також про альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез і інші поширені захворювання томатів в теплицях. А також про заходи боротьби з ними.

До нападу шкідників гібрид досить стійкий. Однак його може вразити всюдисуща тля. Від цієї напасті врятують такі інсектициди, як Децис, Іскра М, Фас, Карате, інтавір. При неефективності цих препаратів, можна використовувати більш сильні Актеллік, Пірімор і Фитоверм. Також томатам нерідко загрожують колорадський жук і його личинки, трипси, павутинний кліщ, слимаки. На нашому сайті ви знайдете серію статей про методи боротьби з ними:

 • Як позбутися від слимаків і павутинного кліща.
 • Заходи боротьби з трипсами, попелиць, колорадським жуком.

висновок

Сорт томатів Иришка - ідеальне рішення для невеликих ділянок. Крім того, він підходить зайнятим людям, які не можуть витрачати багато часу на догляд за рослинами.

Нижче ви знайдете посилання на сорти томатів з різними термінами дозрівання:

середньоранніпізньостиглісередньостиглі
новинка Придністров'яракетахлібосольні
кулькаамериканський ребристийгруша Червона
цукровий гігантде БараоЧорномор
Торбей f1ТитанБеніто F1
ТретьяковськійЛонг кіперПоль Робсон
чорний КримКороль королівмалиновий слон
Чіо Чіо Санросійський розмірМашенька

Схожі Статті