Високоврожайний гібрид відмінного смаку - томат «Ірина»: характеристика і опис сорту, фото

Томат Ірина ще один ранньостиглий, високоврожайний і смачний сорт, який користується популярністю серед дачників і городників. Універсальний по застосуванню, він з успіхом вирощується практично у всіх регіонах Російської Федерації.

Якщо вас зацікавив сорт томатів Ірина, читайте далі статтю. У ній ви знайдете не тільки опис самого сорту, але і познайомитеся з характеристиками, дізнаєтеся основні моменти агротехніки і схильності до хвороб.

Томат Ірина: опис сорту

Назва сортуІрина
Загальний описРанньостиглий сорт детермінантного типу
ОригінаторРосія
термін дозрівання93-95 днів
формаПлоско, що не ребриста
колірчервоний
Середня маса томатів120 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту16 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до багатьох захворювань

Помідори Ірина - гібрид першого покоління F1, селекціонерам вдалося вмістити в нього все якісні ознаки. Гібриди томатів мають велику стійкість до несприятливих умов і хвороб, але мають один недолік - насіння не можна використовувати для посадки. Рослина детермінантна (має остаточну крапку росту, не потрібно «прищеплювати»). Про індетермінантні сорти читайте тут.

За типом кущі не штамбові. Кремезне, стійке, висотою близько метра. Стебло має міцний, товстий добре облиственний з декількома кистями простого типу. Лист середніх розмірів, темно-зелений, типовий «томатний» - зморшкуватий, без опушення. Суцвіття має просту структуру, проміжний тип - перший суцвіття над 6-7-м листом, подальші йдуть з проміжком в 2 листа, іноді через 1 лист. З одного суцвіття виходить близько 7 плодів. Плодоніжка з зчленуванням.

Томат Ірина ранньостиглий гібрид, плоди починають дозрівати на 93 - 95 день після посадки. Має чудову стійкість до більшості хвороб томатів - тютюнової мозаїки, альтернаріозу, фузаріозу, фітофторозу. Вирощування проводиться в теплицях, парниках, під плівкою і у відкритому грунті.

Характеристики

Форма - плоско (пріплюснутая зверху і знизу), що не ребриста. Розмір - близько 6 см в діаметрі, вагою близько 120 г. Шкірочка гладенька, щільна, тонка. Всередині плід м'ясистий, ніжний, соковитий. Забарвлення плодів в незрілому стані - блідо-зелена, в зрілому - темно-червона. Плям не спостерігається.

Порівняти вага плодів з іншими сортами можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Ірина120 грам
Яблука на снігу50-70 грам
Фаворит F1115-140 грам
Алпатьева 905а60 грам
цар Петро130 грам
Рожевий фламінго150-450 грам
Петро Перший250 грам
Таня150-170 грам
чорний Мавр50 грам
рожевий мед80-150

Смак відзначають хороший, насичений «помідорний», солодкий (кількість цукрів близько 3%). Насіння невелика кількість, розміщені по декільком камерам (більше 4). Зміст сухих речовин менше 6%. Зберігається в сухих темних місцях досить довгий час. Транспортування переносить без наслідків для стану шкірки і нутрощі.

Сорт томата Ірина виведений селекціонерами науково-дослідного інституту РФ. Зареєстрований в Держреєстрі по РФ для вирощування на городніх ділянках у відкритому грунті і під плівковими укриттями в 2001 році. Доступно вирощування по всій території РФ.

Універсальний за вживанням, добре як в свіжому вигляді (нарізка, овочеві салати, бутерброди), так і після теплової обробки (рагу, тушковані блюда, супи). Для консервування придатний, не втрачає форму через високої щільності. Для виробництва томатної пасти та соусів підійде, можливо виробництво соку.

Урожайність висока - до 9 кг з рослини (близько 16 кг з м.кв.), до 5 кг з рослини за перші тижні в теплицях без додаткового обігрівання. У теплицях з підігрівом можливі більші плоди, у відкритому грунті відповідно - менш великі. Зав'язуються плоди в холодну погоду добре.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Ірина16 кг з кв.метрів
Золотий Потік8-10 кг з кв.метрів
розмарин фунтовий8 кг з кв.метрів
чудо ледаря8 кг з кв.метрів
Медово-цукровий2, 5-3 кг з куща
Санькадо 15 кг з кв.метрів
Демидов1, 5-4, 7 кг з кв.метрів
Локомотив12-15 кг з кв.метрів
безрозмірний6-7, 5 кг з куща
Президент 25 кг з куща

Читайте також на нашому сайті: Як правильно доглядати за сортами з ранніми термінами дозрівання? Які томати можуть похвалитися хорошим імунітетом і високою врожайністю?

Як отримати хороший урожай томатів у відкритому грунті? Як вирощувати смачні помідори круглий рік в теплицях?

фото

Дивіться нижче: томати Ірина фото

Гідності й недоліки

Сорт помідор Ірина має такі переваги:

 • рання стиглість;
 • рясний урожай;
 • високі смакові якості;
 • стійкість до погодних умов - зав'язуються плоди при низьких температурах;
 • імунітет до багатьох захворювань;
 • хороше зберігання;
 • транспортабельність.

Недоліків не виявлено. Серед специфічних особливостей можна відзначити лише необхідність ретельного догляду.

особливості вирощування

Помідори Ірина f1 можна вирощують розсадним способом. Процес починається у другій половині березня.

Насіння знезаражують в слабкому розчині марганцівки, поміщають в прогріту грунт на глибині близько 2 см. Відстань між рослинами приблизно 2 см. Грунт для розсади також повинна бути знезаражена і пропарений. Можна використовувати стимулятори росту, а саму розсаду садити в спеціальні міні-теплиці. Пікіровку проводять при наявності у рослин 2 повноцінних листочків.

Полив необхідний без попадання води на листочки. Через 50-60 днів можлива висадка на постійне місце в теплицю, у відкритий грунт - на тиждень пізніше, у рослин має бути 6 листя.

Перед висадкою в грунт потрібно гартувати рослини. Садять шаховим порядком, відстань між рослинами 50 см. Потрібно формування куща в 1 стебло, пасинкування через кожні півтора тижні.

Розпушування, мульчування, підгодівлі кожні 10 днів. Полив під корінь. Підв'язування потрібно на індивідуальні опори в декількох ділянках стебла.

В якості добрив для томатів зазвичай використовують:

 • Органіку.
 • Мінеральні комплекси.
 • Дріжджі.
 • Йод.
 • Перекис водню.
 • Нашатирний спирт.
 • Золу.
 • Борну кислоту.

Читайте також на нашому сайті: Як підготувати грунт в теплиці до посадкам навесні? Які види грунту для томатів існують?

Яку грунт використовувати для висадки розсади та для посадки дорослих рослин?

Хвороби і шкідники

Як вже було сказано, сорт стійкий до багатьох захворювань томатів. Однак, інформація про основні тепличних хворобах і способах боротьби з ними може виявитися вам корисною. Зі статей нашого сайту ви дізнаєтеся які сорти не хворіють фітофторозом, як захистити рослини від цієї хвороби і що з себе представляє вертіциллезному в'янення.

При вирощуванні у відкритому грунті рослинам можуть загрожувати найрізноманітніші шкідники: колорадський жук, павутинний кліщ, слимаки, попелиці. У боротьбі з ними допоможуть мікробіологічні препарати або інсектициди.

Томат Ірина f1 - високоврожайний гібрид, принесе тільки радість від вирощування городникам.

Схожі Статті