Високоврожайний гігант з грядки - сорт томата «Волове серце рожеве»: характеристика і опис

Томат «Волове серце» давно і цілком заслужено завоював популярність своїми смаковими якостями, невибагливістю в вирощуванні і масою інших достоїнств.

«Волове серце» - не гібридне рослина, яку можна розмножувати насінням. Вони зберігають всі сортові якості. Однойменні гібриди відсутні.

Сорт среднеустойчив до хвороб томатів, зокрема, до фітофторозу і розтріскування плодів, на відміну від інших підвидів «бичачого серця».

Томати Волове Серце Рожеве: опис сорту

Томат «Волове серце рожеве», опис сорту: високорослий міцний кущ підходить для вирощування як в теплиці, так і у відкритому ґрунті. Рослина є детермінантний, досягає у висоту від 140 до 180 см. Так як кущ не штамбовий, він потребує підв'язки і пасинкуванні. «Волове серце рожеве» належить до середньопізніх томатам, у яких дозрівання плодів відбувається на 123-134 добу з моменту появи сходів.

Пофарбовані в рожевий колір плоди можна віднести до гігантам, адже їх вага досягає більше 600 г. Причому на одному кущі можуть бути як величезні за розмірами томати, так і невеликі, вага яких не буде перевищувати 100 г. Великі плоди з'являються на найперших суцвіттях, на наступних вони починають дрібніти.

Томати відрізняються неправильною формою, що нагадує серце. У кожному є від 2 до 4 камер. На смак плоди солодкі з пікантною кислинкою, мають соковиту м'якоть. Насиченість смаку додають сухі речовини (близько 5%), що містяться в плодах.

Підвид відносить до лежання томатам, які погано зберігаються після збору. Зрілі плоди можуть лежати не більше 10-16 діб.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Бичаче серце рожеве100-600 грам
Білий налив 241100 грам
ультраскоростиглий Ф1100 грам
смугастий шоколад500-1000 грам
банан Помаранчевий100 грам
король Сибіру400-700 грам
рожевий мед600-800 грам
розмарин фунтовий400-500 грам
Медово-цукровий80-120 грам
Демидов80-120 грам
безрозмірнийдо 1000 грам

Характеристики

Томати «Волове серце рожеве» більше підходять для південних регіонів з м'яким теплим кліматом. Однак сорт вирощується навіть в Сибіру. У районах з холодними зимами встигають визрівати томати з перших кистей. Решта плоди доходять до бланшевой зрілості.

Сорт томатів «Волове серце рожеве» зарахований до високоврожайних. З одного куща можна отримати в середньому 4, 5 кг у відкритому грунті і до 15 кг при вирощуванні в теплиці. «Волове серце рожеве» давно визнано одним з кращих сортів помідорів.

У нього маса переваг:

  • відмінний смак;
  • висока схожість насіння (85-90%);
  • хороша врожайність;
  • посухостійкість.

На тлі таких чудових якостей можна сказати, що сорт практично не має недоліків. До останніх можна умовно зарахувати тільки висоту куща і наявність безлічі пасинків. А також помітне різке здрібніння плодів у міру росту пагонів. Якщо на перших кистях з суцвіть вийдуть великі помідори, то на наступних утворюються набагато дрібніше.

Помідор «Волове серце рожеве» підходить для будь-якої кулінарної обробки. Його можна їсти сирим, використовувати в салатах і інших стравах. Більш дрібні плоди використовують для консервації, з великих роблять пасти і соки. «Волове серце рожеве» - томат універсального призначення.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Бичаче серце рожеве15 кг з куща
бобкат4-6 кг з куща
ракета6, 5 кг з кв.метрів
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
прем'єр6-9 кг з кв.метрів
Король королів5 кг з куща
Столипін8-9 кг з кв.метрів
Лонг Кіпер4-6 кг з куща
Чорна гроно6 кг з куща
Бабушкін подарунок6 кг з кв.метрів
Буян9 кг з куща

фото

особливості вирощування

Насіння на розсаду висівають в кінці березня, закладаючи в землю на 15-25 мм, пікірування проводять на стадії 1-2 справжніх листочків. До пересадки в грунт саджанці 2-3 рази підгодовують комплексом спеціальних добрив, призначених для розсади. Перед висадкою у відкритий грунт проводять загартовування рослин протягом 8-12 діб.

На 1 кв. м. можна поселити не більше 3-4 кущів. Оптимальна схема висадки - 35 × 45 см. Відразу ж поруч з молодими саджанцями розміщують підпірки, до яких згодом потрібно прив'язати розрослися пагони. В опалювальні теплиці кущики можна пересаджувати вже в квітні, в відкриту землю тільки до кінця травня.

Зазвичай формують кущ з двох пагонів: основного і виріс з першого пасинка. Все решта пасинки, а також нижні листки необхідно видалити. Щоб кущ нормально розвивався, а томати встигли дозріти, на ньому потрібно залишити 6-7 плодових кистей. Полив повинен бути постійним і регулярним, частота 2-3 рази в тиждень. Поливати можна тільки під корінь, щоб не спровокувати появу захворювань.

На стадії розвитку стебел кущі бажано підгодувати органічними добривами, при появі суцвіть і формуванні плодів рекомендується вносити курячий послід, настояний у воді. Перед застосуванням його необхідно розвести водою в співвідношенні 1:20, щоб не обпекти кущі.

Читайте на нашому сайті як правильно вирощувати томати великих розмірів, разом з огірками, разом з перцями і як виростити хорошу розсаду для цього.

А також способи вирощування томатів в два кореня, в мішках, без пікіровки, в торф'яних таблетках.

Хвороби і шкідники

Сорт «Волове серце рожеве» стійкий до фітофторозу. Однак він не застрахований від інших хвороб. Його можуть атакувати грибкові гнилі при наявності підвищеної вологості.

Сіра гниль проявляється утворенням на листі і стеблах бурих плям, що покриваються пухнастим нальотом сірого кольору. Всі уражені ділянки необхідно відразу обрізати, залишаючи тільки здорові тканини. Кущі обробляти системними фунгіцидами (скоріше, Ордань, фундазолом, Превікуром) або препаратами міді.

Бура плямистість (кладоспоріоз). На поверхні листя з'являються жовті плями різного розміру, які поступово розростаються, а листя відпадають. Потім починають висихати квітки і плоди. Насіння для профілактики обробляють засобом Браво, а заражені рослини препаратами міді.

Попелиця - один з головних шкідників, нападників на томати. Маленькі зелені комахи оселяються на внутрішній стороні листя і сильно уповільнюють розвиток рослин. Щоб їх позбутися, необхідно обробити всі посадки інсектицидами типу Конфідору, Акарін, Дециса.

Бавовняна і помідорна совки. Дорослі метелики непоказного виду не приносять шкоди. Листя активно поїдають їх гусениці. У боротьбі з шкідниками допоможуть Актофіт, Золон, Децис Профі, Карате.

«Волове серце рожеве» - прекрасний сорт томатів універсального використання, практично не має недоліків. Він відрізняється високою врожайністю, стійкістю до захворювань і шкідників, чудовими смаковими властивостями.

пізньостигліранньостиглісередньопізні
бобкатЧорна гроноЗолоте малинове диво
російський розмірсолодка гроноАбаканский рожевий
Король королівКостромафранцузький гроздевой
Лонг КіперБуянжовтий банан
Бабушкін подарунокЧервона гроноТитан
Подсінское дивоПрезидентслот
американський ребристийдачникКраснобай

Схожі Статті