Високоврожайний і терпимий до нестачі вологи - сорт томата «Титанік» f1

Перед дачниками на початку сезону часто виникає питання, що садити в цьому році, який сорт томатів вибрати?

Є помідори, які обов'язково зацікавлять власників невисоких теплиць. При своєму невисокому зростанні - всього 50-65 см, вони порадують розмірами плодів. Цей сорт називається «Титанік» і він є одним з кращих серед кистьових томатів.

Більш докладно про них ми вам розповімо в нашій статті. У ній ви знайдете не тільки повний опис сорту, але і зможете познайомитися з особливостями вирощування та основними характеристиками.

Про це цікавому смачне томаті докладніше в нашій статті.

Томати Титанік: опис сорту

«Титанік» - це індетермінатний, штамбовий сорт томатів. Відноситься до середньоранніх видам, з моменту висадки розсади до появи перших плодів сортовий зрілості проходить 100-110 днів. Рослина невисока 50-65 см. Цей сорт томатів призначений для вирощування в незахищеному грунті і в тепличних укриттях.

Завдяки своєму невеликому зростанню він добре відчуває себе навіть на балконі міської квартири і дає непогані результати по врожайності. Має високий імунітет до фузаріозу і нематодам. Зрілі плоди мають чудовий красивий товарний вигляд. Вони темно-червоного кольору і округлої форми. Самі томати не дуже великі, приблизно 120-140 гр, рідко зустрічаються до 250 гр. Сухих речовин в плодах міститься близько 5%, кількість камер 4-5.

Смак приємний, солодкуватий, типовий для томатів. Зібраний урожай добре переносить тривале зберігання і перевезення, за що і подобається багатьом любителям і фермерам, які вирощують томати в великих обсягах для продажу і переробки.

Сорт томатів «Титанік» був виведений в Росії. Державну реєстрацію як сорт, рекомендований, для вирощування у відкритому грунті і теплицях отримав, в 2000 році. З того часу користується заслуженою увагою у фермерів і садівників-любителів.

Томат «Титанік» f1 дасть урожай в теплих південних регіонах, таких як Північний Кавказ, Крим, Білгород, Воронеж і Краснодарський край. У таких місцях його можна вирощувати в незахищеному грунті. У районах центральної Росії і на Уралі рослини треба вкривати плівкою, в північніших регіонах зростає тільки в теплицях.

Порівняти вага плодів цього сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плода
Титанік120-140
Белла Роса180-220
Гуллівер200-800
Пінк Леді230-280
Андромеда70-300
квочка90-150
Буян100-180
грейпфрут600
де Барао70-90
Де Барао Гігант350

Характеристики

Плоди цього виду володіють прекрасними смаковими якостями і дуже гарні в свіжому вигляді. Завдяки своїм невеликим розмірам, ці томати добре підходять для консервації і бочкових засолок. З них також виходить чудовий сік і паста. При гарному догляді можна з одного куща зібрати 5-7 кг. Допустима щільність посадки 3-4 кущів на кв. м. Таким чином можна збирати 25-35 кг, в залежності від умов. Це дуже високий показник врожайності.

У таблиці нижче ви можете побачити яка врожайність інших сортів томатів:

Назва сортуврожайність
Титанік25-35 кг з кв
Бабушкін подарунокдо 6 кг з куща
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
прем'єр6-9 кг з кв.метрів
Полбіг3, 8-4 кг з куща
Чорна гроно6 кг з куща
Кострома4, 5-5 кг з куща
Червона гроно10 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
лялька8-9 кг з кв.метрів

Головною особливістю сорту помідор «Титанік» є його врожайність, вона досить висока. Також варто обов'язково відзначити стійкість до захворювань. Низькорослість рослини теж можна віднести до особливостей.

Серед основних позитивних якостей цього виду томатів любителі і фахівці відзначають:

  • стійкість до захворювань;
  • дружна зав'язь;
  • дуже висока врожайність;
  • можливість вирощування в міських умовах;
  • високі товарні якості;
  • терпимість до нестачі вологи.

До недоліків сорту відносять те, що «Титанік» дуже примхливий до підживлення в активній фазі росту. Також слід зазначити обов'язкове пасинкування в одне стебло, погану переносимість до коливань температур, від цього падає врожайність.

фото

особливості вирощування

Пасинки ростуть слабо, що спрощує догляд за рослиною. Стовбур рослини потребує підв'язки, так як він слабкий. Гілки буквально всипані плодами і відчувають сильні навантаження і їх треба фіксувати підпорами. Кущ формують у два-три стебла, але частіше в три. Під час розвитку і активного росту, потребує підгодівлі, що містять калій і фосфор.

Читайте також на нашому сайті: які томати є детермінантності, Напівдетермінантні і супердетермінантние.

А також які сорти є високоврожайними і стійкими до хвороб, а які зовсім не схильні до фітофторозу.

Хвороби і шкідники

З можливих захворювань, як і багато інших сорти схильний до фітофторозу. Для позбавлення від цього захворювання треба зменшити вологість грунту і повітря, скорочуючи полив і регулярно провітрюючи теплицю. Надалі слід обробити кущі препаратом «Фітоспорін». В іншому потрібна лише профілактика.

У відкритому грунті, особливо в південних регіонах може дивуватися колорадським жуком, проти цього шкідника використовують засіб «Престиж». Від пасльонових мінера допоможе препарат «Зубр».

При вирощуванні на балконі істотних проблем із захворюваннями і шкідниками не відзначено.

Як видно, цей вид томатів не вимагає особливих зусиль. З цим видом томатів може впоратися садівник без особливого досвіду і отримати дуже хороший результат. Успіхів на вашій присадибній ділянці!

У таблиці нижче ви знайдете корисні посилання про сортах томатів з різними термінами дозрівання:

середньопізніСередньораннійсуперранній
Волгоградський 5 95Пінк Буш F1Лабрадор
Краснобай F1фламінгоЛеопольд
медовий салютзагадка природиЩелковский ранній
Де Барао Червонийновий КенігсбергПрезидент 2
Де Барао Помаранчевийкороль ГігантівЛяна рожева
Де Барао ЧорнийАжурЛокомотив
чудо ринкуЧіо Чіо санСанька

Схожі Статті