Високоврожайний сорт картоплі «Дельфіні» порадує великою кількістю добірних бульб

Картопля «Дельфіні» продовжує лінійку сортів німецької селекції «Бернадетт», «Естрелла», «Дезіре«.

Він генетичний родич знаменитої «Альваро» - сорти, що завоював в рекордно короткі терміни світовий ринок. Характеристики сорту картоплі «Дельфіні» практично не поступаються їй у господарських і смаковими якостями.

Детальніше про це читайте далі в статті.

ТРОХИ ПРО ПОХОДЖЕННЯ

Оригінатор і патентовласник сорти німецька селекційна компанія Заатцухт Фрітц Ланге (Saatzucht Fritz Lange).

«Дельфіні» включений до Державного реєстру РФ і рекомендований для культивації по Північно-Західному регіону. Зареєструвався в Держреєстрі України, Білорусії, Казахстану.

Saatzucht Fritz Lange - сімейна фірма більше 80 років займається виведенням нових сортів картоплі, що приділяє особливу увагу надранньої і раннім сортам, сортам для промислової переробки.

Володіючи виробничими площами для селекційної роботи в європейських країнах і Канаді компанія проводить ретельне тестування отриманого селекційного продукту.

Після численних випробувань на власних полях вирощується насіннєвий матеріал, який поставляється виробникам картоплі самих різних країн Європи, Росії, Білорусії, України, ряду азіатських країн (Пакистан, Узбекистан, Азербайджан, Таджикистан, Індія, Казахстан і ін), США, Канади, Нікарагуа, Панами.

Картопля «Дельфіні»: опис сорту і фото

Назва сортуДельфіни
Загальна характеристикастоловий середньостиглий високоврожайний сорт картоплі
період дозрівання80-100 днів
вміст крохмалю13-15, 7%
Маса товарних бульб100-115 гр
Кількість бульб у кущі14-18
врожайність228-374 ц / га
споживчі якостівідмінний смак, не темніє при тепловій обробці
лежкость92-95%
колір шкіркичервоний
колір м'якотікремово-жовтий
Перевага регіони вирощуваннярекомендований для культивації по Північно-Західному регіону
Стійкість до захворюваньвідмінні результати по стійкості по відношенню до Y-вірусу, картопляного раку, нематоди Ro 1
особливості вирощуваннястандартна агротехніка, сорт віддає перевагу легким грунту
ОригінаторЗаатцухт Фрітц Ланге (Saatzucht Fritz Lange)

Відноситься до середньостиглих сортів. Товарний урожай збирають через 80-100 днів після посадки. В'янення бадилля починається на 115-125 день.

Особливості зовнішнього вигляду:

 • Кущ високий, напівпрямостоячий або прямостоячий. Стебла маловетвящихся біля основи, облистнені по всій довжині.
 • Листя прості, середньо-великі, насичено матово-зелені, зі слабкою хвилястістю краю.
 • Квіти червоно-фіолетові. Віночок середній.
 • Стебло, внутрішня сторона віночка, серединна жилка листка з яскраво вираженою антіціоновой забарвленням.
 • Бульба гладкий, довгасто-овальної до довгої форми.
 • Маса господарського плода 100-115 р Віддача товарних бульб від зібраного врожаю 93%. Вихід з куща 14-18 бульб.
 • Шкірка гладенька, червона, тонка.
 • Дрібні очі залягають на глибину 1, 1-1, 3 мм. Світловий паросток має конічну форму, червоно-фіолетовий, опушений.

Світла м'якоть кремово-жовтого кольору, щільна, що не борошниста. Разваріваемость по типу А - слабо розварюється, м'якоть не темніє при тепловій обробці. Призначення універсальне - столове, салатну, для приготування хрусткого картоплі, чіпсів, картоплі-фрі в промислових масштабах. Відмінні смакові якості.

Вміст сухої речовини 18, 0, крохмалю 13, 0-15, 7%, білка 1, 8%, вітаміну С 20, 0%, редукуючих цукрів 0, 24%.

Смакові якості картоплі багато в чому залежать від кількості крохмалю в його бульбах. У таблиці нижче ви можете бачити яким є цей показник у різних сортів:

Назва сортувміст крохмалю
Дельфіни13-15, 7%
чавунця12-15%
Світанок київський18-19%
Шері11-15%
Артеміс13-16%
Тоскана12-14%
Янка13-18%
Бузковий туман14-17%
Ажур14-16%
Дезіре13-21%
Сантана13-17%

Читайте корисні статті про найрізноманітніші властивості картоплі.

Дізнайтеся чим небезпечний соланін і корисний сік, користь і шкода сирої картоплі і лікувальні властивості його паростків.

Вихід товарних бульб 93% від загального врожаю. Товарність 81-97%. Стійкий до механічних і транспортним пошкоджень. Високі органолептичні якості.

Показники господарської врожайності збігаються і навіть перевищують стандарт за сортами «Скарб», «Луговський» - 228-374 ц / га. На випробуваннях, проведених селекційною станцією «Молодеченская» в 2007- 20010 рр, максимальний результат 579 ц / га.

Лежкость відмінна - 92-95%. До початку-середині червня у картоплі «Дельфіні» зберігаються високі смакові якості і тургор. Тривалий період спокою.

Порівняти врожайність і лежкість сорти з іншими ви можете скориставшись таблицею нижче:

Назва сортуУрожайність (ц / га)Лежкість (%)
Дельфіни228-37492-95
Серпанок170-21594
Ельмундо250-34597
Мілена450-60095
Ліга210-36093
вектор67095
Моцарт200-33092
Сифра180-40094
Королева Анна390-46092

Читайте докладніше все про зберігання картоплі: терміни і температура, можливі проблеми.

А також, як правильно зберігати коренеплоди взимку, яке місце для цього підходить найбільше: овочесховище, льох, квартира, балкон. Як зберігати в ящиках, в холодильнику, очищеним.

Для повноцінного вивчення зовнішнього вигляду і характеристик сорту картоплі «Дельфіні», фото просто необхідно, пропонуємо вам кілька:

Стійкість до хвороб

При виведенні картоплі «Дельфіні» досягнуті відмінні результати по стійкості по відношенню до Y-вірусу, картопляного раку, нематоди Ro 1.

Зафіксовані середні показники несприйнятливості до вірусів скручування листя, бадилля, полосчатой ​​і зморшкуватою мозаїці, парші звичайної, гниття бадилля. Зафіксована середня толерантність до фітофтори.

Читайте також про такі поширені захворювання пасльонових, як альтернаріоз, фузаріоз, фітофтороз, вертіціллез.

Що стосується комах-шкідників, то основну загрозу становлять колорадські жуки та їх личинки, дротяники, капустянки і картопляна міль. У боротьбі з ними застосовуються найрізноманітніші засоби про які ви можете прочитати в наших статтях:

 • Як позбутися від дротяників в городі.
 • Боремося з Медведков за допомогою народних методів і хімічних препаратів.
 • Позбавляємося від картопляної молі: частина 1 і частина 2.
 • Як перемогти колорадського жука: хімія і народні засоби.

Переваги і недоліки

«Дельфіні» посухостійкий. Універсальний в кулінарному застосуванні. Виводився в розрахунку на продаж у великих торгових мережах. Відмінно проходить предупаковочную підготовку - миється, шліфується. Отримав високу оцінку за всіма стандартами придатності до промислової переробки.

На відміну від голландських сортів не схильний до швидкого виродження, якісний насіннєвий матеріал можна отримувати до 7 років з вирощеного врожаю.

При тривалій дощовій погоді бульби накопичують зайву вологу, що скорочує терміни зберігання.

умови вирощування

Калібрують насіннєвий матеріал. Відбирають неушкоджені сортові бульби вагою 35-85 м Оптимальна схема посадки 60 (70) х35 см. Глибина загортання бульби - 8-10 см. Самостійно вирощені для висадки бульби протруюють, обробляють стимуляторами росту, яровізіруют. Проклюнулися сходи присипають землею.

Сорт картоплі «Дельфіні» віддає перевагу легким грунту. Важкі грунту повинні пройти передпосівний обробіток. Ділянка повинна знаходитися на добре освітленому місці, бажано рівному, з раннім сходом снігу.

Погано переносить тривале перезволоження, не потребує рясних поливах, регулярному зрошенні. Проводять традиційні агротехнічні заходи: прополка, розпушування, підгортання, мульчування, добриво.

Читайте докладніше про те, для чого потрібно підгортання, ніж найкраще його проводити і як це робити правильно вручну і за допомогою мотоблока. А також чи можна отримати хороший урожай без прополки і підгортання.

Чуйний до підживлення. При посадці автори сорту рекомендують вносити комплексні органічні добрива (450 кг / га) спільно з додатковою позакореневого підтримкою мікроелементами. На садових ділянках використовують добре перепрілий коров'як або гній.

Пропонуємо вашій увазі докладні матеріали про мінеральних добривах для картоплі, про те чим краще підгодувати посадки, коли і як вносити добрива і які з них найкращі, а також чи потрібно це робити при посадці.

При вирощуванні сорту в промислових масштабах для профілактики загнивання бульб перед скошуванням бадилля обробляють контактними фунгіцидними препаратами «Ранман», «Шірлан». Бадилля прибирають за 10-12 днів до збирання врожаю.

Картопля «Дельфіні» - досягнення німецьких селекціонерів, завоював популярність у фермерів, картоплярів-любителів, представників великих агрофірм. Адаптивний до кліматичних умов і грунтів він володіє винятковими смаковими якостями і кулінарно-господарськими характеристиками.

Схожі Статті