Високоякісний насіннєвий сорт картоплі «Джеллі»: опис, характеристика і фото

«Джеллі» - картопля смачна, красивий, корисний, за описом незвичайного насичено-жовтого кольору.

Він хороший для продажу або кулінарних експериментів, а висока врожайність порадує як фермера-бізнесмена, так і городника-любителя.

Читайте в нашій статті докладний опис сорту, знайомтеся з його характеристиками, вивчайте фото, дізнавайтеся все про хвороби та шкідників.

Картопля «Джеллі»: опис сорту, фото

Назва сортуДжеллі
Загальна характеристикасреднеранний столовий сорт високої врожайності
період дозрівання90-110 днів
вміст крохмалю14-18%
Маса товарних бульб80-140 гр
Кількість бульб у кущідо 15 шт
врожайністьдо 550 ц / га
споживчі якостівідмінний смак, не темніше при варінні, підходить для приготування фрі і супів
лежкость86%
колір шкіркижовтий
колір м'якотітемно-жовтий
Перевага регіони вирощуваннябудь-яка місцевість, придатна для вирощування картоплі
Стійкість до захворюваньпомірно чутливий до фітофтори і вірусам
особливості вирощуваннякраща помірно вологий грунт
ОригінаторEUROPLANT PFLANZENZUCHT GMBH (Німеччина)
 • бульби великі, вагою від 80 до 140 г;
 • форма округло-овальна;
 • бульби рівні, акуратні, однакові за розміром;
 • шкірка жовта, рівномірно забарвлена, гладка, злегка шорстка;
 • вічка поверхневі, неглибокі, нечисленні і малопомітні;
 • м'якоть на зрізі темно-жовта;
 • вміст крохмалю середнє, коливається від 14 до 18%;
 • високий вміст білка, вітамінів і мікроелементів.

Порівняти масу бульб і вміст крохмалю з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуМаса бульб (гр)Вміст крохмалю (%)
Джеллі80-14014-18
Лаура90-15015-17
Тулеевск200-30014-16
Вега90-12010-16
американка80-12014-18
долонька180-25013-16
Капрізе90-12013-17
Шері100-16010-15
Серпанок85-15012-15

Візуально ознайомитися з сортом картоплі «Джеллі» можливо на фото нижче:

характеристика

Картопля «Джеллі» відноситься до середньоранніх столовим. Перші бульби можна збирати в кінці червня, але максимальної врожайності сорт досягає до кінця вегетаційного періоду (близько 90 днів). Врожайність залежить від кліматичних умов і поживності грунту. З 1 гектара можна зібрати від 156 до 292 центнерів, максимальна врожайність доходить до 500 центнерів. Як вирощувати ранні сорти картоплі читайте тут.

Така врожайність робить сорт ідеальним для промислового вирощування. Зібрані бульби добре зберігаються, не втрачаючи товарний вигляд протягом декількох місяців.

Читайте докладніше про терміни і температуру зберігання, про можливі проблеми. А також про те, як зберігати картоплю взимку, на балконі, в холодильнику, очищеним, в ящиках.

У таблиці нижче ви знайдете такі характеристики як врожайність і лежкість у різних сортів картоплі:

Назва сортуУрожайність (ц / га)Лежкість (%)
Джеллідо 55086%
Моллі390-45082%
удача420-43088-97%
Латонадо 46090%
Каменський500-55097%
Зорачка250-31696%
Арозадо 50095%
Фелокс550-60090%
Альваро295-44090%

Кущ високий або середній, прямостоячий, розлогий. Облистянність середня, листя великі або середні, темно-зелені, зі слабо хвилястими краями. Залежно від типу куща листя можуть бути проміжними або відкритими.

Віночок компактний, зібраний з великих білих квітів. Ягід трохи. Кожен кущ дає 10-15 великих рівних бульб. Кількість нетоварной дрібниці мінімально. Агротехнічні вимоги стандартні.

Сорт спокійно переносить погодні коливання, не реагує на короткострокову посуху і спеку. Рекомендується часте підгортання і своєчасне видалення бур'янів з використанням мульчування після цього. Перед посівом в грунт вносяться комплексні мінеральні добрива.

Читайте докладніше про те чим подкармілівать картопля, коли і як вносити добрива, як правильно зробити це при посадці. Також пропонуємо вашій увазі цікаві матеріали про те як виростити урожай без підгортання і прополки, як правильно організувати полив і в яких країнах картопля найбільш популярний.

Картоплини стійкі до механічних пошкоджень, для більшого збереження бульб на полях промислового призначення рекомендується використовувати комбайни з боковим захватом.

Сорт стійкий до багатьох типових захворювань пасльонових. «Джеллі» не страждає від картопляного раку, нематоди, чорної ніжки, звичайної парші. Для захисту від фітофторозу доцільно застосування медесодержащими препаратів. Бульби не вироджуються, насіннєвий матеріал можна збирати щорічно.

Читайте також про альтернаріоз, фузаріоз, вертіциллезному в'янення.

Картопля «Джеллі» відрізняється поживністю і приємним, що не водянистим смаком. Бульби при обробленні темніють, красивий жовтуватий відтінок зберігається і після приготування. Щільна, не розварюються м'якоть ідеальна для заправки супів, приготування картоплі-фрі і овочевих чіпсів.

походження

Сорт картоплі «Джеллі» виведений голландськими селекціонерами. Включений в Держреєстр РФ в 2005 році.

Районований по Центральному і Волго-Вятському регіону, можливе вирощування і в інших районах з помірним і теплим кліматом. Сорт рекомендований для промислового вирощування, фермерських господарств.

Картопля підходить і для городників-любителів. Високоякісний картопля насіннєвий «Джеллі» може зберігатися кілька сезонів, не втрачаючи схожості.

Переваги і недоліки

Серед основних переваг сорти:

 • відмінні смакові якості коренеплодів;
 • висока врожайність;
 • великі бульби вирівняні за вагою та розміром;
 • можливість тривалого зберігання без втрати товарних якостей;
 • підходить для промислового або аматорського вирощування;
 • посухостійкість;
 • чуйність на підживлення;
 • невимогливість до догляду;
 • стійкість до основних захворювань.

Недоліків у сорту картоплі практично немає. Єдина особливість - щільні бульби з низьким вмістом крохмалю не підходять для приготування пюре.

особливості вирощування

Картопля сорту «Джеллі» не надто вимогливий до відходу. Він віддає перевагу легким родючі грунти з великим вмістом піску.

Картопля «Джеллі» і характеристика сорту дозволяє періодично міняти ділянки для посадки, чергуючи картопля з фацелією, редькою або бобовими.

Перед посадкою грунт обробляють культиватором, ретельно вибираючи із землі забуті бульби і залишки рослин.

Обов'язково вноситься підгодівля: сульфат калію, сульфат магнію, суперфосфат. На присадибних ділянках можливе внесення деревної золи, переважно березової.

Надлишок азотних добрив небажаний, він подовжує вегетаційний період, знижуючи врожайність. Картопля висаджують на відстані близько 35 см, залишаючи міжряддя не менше 75 см.

Для посіву використовується як цілі бульби, так і їх частини. Такий підхід допомагає заощадити цінний сортову картоплю. «Джеллі» відрізняється високою схожістю, паростки з'являються дружно, бульби зав'язуються дуже швидко.

Сорт стійкий до посухи, полив потрібен тільки в особливо спекотну погоду. В областях з помірним або холодним кліматом посадки можна не поливати. Рекомендується одноразова підгодівля, 2-3 рази за сезон картопля підгортають.

Сорт має виражений період спокою, що добре впливає на збереження бульб. Після прибирання зібраний урожай ретельно просушують на межах або під навісом.

В процесі вирощування картоплі нерідко доводиться використовувати обприскування всілякими хімічними засобами, для самих різних цілей.

Пропонуємо вашій увазі докладні матеріали про те, навіщо потрібно використовувати фунгіциди, гербіциди та інсектициди.

Способів вирощування картоплі існує чимало. На нашому сайті ви знайдете багато цікавого на цю тему. Читайте докладно про голландські технології, вирощування під соломою, в мішках, в бочках, в ящиках.

Хвороби і шкідники

Сорт «Джеллі» стійкий до картопляного раку, цистоутворюючої нематоди, звичайної парші, чорної ніжки. Картопля практично не уражається вірусами.

Сприйнятливість до фітофторозу помірна. Для профілактики рекомендується ретельна обробка грунту перед посадкою. Після збирання картоплі необхідно вибрати все бульби з землі, щоб не створювати сприятливе середовище для бактерій. Під час епідемії фітофторозу необхідна обробка медесодержащими препаратами.

За 20-30 днів до збору врожаю обприскування токсичними складами проводити не рекомендується. Кущі можуть дивуватися колорадським жуком, що псує зелень. Бульби часто страждають від дротяників (личинок жука-Щелкунов).

З метою профілактики рекомендується міняти поля для посадки. Постійні висівання картоплі на одному і тому ж місці знижує стійкість бульб, послаблюючи імунітет рослин.

Сорт картоплі «Джеллі» - відмінний вибір для фермерів або городників-любителів. При правильному догляді він не розчаровує, демонструючи високу врожайність, стійкість до хвороб, а також відмінний смак приготованих коренеплодів.

Також можете познайомитися з іншими сортами картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

пізньостиглісередньораннісередньопізні
ПікассоЧорний принцблакить
Іван та МаріяНевськийЛорха
РоккоСмуглянкаГоробина
СловникПовелитель пристроївНевський
ківіРамосКураж
кардиналТаїсіяКраса
АстеріксличакМіледі
НікулінськийКапрізевектор
ДельфіниСвітанок КиївськийГосподарочка
СифраДжелліРамона

Схожі Статті