Висота томата «М'ясистий цукристих» робить його велетнем серед побратимів. Опис високоурожайного сорти помідора

Представляємо сорт, який без сумніву, зацікавить всіх любителів великих рожевих томатів. Володіючи рядом чудових властивостей, він не складний у догляді і дає хороший урожай. Це сорт «М'ясистий цукристий», про цю чудову мешканця городів і піде розмова.

У статті ми дамо корисні поради по догляду за томатом «М'ясистий цукристих», опис сорту, його плодів і в яких умовах краще вирощувати.

Томати М'ясистий цукристий: опис сорту

Назва сортум'ясистий цукристий
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання95-105 днів
формаОкругла, трохи витягнута
коліррожевий
Середня маса томатів250-500 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту10-12 кг з кв
особливості вирощуванняСорт добре відгукується на підживлення, що містять фосфор і калій
Стійкість до хворобПотрібна профілактика фомоза

Це високорослий сорт томатів, його висота перевищує стандартний розмір звичайних рослин. Кущ індетермінантного типу, відноситься до штамбові рослинам. Від висадки розсади до дозрівання перших плодів проходить 95-105 днів, тобто є середньоранніх. Рекомендований для вирощування як в тепличних укриттях, так і у відкритому грунті.

Зрілі плоди мають яскравий рожевий колір, за формою вони округлі, трохи витягнуті. Самі томати не маленькі, їх вага 250-280 гр. Особливо великі томати збирають при першому плодоносінні, їх маса може досягати 400-500 гр. Кількість камер 6-7, вміст сухих речовин приблизно 5%. Плоди мають приємний смак і яскравим ароматом.

Томат «М'ясистий цукристих» було отримано в Росії нашими фахівцями, державну реєстрацію як сорт, рекомендований для посадок в теплицях і у відкритому грунті отримав в 2006 році. Завдяки своїм сортових якостей здобув популярність у дачників-садівників і у фермерів. У південних регіонах, незалежно від того, де вирощується цей томат в теплицях або у відкритій землі, він дає дуже хороші результати. У регіонах центральної Росії і більш північних регіонах він теж може вирощуватися, але врожайність може істотно падати.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
м'ясистий цукристий250-500 грам
Велика матуся200-400 грам
бананові ноги60-110 грам
Петруша городник180-200 грам
медовий спас200-600 грам
король краси280-320 грам
Пудовика700-800 грам
хурма350-400 грам
Нікола80-200 грам
потрібний розмір300-800

Детально про хвороби томатів в теплицях читайте в статтях нашого сайту, а також про способи і заходи боротьби з ними.

Також ви зможете познайомитися з інформацією про високоврожайних і стійких до хвороб сортах, про томатах які зовсім не схильні до фітофтори.

Характеристики

Помідори «М'ясистий цукристих» дуже хороші в свіжому вигляді. З них виходить дуже смачний сік, завдяки високому вмісту цукрів. Може використовуватися для приготування домашніх консервацій і в в'яленої вигляді.

Якщо створити хороші умови в плівковому укритті, то можна отримувати 10-12 кг з 1 кв. м. У відкритому грунті врожайність може падати до 8-10 кг, особливо в регіонах середньої смуги, так як він все-таки призначений для південних регіонів.

Порівняти врожайність сорту з іншими сортами можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
м'ясистий цукристий10-12 кг з кв.метрів
Аврора ф113-16 кг з кв.метрів
купола Сибіру15-17 кг з кв.метрів
Санька15 кг з кв.метрів
червоні щічки9 кг з кв.метрів
Кібіц3, 5 кг з куща
важкоатлет Сибіру11-12 кг з кв.метрів
рожевий м'ясистий5-6 кг з кв.метрів
обские купола4-6 кг з куща
бурулька червона22-24 кг з кв.метрів

Гідності й недоліки

До головних плюсів даного сміття відносять:

  • хороша врожайність;
  • можливість вирощування як теплицях, так і у відкритому грунті;
  • стійкість до багатьох захворювань;
  • відмінні смакові якості.

Серед недоліків наголошено на тому, що цей гібрид в північних районах може давати погану врожайність, тобто придатний для південних регіонів. З особливостей цього виду зазвичай виділяють його хорошу стійкість до нестачі вологи і перепаду температур. Також серед особливостей цих томатів відзначають їх високі смакові якості.

особливості вирощування

При вирощуванні треба враховувати те, що він дуже добре відгукується на підживлення, що містять фосфор і калій. На стадії росту кущ слід формувати в два стебла, шляхом обрізки. Зібрані плоди можуть досить зберігатися при кімнатній температурі і добре переносять транспортування, що має велике значення для фермерів.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

  • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
  • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Хвороби і шкідники

«М'ясистий цукристих» хоч і стійкий до хвороб, але все ж може піддаватися такої хвороби як фомоз. Для позбавлення від цього захворювання треба обов'язково видаляти уражені плоди, а гілки обробити препаратом «Хом». Також знижують кількість добрив, що містять азот і знижують кількість вологи.

Суха плямистість - це ще одне захворювання, яке може часто вражати цей вид помідор. Проти такого захворювання застосовують препарати «Антракол», «Консенто» і «Тату».

У відкритій землі кущі цього томата часто вражають слимаки і капустянка. Проти слимаків застосовують розчин гострого перцю з сухою гірчицею 1 ложку на кв. м, після цього шкідник піде. З Медведков борються за допомогою ретельної прополки грунту і препаратом «Гном».

У теплицях часто піддається навалі білокрилки. Проти неї активно застосують препарат «Конфідор». Якщо ж ви шукайте сорт помідора з більш стійким імунітетом, то тисніть сюди, де ми розповімо про томаті «Мікадо Чорний», який має незвичайне забарвлення і прикрасить город будь-якого фермера.

Догляд за цим томатом не дуже складний, особливо якщо вирощувати його в правильній кліматичній зоні. Він порадує вас своїми великими солодкими плодами. Успіху і хороших урожаїв.

середньостиглісередньоранніпізньостиглі
Анастасіябудьонівкапрем'єр
малинове винозагадка природигрейпфрут
царський подарунокрожевий корольДе Барао Гігант
Малахітова скринькакардиналде Барао
рожеве серцебабусинеЮсуповський
КипарисЛев ТолстойАлтайський
Ісполін малиновийДанкоракета

Схожі Статті