Вітчизняний картопля сорту Любава: швидке дозрівання, тривале зберігання

На сьогоднішній день у всьому світі немає такого імпортного сорти картоплі, який міг би зрівнятися з вітчизняним ні за смаковими характеристиками, ні за легкістю догляду.

Волога, тепло і грунт - три складових врожайності картоплі. Наша кліматична зона ідеально підходить для вирощування цієї сільгоспкультури.

Насіннєвий сорт картоплі Любава, що завоював любов серед дачників своїм раннім великим урожаєм - один з них.

Ласувати свіжою картоплею можна вже через сорок п'ять днів після посадки.

опис сорту

Назва сортуЛюбава
Загальна характеристикависоковрожайний ранній столовий сорт, добре зберігається; стійкий до посухи і перезволоження грунту
період дозрівання60-75 днів
вміст крохмалю11-17%
Маса товарних бульб150 гр
Кількість бульб у кущідо 20
врожайність300-520 ц / га
споживчі якостім'якоть не темніє при приготуванні, розсипчастий сорт підходить для приготування пюре
лежкость98%
колір шкіркирожевий
колір м'якотібілий
Перевага регіони вирощуванняВолго-В'ятський, Уральський, Західно-Сибірський, Далекосхідний
Стійкість до захворюваньпомірно стійкий до фітофторозу бульб, средневосприимчив до парші звичайної та золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди
особливості вирощуваннялюбить родючі грунти, добре реагує на додатковий полив
ОригінаторВНІІКХ ім. А.Г. Лорха і Кемеровський НИИСХ (Росія)

Картопля даного сорту має не тільки дуже гарна назва, а й бульби. Вони виростають великими рівними округло-овальними з дуже апетитною білою м'якоттю, що не темніє при варінні.

На червоно-рожевої грубуватою шкірці чітко видно дрібні оченята середньої глибини, з яких, якщо Ви збираєтеся використовувати коренеплоди для посадки, потім проклюнутся паростки.

Маса бульби середня, становить близько двохсот грамів. За змістом крохмалю не перевищує двадцяти відсотків, що знову ж таки добре позначається на смаку овоча.

У таблиці нижче ви можете бачити скільки відсотків крохмалю міститься в інших сортах картоплі і порівняти їх з даними:

Назва сортувміст крохмалю
Гренада10-17%
Шері11-15%
Наташа11-14%
Зекура13-18%
Снігур15-16%
Тімо13-14%
весна11-15%
Моллі13-22%
велетень16-19%
Сантана13-17%

Кущі рослини невисокі і прямостоячі, під час цвітіння перетворюються. Прекрасні червоно-фіолетові квіти, проглядає серед маленьких темно-зеленого листя зі слабко хвилястим краєм, чудово прикрашають кущі, надаючи їм новий, свіжий вигляд.

фото

Характеристики

Картопля Любава призначений для вирощування в Уральській, Західно-Сибірської, Східно-Сибірської і Далекосхідної областях Росії.

Він став дуже відомий саме через свою високу врожайність: з одного гектара землі можна отримати до п'ятисот центнерів картоплі. А таку цифру можуть позаздрити навіть досвідчені городники.

Врожайність інших сортів для порівняння представлена ​​в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Лорха250-350 ц / га
Господарочка180-380 ц / га
Ліга210-350 ц / га
Красунчик170-280 ц / га
Світанок Київськийдо 460 ц / га
боровичок200-250 ц / га
личак400-500 ц / га
американка250-420 ц / га
Коломбо220-420 ц / га
ред Фентезі260-380 ц / га

Агротехніка для цього сорту не представляє собою чогось надприродного. Але для того, щоб досягти високого результату недостатньо просто посадити чутливу до грунту Любаву. Вона також вимагає внесення органічних і мінеральних добрив. Про те коли і як вносити добрива, а також чи варто це робити при посадці, читайте в додаткових статтях сайту.

Якщо Ви добре подбаєте про рослину і задовольните всі його потреби, вже в кінці липня зможете зібрати великий урожай. А також насолоджуватися смаком смаженої картопельки і картопляного пюре весь осінньо-зимовий період завдяки дуже доброму стані Любави і стійкості до пошкоджень.

Про те як правильно зберігати картоплю взимку, які терміни і умови, а також як зберігати коренеплоди в ящиках, в холодильнику і очищеним, читайте в докладних матеріалах сайту.

Варто відзначити, що незважаючи на відносну примхливість, вона добре переносить посуху.

Хвороби і шкідники

Цей сорт картоплі стійкий до картопляного раку і багатьом вірусних захворювань, часто вражає рослини і роблять їх непридатними для вживання в їжу: альтернаріозу, фузаріозу, вертіціллезу.

Також Любава досить несприйнятлива до фітофтори, захоплюючої майже всіх представників сімейства Пасльонові. Однак слід застосовувати профілактичні заходи проти виникнення парші звичайної, в основному атакуючої бульби рослини.

Для боротьби з грибковим захворюванням паршею звичайною потрібно ретельно і обережно підбирати посадковий матеріал. Він обов'язково повинен бути здоровим і обробленим фунгіцидами.

На нашому сайті ви знайдете докладні матеріали про обприскування картоплі і правильному використанні хімічних препаратів, в тому числі і гербіциди.

Також дотримуйтесь найпростіші правила сівозміни. Для боротьби з бур'янами використовуйте мульчування.

Під час вирощування Любави ви, ймовірно, зустрінетеся з таким шкідливим паразитом, як колорадський жук. З ним, як і з іншими шкідниками, можна боротися за допомогою інсектицидних засобів або народних способів.

Таким чином, ранньостиглий сорт Любава ідеально підходить для тих, хто хоче вже через місяць після посадки обідати смачною і ситної картоплею. Головне, не забувати удобрювати грунт і прибирати шкідників, і тоді Ви отримаєте справжній великий і здоровий врожай!

Також пропонуємо ознайомитися з іншими цікавими способами вирощування картоплі. Читайте все про голландських технологіях, про вирощування під соломою, в бочках і мішках.

А в таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти картоплі з різними термінами дозрівання, представлені на нашому сайті:

середньостиглісередньопізнісередньоранні
велетеньмелодіяінноватор
ТосканаМаргаритаКрасунчик
ЯнкаАлладінамериканка
Бузковий туманКуражкрона
АжурКрасаманіфест
ДезіреМіледіЄлизавета
СантанаЛимонкаВега

Схожі Статті