Властивості брюссельської капусти - користь, шкода, харчова цінність

Брюссельська капуста представляє культуру овочевого характеру.

Вона відноситься до сімейства хрестоцвітних. Ця рослина є дворічний вид.

Необхідно відзначити, що плоди капусти можна буде отримати лише на другий рік після її безпосередньої посадки.

Культура являє собою довге стебло, листя. Більш детально про корисні властивості і протипоказання до вживання брюссельської капусти розповімо далі в статті.

Харчова цінність продукту

Як і будь-яка інша їжа, Брюссельська капуста має свій склад. В цілому на 100 грамів продукту доводиться:

 • 43 ккал;
 • 2, 2 цукру;
 • 0, 3 грама жирів;
 • 0, 1 грам жирних кислот;
 • 0, 03 грама натрію.

Хімічний склад

Хімічний склад будь-якого продукту досить важливий для споживача. Такий овоч, як Брюссельська капуста має:

 • 0, 18 грам тіаміну;
 • 0, 13 мг рибофлавіну;
 • 0, 5 міліграма пантотенової кислоти.

Крім вище наведених хімічних речовин в продукті даного характеру присутні:

 1. фолати;
 2. фосфор;
 3. залізо;
 4. селен;
 5. кальцій.

Кількість хімічних речовин розраховувалося на 100 грам продукту.

Калорійність на 100 грам

Для багатьох людей калорійність певного продукту є дуже важливою. Тому не можемо пропустити даний пункт.

Загалом на 100 грам даної капусти присутній 43 ккал.

У тому випадку, якщо приготувати дану капусту за допомогою запікання, то кількість ккал зросте до 156. Детальніше про приготування овоча читайте тут.

вітаміни

Вітаміни являють собою важливий вміст будь-якого продукту і капуста цьому не є виняток. У 100 грамах даної капусти налічується:

 • вітамін В6 в кількості 0, 30 мг;
 • вітамін К - 155 мкг;
 • вітамін С - 74 мг.

Білки, жири і вуглеводи

Білки, жири і вуглеводи (БЖУ) є головними нутриентами кожного продукту. 100 грам Брюссельської капусти має:

 • 3 грама білка;

 • 8 грам вуглеводів;

 • 9 грам жиру.

властивості

Шкода для організму

Страви на основі брюссельської капусти безсумнівно дуже смачні, але в деяких випадках даний компонент може приносити негативний фактор на організм людини.

Небажаний прийом даної капусти відноситься до людей, у яких проблеми з кишечником або ж присутні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Найбільш поширеним шкодою, яку може принести капуста, є здуття живота.

Також капуста приносить шкоду людям, які страждають порушенням роботи щитовидної залози. Капуста має елемент, який потрапляючи в організм, пригнічує роботу залоз, що виробляють гормони щідовідкі.

Користь для здоров'я

Корисних якостей капусти брюссельської досить велика кількість, тому розглянемо їх у вигляді списку:

 1. Вживання капусти знижує ризик так званих вроджених дефектів. Якщо регулярно приймати в їжу даний вид капусти, то дефекти у вигляді вовчої губи і розщеплення хребта не будуть проявлятися. Це обгрунтовується тим, що в брюссельській капусті присутня достатня кількість фолієвої кислоти. Саме при вагітності даний продукт є незамінним.
 2. Вживання капусти знижує кількість холестерину в крові. Виходячи з цього, дана капуста корисна і покращує роботу серцево-судинної системи. Зниження даного елемента крові покращує здоров'я людини і зводить до мінімуму можливість виникнення різних захворювань серця, печінки і так далі.
 3. Капуста несе корисні фактори для прекрасного зору людини. Продукт даного типу містить у своєму складі достатньо велику кількість лютеїну. Якщо регулярно приймати капусту в їжу, то ймовірність пошкодження сітківки ока зводиться до нуля, а саме, цей фактор впливає на якість зору. Даний факт пояснюється тим, що до складу капусти входить необхідну кількість вітаміну А. А даний вітамін і є елементом, який поліпшує зір.
 4. Захворювання респіраторного характеру знижуються в разі регулярного прийому в їжу брюссельської капусти. Саме в основі качанов даної капусти присутній такий елемент, як бета-каротин. Він являє собою антиоксидант, при чому найпотужнішого впливу на організм. Даний елемент покращує роботу легенів, ніж зводить до мінімуму захворювання дихальних шляхів.
 5. Капуста також надає серйозну користь для мозку людини. В даному випадку позитивний вплив надає вітамін К, який присутній в основі капусти. Такий вид вітаміну має функцію захищати нейрони від різних пошкоджень.
 6. Чим ця капуста корисна для жінок? Вона знижує ризик раку молочної залози. Безліч вчених по всьому світу довели існування в складі брюссельської капусти такого речовини, як індол - 3 карбинол. Така речовина має властивість стримувати виробництво ракових, тобто злоякісних клітин молочної залози. Певні дослідження показали, що пухлини злоякісного типу зменшуються майже на 70 відсотків у разі застосування капусти в їжу.
 7. За допомогою капусти відмінно здійснюється профілактика запорів. За рахунок того, що капуста має в своєму складі клітковину, ми маємо можливість обмежити свій організм від можливого прояву запорів. Травна система очищається і працює належним чином.
 8. За рахунок дієтичного волокна і вітаміну С в складі капусти, вживання в регулярному порядку даного продукту веде до позбавлення організму від печії. Такі елементи також позитивно впливають на роботу травної системи. Але в даному випадку необхідно бути акуратними при вживанні даного продукту в смаженому вигляді. Є такі люди, у яких шлунок при впливі смаженої капусти тільки розслабляється, що і просунутий до посилення печії.
 9. Також капуста брюссельська сприяє усуненню ризику запальних процесів в судинах і серці. Властивості протизапального характеру в даному продукті досить великі. Це обгрунтовується фактором наявності безлічі амінокислот. Такий компонент усуває процес запалення в судинах організму людини. Якщо людина страждає на захворювання серцево-судинної системи, то овоч даного типу необхідно включити до складу харчового раціону.

Протипоказання

Такий вид капусти, як брюссельська, являє собою протипоказання у вигляді гострих проявів того чи іншого хронічного захворювання. Такі захворювання, як правило, стосуються шлунково-кишкового тракту.

Якщо люди страждають нападами у вигляді спазму кишечника, то також рекомендується обмежити вживання даної капусти.

Якщо робота кишечника має певні збої в роботі, або ж просто кишечник слабкий, то краще усунути зі свого раціону даний продукт.

алергія

причини

Алергічні реакції на капусту мають свої певні причини:

 • Попадання так званих антитіл в організм дитини веде до його алергії. Такий процес може здійснитися в момент вагітності або ж годуванні грудьми. З рекомендаціями щодо вживання брюссельської капусти при грудному вигодовуванні можна ознайомитися тут.

 • Причиною також може бути генетика, тобто відторгнення продукту передасться у спадок.

 • Частотне виділення певного алергену, а також його безпосередня доза.

симптоми

Симптоми в разі алергії на капусту повністю ідентичні стандартним харчового отруєння:

 1. потерпілий відчує поколювання в ділянці обличчя, губ і язика;
 2. на шкірних покривах хворого виступить дрібна висипка. Така висип, як правильно, супроводжується свербінням;
 3. особа може придбати набряки;
 4. починається активний розвиток екземи.

лікування

Лікування алергії на продукт даного типу здійснюється комплексним видом. Блокування даних алергенів здійснюється за допомогою довгострокового дії на організм.

В першу чергу пацієнтові прописується спеціальна дієта.

Кожен пацієнт індивідуальний, тому індивідуальна дієта. Дуже важливо почати лікування в ранній термін, особливо якщо це стосується дитини.

профілактика

Досить часто цю капусту застосовують для профілактики. За рахунок того, що овоч має досить велику кількість клітковини, за допомогою неї поліпшується робота шлунково-кишкового тракту.

способи приготування

Способів приготування капусти існує досить багато. Вона може бути, як варена, так і запечена, і смажена. У кожній країні існує свій спосіб приготування капусти брюссельського типу.

Детальніше про те, як приготувати брюссельську капусту, читайте в нашій статті.

У цій статті ми розібрали застосування брюссельської капусти в їжу. Читайте також про те, як вирощується овоч і докладний опис різних сортів брюссельської капусти.

Схожі Статті