Вони вже в вашому ліжку? Постільні та білизняні блохи: методи боротьби, а також фото кровососів і їх укусів

Науці термін «постільні блохи» невідомий. Це скоріше збірний образ, що включає в себе кілька різновидів блошиного сімейства, що мешкають в житлових приміщеннях. Це собачі, котячі, щурячі, земляні та інші.

Своєю назвою постільні блішки зобов'язані людині. Навряд чи кожен з нас буде займатися точним визначенням роду і виду блохи за допомогою мікроскопа, виявивши її в своєму будинку. Виглядають вони практично всі однаково, поведінку і спосіб життя у них схожі.

Тому, щоб не занадто забивати собі голову вченими визначеннями, людина класифікує блошиних паразитів за місцем їх проживання. Живуть в килимах - килимові, в білизні - білизняні, забралися в ліжко - постільні, посипалися з вовни кота - котячі.

Як би блоха не називалася, поява її непоказного тільця в різних куточках квартири завжди є неприємний сюрпризом для того, хто її виявив. Адже крім болючих укусів, що викликають важкі шкірні реакції, ці дрібні комахи здатні переносити небезпечні інфекційні захворювання - гепатит, туляремія, тиф, чума (про те, в чому полягає небезпека бліх для здоров'я людини, ми більш детально розповідали тут).

Не варто також забувати про те, що блохи дуже живучі і розмножуються з величезною швидкістю. Тому при першому ж виявленні дорослої особини слід негайно вжити заходів зі знищення паразитів, поки вони не заполонили весь будинок.

І так розберемося кого ж називають постільними і білизняними блохами.

Портрет постільній блохи

Постільна (побутова) блоха має дуже маленькі розміри тіла. Розглянути окремі частини тулуба комахи неозброєним оком дуже важко, хіба це можна зробити під мікроскопом. Тулуб паразита округле, злегка здавлене з боків. Покров тіла жорсткий хітиновий, виконує захисну функцію, роздавити пальцями цей панцир непросто. Довжина блішки становить всього 2-4 мм.

Забарвлення у молодих особин чорний, у дорослих варіюється від жовтого до темно-коричневого. Крильця відсутні. Є три пари лап. Задні більш потужні - з їх допомогою блоха відштовхується, здійснюючи стрибок. Підстрибує особина блохи високо (близько півметра) і далеко (метр, півтора). Такий спосіб пересування дуже зручний для пошуку жертви, на яку кровососи легко може застрибнути. Утриматися на будь-якій поверхні на час трапези блохам допомагають щетинки, густо покривають їх невелике тільце.

Комаха орієнтується в просторі за допомогою вусиків-антен, вловлюючи всілякі звуки і запахи. Ротовий апарат блохи відноситься до колючо -сосущему типу і являє собою хоботок. Знеболюючий фермент в блошиний слині відсутній, саме тому укуси їх дуже болючі в порівнянні з комариними або Клопова.

Як зрозуміти, що у вашій квартирі завелися блохи і не переплутати їх з іншими шкідливими комахами?

 • поява укусів на ваших домочадців. На відміну від клопів, що нападають на людину тільки вночі, блохи атакують цілодобово;
 • характерні укуси. Блошині паразити кусають дуже боляче, частіше за ноги, в той час як для білизни воша вражає волосяну частину голови і паху (побачити на фото, як виглядає укус блохи на тілі людини, можна тут);
 • екскременти бліх на постільній білизні. Чорний пісок на простирадлах буде свідчити, що в вашому домі оселилося блошині сімейство;
 • дорослі особини. При першому ж підозрі на появу паразитів в будинку слід покласти шматок білого паперу на ліжко. Періодично з'являються і тут же зникають темні точки (блохи) підтвердять ваші здогадки;
 • висока активність комахи. Блох дуже важко зловити і знищити, вони дуже швидко (стрибками) переміщаються з місця на місце, не даючись в руки.

Далі ви побачите фото постільних (білизняних) бліх, а також фото укусів:

З яких причин блохи заводяться в ліжку?

Це явище тимчасове. Як правило, ці шкідливі комахи віддають перевагу пухнасті килими, підстилки тварин, щілини в підлозі і за плінтусами. Саме в цих місцях блішки відпочивають після смачної трапези, відкладають яйця і просто ховаються. До ліжка бліх може залучити довго не випране білизна або мало провітрюваних ліжко зі скопилася пилом у всіх щілинах, так як вологе тепло і бруд є ідеально комфортними умовами для проживання маленьких кровососів.

Чим небезпечні постільні блохи? Як виглядають їх укуси?

Симптоми блошиного укусу досить специфічні, їх важко сплутати з будь-яким шкірним пошкодженням:

 • хворобливі червоні припухлості з темною точкою проколу посередині;
 • алергічна висипного реакція на укуси, свербіж (як боротися з таким сверблячкою, ви дізнаєтеся тут);
 • множинність ушкоджень. На сплячому людині блоха може спокійно насичуватися протягом тривалого часу і залишити кілька укусів, близько розташованих один від одного (але не у вигляді доріжки, як, наприклад, у клопів).

Небезпека постільних бліх

Крім важких алергічних реакцій (найчастіше до них схильні діти з їх тонкою і ніжною шкірою), блохи можуть викликати у людини розлади нервової системи. Крім того, блохи - це переносники серйозних інфекційних захворювань (більше 200 видів, багато призводять до летального результату) і яєць глистів (постійні контакти з тваринами).

Детальніше про небезпеку, яку приховують блохи для людини, ми розповідаємо в цьому матеріалі, а про те, в чому полягає небезпека блошиного укусу для дитини, ви дізнаєтеся тут.

Методи боротьби з постільними блохами

Перш ніж зайнятися проблемою пошуку найбільш результативного способу позбавлення від коричневої чуми, варто зробити кілька важливих речей:

 • випрати в окропі все постільна білизна (навіть те, в якому не були помічені блохи) або виморозити його на вулиці (якщо блохи вирішили погостювати у вашому будинку взимку);
 • віднести вашого домашнього улюбленця (якщо в квартирі є домашня тварина) до ветеринара. Спеціаліст порадить вам протиблошині кошти (пудру, шампуні, краплі) ефективні у знищенні паразитів і найменш шкідливі для здоров'я вихованця;
 • провести генеральне прибирання приміщення (в воду для миття бажано додати розчин господарського мила), вичистити і вискоблити всі кути, вибити килими (ще краще віднести в хімчистку), обробити спеціальними засобами м'які меблі та іграшки;
 • закрити всі вентиляційні отвори дрібною сіткою.

Після того, як ви успішно завершили всі вищевказані заходи можна приступати до основного етапу знищення блошиний армії. Боротьба повинна бути комплексною. Бажано одночасно використовувати бабусині методи і сучасні хімічні інсектициди:

 • інсектицидні препарати: «Кукарача», «Ціпер», «Дельта Зона», «Ціфокс», та інші.

Дані кошти розводяться водою в пульверизаторі, з їх допомогою обприскуються все поверхні, де можуть перебувати комахи (м'які меблі, підлоги, плінтуса, іграшки, підстилки тварин).

ВАЖЛИВО! Дезінсекційних кошти токсичні! Тому перш ніж приступити до обробки квартири від комах слід видалити з неї всіх мешканців і домашніх вихованців.

Роботу проводити в захисних рукавичках і масці. Після дезінсекції в приміщення небажано заходити протягом декількох годин. Після закінчення певного часу добре провітрити всі кімнати і провести вологе прибирання.

 • аерозолі від бліх: «Комбат», «Рейд».

Підходять для обробки конкретних предметів (ліжко, диван). Ці кошти малотоксичні, з приємним запахом і нешкідливі для людини.

 • «Бабулино» методи.

Після інсектицидною обробки необхідно по всій площі квартири розкласти букетики сухої трави (полин, лаванда, пижмо). Ефірні масла, що містяться в даних рослинах, відлякують непроханих гостей і відбивають у них будь-яке бажання на поселення. Добре допоможуть назавжди відвадити кровососів мішечки, наповнені сосновими тирсою (даний аромат також не до смаку блохам).

Є ще один найпростіший спосіб перемогти блошиний чуму швидко і без особливих проблем. Варто лише звернутися в професійну дезинсекційну службу. Після цього шансу на виживання у комах точно не залишиться.

У висновку пропонуємо вашій увазі відео про те як боротися з блохами в квартирі:

Схожі Статті