Вони є і на городі! Трав'яні блохи і як від них позбавитися

Дискомфорт, який людина може отримувати від різних комах, складно перебільшити.

Часто одним своїм виглядом непрохані гості можуть сильно зіпсувати настрій, а що вже й казати, коли вони починають вести себе як сусіди або, що ще гірше, бачать в людях джерело живлення.

Саме тому в будь-який час людської історії з'являються все нові і нові способи боротьби з тими з них, які можуть з'являтися в будинках і на городах.

Хто такі трав'яні блохи

Трав'яні блохи відносяться до сімейства напівжорсткокрилих. На латині ці комахи іменуються. Традиційно вони заважають людині на землі і городі. Справа в тому, що ці комахи харчуються в основному соком рослин, чагарників і дерев. Розрізняють три стадії розвитку трав'яних бліх:

  • личинка;
  • німфа;
  • доросла комаха.

Як правило, з'являються трав'яні блохи в квітні. Турбувати своєю присутністю на городах і в садах, а також і в будинках людини, вони можуть десь до середини липня. Однак слід враховувати, що в серпні дорослі самки можуть знову відкласти яйця, і коло розвитку піде заново, якщо від плоских стрибунів не позбутися до цього часу (про розмноження бліх читайте в цій статті).

Зовнішнім виглядом вони сильно нагадують звичайні види бліх. Передні крильця у дорослих особин, як правило, набагато темніше і насиченішим за кольором, ніж задні. Хоботок закінчується десь на середині грудки. Зріле комаха досягає за розміром в довжину 2-3 мм.

Нижче представлені фото земляних і трав'яних бліх:

наноситься шкода

В першу чергу, якщо мова йде про садах, страждають фруктові дерева і чагарники. Якщо ви помітили, що листя ваших посадок стали скукоживаться і завертатися в трубочки, на поверхні ж видно солодкувата павутина, то вашими сусідами стали трав'яні блохи. І вони мають види на урожай, який доведеться захищати твердо і наполегливо.

У будинку трав'яні блохи можуть також доставляти дискомфорт і людині. Крім свого безпосереднього присутності, вони нерідко стають причиною множинних укусів.

Укус трав'яний блохи часто характеризується сильним почервонінням навколо, це пов'язано з тим, що речовина, що виділяється блохою в кров є сильним алергеном (як лікувати симптоми блошиного укусу?).

ВАЖЛИВО! Як і будь-який кровоссальні комаха, трав'яна блоха може стати рознощиком інфекції. З цієї причини крім першої допомоги, яку необхідно надати при таких укусах, варто негайно зайнятися видворенням з дому непрошених гостей.

Про те, чим будь-які види бліх можуть бути небезпечні для людини і які захворювання вони переносять, ми писали тут.

Як позбутися від трав'яних бліх в будинку

Способи позбавлення від описуваних комах можна умовно розділити на три групи:

  • за допомогою фахівців;
  • самостійно за допомогою народних засобів;
  • самостійно, використовуючи хімічні препарати.

Найефективнішими заходами боротьби з блохами традиційно вважаються перший і третій із зазначених способів. Якщо блохи щільно влаштувалися в квартирі або будинку, то виклик служби дезінсекції зможе швидко вирішити проблему. Однак далеко не завжди є можливість витратити значну суму грошей.

В цьому випадку можна скористатися будь-яким із сучасних препаратів, таких як сіхлор, хлорпермак, бриз, тетрацін. Вони сьогодні вважаються найбільш ефективними в боротьбі з трав'яними блохами, тому є надія на швидке позбавлення від напасті.

Що ж стосується народних коштів, то вони можуть допомогти тоді, коли блохи ще не встигли сильно розплодитись. Для того, щоб дати зрозуміти, що комах тут не раді, досить розкласти по кутах траву полину, ромашки, пижма або м'яти. Також використовують досить успішно і відвари з цих трав, які розприскують за допомогою пульвелізатора по всьому будинку.

При виявленні будинку трав'яних бліх не потрібно впадати в паніку. Якщо комахи не встигли сильно збільшитися в кількості, прогнати їх швидко ви зможете навіть без сторонньої допомоги. Головне не відкладати дезінсекцію на потім, інакше процес позбавлення від неприємного сусідства займе більшу кількість часу і сил.

Якщо ж проблема стала приймати загрозливі розміри, то не бійтеся звернутися в спеціальну службу. В крайньому випадку, вам зможуть дати грамотну консультацію щодо того, які саме препарати допоможуть позбутися від бліх найбільш ефективно. В цьому випадку краще зробити вибір на користь варіантів з пролонгованим дією.

Схожі Статті