Вороги докучливих комашок - хто їсть мурах?

Мурахи здатні принести як більшу користь, так і величезної шкоди. Якщо вони завелися у вас в саду, теплиці або городі - то не поспішайте проганяти цих комах, з ними цілком можуть впоратися природні вороги мурах.

Хто їсть мурах в лісі

ведмеді

Господар тайги розгрібає мурашники пазуристою лапою для того, щоб поласувати як личинками, так і численними мурахами.

Єжи

Єжи, як і миші, досить всеїдні, так що якщо їм на шляху трапляється мурашник, то вони можуть влаштувати легкий перекус.

Жаби і жаби

Крім мух і комарів вони також не проти підкріпитися мешканцями мурашників.

риби

Разом з дощем в воду змиває дрібне сміття, землю, листя, траву і, звичайно, різних комах, які тут же стають жертвою риб.

Вороги на городі

Мурашники, що знаходяться в межах городу, також можуть піддаватися нападкам всіляких комах і тварин. Небезпека цих комашок підстерігає навіть з повітря.

птахи

Пернаті виручають городників, позбавляючи їх від попелиці, мошок і гусениць. В їх чіпкі лапи також можуть потрапити як мурахи-робітники, так і матки, покинувши рідну домівку-мурашник.

Кроти і землерийки

Як правило, свою здобич вони наздоганяють під землею. Прокладаючи черговий «тунель», вони можуть підкріпитися як личинками, так і дорослими особинами.

ящірки

Вони можуть наздогнати жертву де завгодно: хоч на городньої грядці, хоч в закритій теплиці.

мурашиний лев

Він чекає біля свого лігва невеликих комах, будь то попелиця, павук або мураха.

Як бачите, ворогів у бідолах-мурах предостатньо. Причому деколи шкоди мурашнику наносять навіть домашні улюбленці - коти чи собаки. Проте, ці комахи як і раніше залишаються найчисленнішими, відомими і повсюдно зустрічаються. Тому на пагорби мурашників можна легко наштовхнутися як в лісовій гущавині, так і в центрі міста - в пісочниці, старому пні або клумбі.

фото

Далі ви побачите фото ворогів мурах:

Схожі Статті