Все найважливіше про препарат Табу від колорадського жука

Вирощування картоплі - трудомісткий і складний процес, що вимагає багато фізичних зусиль і фінансових витрат.

Однак істотно скоротити два ці показника можна використовуючи препарат Табу від колорадського жука, який не тільки дозволить зібрати дорогоцінний врожай, а й зробить процес догляду за коренеплодом більш приємним.

Даний засіб, що має спеціальний хімічний склад, призначений для знищення різних шкідливих комах, що вражають картоплю на всіх етапах його росту.

Загальна інформація

Табу володіє великим переліком позитивних властивостей, що і пояснює його популярність серед споживачів:

 • захищає картоплю від колорадського жука і дротяників, цикади і багатьох видів попелиці, які поїдають бадилля і псують бульби, зменшуючи тим самим нормальний процес їх розвитку;
 • протягом досить тривалого часу не втрачає своїх властивостей (діє не менше 45 днів з моменту обприскування), що дуже важливо для бульб в період їхньої проростання;
 • використовуючи описуваний препарат, вдасться скоротити фінансові витрати, тому що зникає необхідність купувати додаткові засоби захисту від шкідників;
 • здатний знищувати жуків, які в процесі свого розвитку з часом вже виробили стійкість до засобів, основною діючою речовиною яких був карбофуран;
 • не викликає звикання у колорадського жука, тому буде також ефективний на наступний рік;
 • здійснює над розвитком з овочах шкідливої попелиці, що є переносником різних інфекційних захворювань;
 • завдяки спеціальному барвнику, що входить до його складу, користуватися препаратом Табу стає ще легше і зручніше, адже це дозволяє наочно проконтролювати рівномірність нанесення захисного засобу на всі коренеплоди;
 • прекрасно захищає бульби не залежно від погодних умов (діє як в спеку, так і в період з сильними дощами);
 • оброблена таким чином картопля стає небезпечною для комах, оскільки в процесі з'їдання бульб або паростків, колорадські жуки та дротяники гинуть вже через добу.
Вирощена картопля, обприскати засобом від колорадського жука Табу в строго вказаній пропорції, є абсолютно безпечною для людського здоров'я, тварин, птахів і дощових черв'яків.

Не дивлячись на всі позитивні властивості препарату, необхідно також сказати про деяких його недоліки:

 • зберігати Табу слід тільки в герметичній упаковці подалі від дітей;
 • процес обприскування необхідно проводити в респіраторі і рукавичках, оскільки потрібно пам'ятати про те, що робота проходить з отрутою;
 • користуючись даними засобом, через 3-4 роки, потрібно буде замінити його іншим препаратом від колорадського жука, щоб не викликати звикання у комахи.

Суворо забороняється обприскувати бульби ранніх сортів картоплі, а також бадилля, оскільки хімічні речовини, що входять до складу, можуть не встигнути вивести з них в навколишнє середовище.

Форма випуску

Має вигляд суспензії, яка фасується в пластикові каністри, об'ємом 1000 мл і 5000 мл, а також ампули, зроблені зі скла, по 10 мл.

Хімічний склад

Головною діючою речовиною даного препарату є імідаклоприд. Його кількість в 1 л засобу становить 500 мл.

Крім цього, до складу входять такі додаткові компоненти, які роблять Табу дійсно ефективним і дієвим отрутою: антифриз, прилипач, загущувач, барвники, диспергатори і змочувач.

Механізм дії

Після обприскування препаратом бульб, на їх поверхні створюється невелика плівка, яка є дуже стійкою до навколишнього середовища і не обсипається після висихання.

Крім цього, посадивши коренеплід в землю, навколо картоплі створюється сприятливе середовище, з якої бульби поглинають необхідні для росту поживні речовини.

Табу вбирається в овоч, а потім просувається по бадиллі і молодим бульб. Колорадський жук, з'їдаючи надземну частину картоплі, стає повністю нерухомим (у нього виникає параліч) через 2 години, а через добу і зовсім гине.

тривалість дії

Свої захисні функції не втрачає протягом 45-50 днів з моменту обробки коренеплодів.

Сумісність з іншими препаратами

Табу дозволяється комбінувати з такими хімічними речовинами, спрямованими на знищення грибкових інфекцій рослин, як: Виал траст, Вітарос, Бункер і ТМТД ТСК.

У будь-якому випадку, перед використанням декількох отрут, треба провести тест на їх сумісність. Так, беруть препарат Табу і інший компонент в рівних пропорціях і змішують їх між собою. При появі осаду, використовувати ці речовини разом забороняється.

Про інші ефективні препарати від колорадського жука ми розповіли тут, а в цьому матеріалі можна прочитати про не менш дієві засоби, спрямованих на боротьбу з цим злісним шкідником.

Коли застосовувати?

Найкраще використовувати даний засіб в суху погоду, щоб дати речовини просохнути на обприскують поверхні.

Їм обробляють бульби і борозенки безпосередньо в день посадки овоча.

Зберігати готовий розчин забороняється більше доби.

З появою колорадського жука на бадиллі рослини, Табу дозволяється застосовувати для її обробки. В такому випадку діяти препарат буде не більше 3 тижнів.

Як приготувати розчин?

Створення розчину залежить від того, яка саме поверхню буде оброблятися:

 • якщо планується обприскувати, наприклад, 100 кг картоплі перед посадкою, змішують 1 к води з 8 мл препарату;
 • щоб обробити одну сотку посадкового грунту, потрібно змішати 6, 5 л води і 2, 5 л засобу.

Не дивлячись на те, що в приготованому розчині не випадав осад, в процесі використання, його періодично слід перемішувати.

Для зручності обприскування, застосовують проточну машинку або обприскувач.

Спосіб застосування

Користуватися препаратом Табу дуже легко без сторонньої допомоги.

Для цього головне слідувати інструкції і деяких рекомендацій:

 1. Приготувати розчин відповідно до його призначення.
 2. На рівну поверхню висипають картоплю і обприскують їх отриманою рідиною.
 3. Дають просохнути посадкового матеріалу протягом декількох хвилин.
 4. При бажанні обробляють поверхню борозенок, в які буде проводиться посадка (роблять це для захисту від дротяників).
 5. Посадити коренеплід в грунт.
Позбутися від колорадського жука можна використовуючи різні хімічні препарати. Пропонуємо вам ознайомитися з ефективними і популярними засобами: Командор, Актара, Корадо, Блискавка, Престиж, Апачі, Танрек, Регент.

токсичність

Табу належить до третього класу токсичності. Готуючи розчин і обробляючи їм картоплю, потрібно одягати гумові рукавички і респіратор (або марлеву пов'язку).

Табу від колорадського жука може надати шкоди для людини тільки при попадання в організм, наприклад може викликати такі негативні наслідки:

 • провокує зміни розміру печінки;
 • схуднення;
 • загальмованість;
 • пропадає бажання пити воду;
 • виникає хитка хода;
 • проблеми з нормальним диханням;
 • набряк очей;
 • судоми ніг і рук.

Обробляючи пізні сорти картоплі, Табу є повністю безпечним для життя людини, тому що за два місяці він повністю виводиться з коренеплоду в навколишнє середовище.

Схожі Статті