Все популярному про сорт моркви Сентябрина: опис, особливості вирощування, зберігання врожаю та інші нюанси

Морква - культура, яка завдяки великому вмісту вітамінів і корисних речовин, присутній практично на кожному столі. Існує численна кількість різноманітних сортів моркви, вагоме місце серед яких займає сорт «Сентябрина».

У статті ви знайдете вичерпну розповідь про властивості цього сорту, а також докладну інформацію про тонкощі його вирощування, боротьби з шкідниками і прибирання і зберіганні врожаю. Ви дізнаєтеся про відмінності і подібності «Сентябрина» з іншими сортами моркви.

Детальна характеристика і опис

Сорт «Сентябрина» користується великою популярністю у городників і садівників завдяки цілому ряду позитивних характеристик.

Зовнішній вигляд

Рослина має напіврозкидистий розеткою, листя середня, насичено-зеленого забарвлення. Форма - среднерассеченная. Плоди циліндричні, на кінчиках трохи завужені.

Поверхня коренеплодів гладка, шкірка тонка. Колір - насичено-зелений. Серцевина яскраво-помаранчева. Довжина плодів становить 16-17 см, вага варіюється від 100 до 180 г.

До якого сортотипу відноситься?

«Сентябрина» входить в число середньостиглих сортів.

Кількість фруктози і бета-каротину

У 100 г моркви сорту «Сентябрина» міститься 17, 4 мг бета-каротину. Кількість фруктози в одному плоді, варіюється від 6, 1 до 8, 9%.

час посіву

Посів моркви сорту «Сентябрина» вважається середнім. Насіння висівають в середині квітня.

схожість насіння

Схожість насіння сорту «Сентябрина», становить від 77 до 94%. Підсумковий результат залежить від регіону вирощування і правильного догляду за рослиною.

Середня вага плоду

Середня вага плодів моркви «Сентябрина» - 140 г. Максимальна вага - 250 г.

Урожайність з 1 гектара

З 1 га можна отримати від 235 до 540 центнерів моркви. Максимальна кількість плодів моркви «Сентябрина», яке вдавалося отримати з 1 га, становить 600 центнерів. Цей показник був отриманий на території Краснодарського краю.

Призначення і лежкість

Сорт моркви «Сентябрина» має високі показники лежкості. Плоди, зібрані на початку вересня, спокійно переживуть весь зимовий сезон.

Відносно призначення сорту, то плоди цієї моркви широко використовують в кулінарії, їх можна вживати як в свіжому вигляді, так і в консервованому.

регіони вирощування

Селекціонери рекомендують вирощувати цей сорт моркви на території таких регіонів:

 • Урал.
 • Східно-Сибірський.
 • Західно-Сибірський.

Де рекомендується садити?

Рослина рекомендують вирощувати у відкритому ґрунті, але дозволено і тепличне розведення.

Стійкість до захворювань і шкідників

При якісному догляді рослина має високу стійкість практично до всіх морквяним захворювань, винятком вважаються грибкові ураження. Серед шкідників небезпеку становлять лише слимаки і тля.

термін дозрівання

З моменту висівання насіння в грунт і до першого збору плодів, проходить близько 120 діб. Також пропонуємо дізнатися і про інші сортах моркви по термінах дозрівання.

Яку грунт віддає перевагу?

Підходящим варіантом грунту для вирощування моркви «Сентябрина» вважається суглинок і супесчанік.

Морозостійкість і транспортабельність

Рослина має високу стійкість до морозів, але при тривалому зберіганні плодів в прохолодному місці, вони втрачають всі свої корисні речовини. Морква добре переносить тривалі транспортування, не втрачаючи свого товарного вигляду.

Технологічність для фермерських і селянських господарств

Завдяки високій врожайності сорту моркви «Сентябрина», а також хорошою транспортабельності, рослина у великих обсягах вирощується на території фермерських і селянських господарств.

До того ж, спостерігається відмінний вихід товарної продукції - близько 95% отриманого врожаю можна виставити на продаж.

Історія селекціонування

Сорт моркви «Сентябрина» був відкритий в 20 столітті сибірськими селекціонерами. Сьогодні ця овочева культура входить в державний реєстр Росії.

У чому відмінність від інших видів морквини?

Сорт моркви «Сентябрина», в порівнянні з іншими представниками цієї культури, має низку відмінних рис:

 1. містить велику кількість каротину, близько 17, 4 мг на 100 г продукції;
 2. сорт стабільно врожайний;
 3. висока врожайність (до 600 центнерів з 1 га, що значно вище показників властивих сортам «НИИОХ 336» і «Вітамінна 6»).

Гідності й недоліки

Серед основних переваг сорти моркви «Сентябрина», виділяють:

 • високий вміст вітамінів і корисних речовин, зокрема каротину і фруктози;
 • високий рівень врожайності;
 • можливість зберігання протягом усього зимового періоду;
 • наявність солодкого смаку, що дозволяє використовувати плоди для приготування різних страв, консервації та вживання в свіжому вигляді.

Серед недоліків сорту відзначають тільки відсутність можливості вирощувати на території всіх регіонів Росії.

вирощування

Висадку насіння в грунт здійснюють в середині квітня. Грунт повинна ставитися до супесчанікам або суглинках. Місце підбирають добре освітлюється, оскільки при великій кількості світла морква виростає солодкої і соковитою.

Посадковий матеріал поміщають в заздалегідь підготовлені і трохи змочені водою борозни, їх глибина повинна становити близько 3 см. Потім борозни акуратно присипаються невеликим шаром грунту.

Після виникнення перших паростків, рослина потребуватиме стандартному догляді, що складається з таких маніпуляцій, як:

 • полив;
 • підгодівля;
 • обробка грунту.

Відносно підгодівлі, то морква не вимагає великої кількості поживних компонентів, тому за весь час зростання, буде досить здійснити 2-3 підживлення. Від частого використання органіки краще утриматися, оскільки це прискорить зростання бадилля, але не плодів.

Морква в стані спокійно переносити посушливі періоди, але все одно рекомендується поливати рослину як можна частіше. Поливи не повинні бути рясними, оскільки рослина не переносить застою вологи.

Зрідка необхідно рихлити грядки, це покращує циркуляцію повітря в грунті і дозволяє більш тривалий час зберігати в грунті вологу. Морква обов'язково проріджують, оскільки якщо вона буде рости щільно, виросте слабкою і хворий.

Збір і зберігання врожаю

Оптимальним часом для збору моркви «Сентябрина» вважається вересень-жовтень. Для тривалого зберігання відбирають самі здорові екземпляри, слабку або хвору морква відокремлюють від бадилля і використовують в першу чергу.

Найнадійнішим варіантом зберігання такої моркви визнають її пересипання чистим сухим піском. Цей матеріал захищає рослину від грибків і бактерій, зберігаючи морква до весни соковитою і пружною. Переважно всього зберігати моркву в підвалі.

Хвороби і шкідники

Серед захворювань і шкідників, що вражають Сентябрина, виділяють наступні:

 1. Морквяна муха. Повністю позбавитися від морквяної мухи досить складно, оскільки вона двічі в рік відкладає свої яйця. Якщо ж шкідник все-таки вразив морква, то позбавляються від нього за допомогою таких препаратів, як Актеллік, Інта-Вир, Шарпей.
 2. Морквяна листоблішка. Висмоктує сік з рослини, провокуючи його засихання. Позбавляються шляхом використання апельсинового настою.
 3. Морквяна моль. Харчується соком рослини. Для усунення шкідника, бадилля обприскують відваром з бадилля помідорів і господарського мила.
 4. Фомоз. На плодах утворюються темні плями і дрібні чорні крапки. Захворювання можна тільки запобігти, для цього насіння гартують перед посадкою і збільшують внесення калійних добрив.

Різні проблеми та шляхи їх вирішення

При вирощуванні моркви «Сентябрина» можуть виникати такі проблеми:

 • Розтріскування плодів. Для запобігання цієї проблеми необхідно своєчасно виконувати збір врожаю і не перестаратися з внесенням азотних добрив.
 • Деформація форми. Для росту моркви з правильною і акуратною формою, необхідно готувати грунт для посадки за всіма технологіями і мінімізувати застосування азотовмісних засобів.
 • Морква покрита численними корінцями. Для запобігання цієї проблеми, необхідно своєчасно поливати рослину, не допускаючи пересихання грунту.

Схожі сорти моркви

Серед різновидів моркви, схожих на сорт «Сентябрина», виділяють наступні:

 1. «Нантская 4». Також входить в число середньостиглих сортів і володіє схожим смаком.
 2. «Каротель». Містить в собі практично таке ж велика кількість каротину.
 3. «Шантане». Також ставитися до середньостиглих і високоврожайних сортів. Володіє схожими смаковими характеристиками.
Пропонуємо дізнатися багато корисної інформації і про таких сортах, як Тушон, Канада, Ред Кор, Амстердамська, Болтекс, Абако, Дордонь, Лагуна, Балтімор і Самсон.

Сорт моркви «Сентябрина» заслужено користується популярністю у городників, адже смакові якості плодів цієї рослини, дозволяють використовувати його в будь-яких стравах. А висока врожайність несе велику вигоду для фермерських господарств.

Схожі Статті