Все про редисці Сора: історія виникнення, особливості сорту, практичні рекомендації по вирощуванню

Редис Сора завоював лідируючі позиції серед інших сортів. І все це завдяки своїм термінів дозрівання, стійкістю до різних хвороб і несприятливих умов, а також можливістю висівати насіння ранньою весною і восени.

У статті детально описана характеристика та опис сорту редиски Сора. З тексту дізнаємося, як правильно вирощувати редиску з насіння і як проводити збір врожаю.

А також розглянемо, як виробляють профілактику від хвороб і шкідників.

Детальна характеристика та опис сорту

Зовнішній вигляд

Плоди редису описуваного сорту досягають в діаметрі 4-5 см. Відмінною рисою коренеплодів є відсутність схильності до утворення пустот.

За відгуками агрономів м'якоть у редису досить соковита і ніжна. Смакові характеристики сори відрізняються високими показниками. Бадилля не надто пишна, невисока і негуста.

Форма коренеплодів рівна, правильна, кругла, практично всі плоди виростають без вад. Сам редис відрізняється насичено-рожевим відтінком. Шкірка дуже тоненька.

Подивимося наочно, як виглядає редис Сора:

час посіву

Редис Сора можна висівати вже з початку весни в теплиці. Рекомендується проводити кілька посівів за сезон з інтервалом в 15 днів. Стійкість до заморозків дозволяє садити коренеплід навіть в середині осені - невеликі холоду не завдадуть шкоди плодам.

Середня вага

Якщо забезпечити коренеплодів правильний і повноцінний догляд, то повністю дозрів редис буде важити приблизно 30-37 грамів.

Урожайність з 1 гектара

Варто сказати, що і тут все показники залежать від правил догляду та вирощування. Але агрономи стверджують, що з одного гектара можна зібрати близько 175 центнерів.

Де рекомендується вирощувати?

Редис Сора - гібридний сорт. Тому в процесі селекції ботаніки постаралися над універсальністю сорти. Це говорить про те, що редис прекрасно підходить для вирощування в тепличних умовах, у відкритому грунті і навіть в приміщенні.

Варто відзначити, що врожайність буде набагато менше при посадці насіння в домашніх умовах. Це нормально, так як в такому випадку редис недоотримує всіх потрібних йому елементів.

Стійкість до захворювань і шкідників

Гібридні сорти часто показують відмінні показники, які стосуються імунітетів до хвороб і атакам шкідників. Сорт Сора не став винятком, тому дуже багато недуг йому нестрашні. До того ж ті захворювання, які все ж переможуть редис, перемогти можна буде з легкістю.

термін дозрівання

Збирати готовий урожай можна вже через три тижні. Варто відзначити, що відраховувати 21 день потрібно не з моменту посадки, а з моменту сходів перших сходів.

Які види грунтів за краще?

Грунт для посадки редису Сора повинен бути легким і родючим. Кислотність грунту повинна бути нейтральною або слабкою. Щоб зменшити рівень кислотності, потрібно додати в субстрат трохи вапна. Найбільш відповідний вид грунт - супесчаннікі або торфовища. В осінній та весняний період необхідно розбавити грунт перегноєм.

Історія селекції

Сорт редиски Сора відноситься до результатів роботи польських селекціонерів. У Росії описувана культура з'явилася на початку 2000-х років і з тих пір вона стала однією з найбільш популярних серед агрономів.

Головна відмінна характеристика

Головною відмінною характеристикою цього сорту - висока стійкість до несприятливих погодних умов. Саме цей різновид овоча можна висівати у відкритий грунт, як тільки зійшов сніг. Це не зашкодить редису. Навпаки, тала вода тільки покращує показники росту культури.

Гідності й недоліки

До переваг сорту Сора можна віднести наступні фактори:

 • можливість висаджувати відразу після сходження снігу;
 • швидкість дозрівання - всього за три тижні можна отримати хороший урожай;
 • відмінні смакові та зовнішні якості;
 • стійкість до стрілкування - при тривалому світловому дні не випускає стрілок;
 • тривалість зберігання, але тільки в прохолодних приміщеннях;
 • імунітет до атак шкідників сімейства хрестоцвітних;
 • займає невелику площу ділянки;
 • можливість отримати кілька врожаїв за сезон.

Недоліків у цього сорту практично немає. Деякі городники вважають мінусом цього різновиду невеликі розміри коренеплодів.

Для чого і де застосовується?

Цей різновид найчастіше використовується в промислових цілях. Сора дає відмінний урожай і при цьому він легко транспортується. При цьому коренеплоди можуть тривалий час зберігатися і не втрачати товарний вигляд.

Такий редис можна використовувати в холодних стравах, супах, закусках, а також у вигляді окремого страви.

вирощування насінням

 • Висаджувати посівний матеріал можна в будь-який день з березня по жовтень. Але для цього найкраще вибирати короткі світлові дні. Якщо ж сонце світить протягом 10-12 годин на добу, то краще притенить редис. Для цього можна використовувати спеціальну агрономную сітку, яка відмінно циркулює повітря, але при цьому захищає культуру від палючого сонця.
 • Перед посадкою грунт повинен бути нагодована мінеральними комплексами. Для цього в процесі перекопування грунту потрібно додати в неї перегній разом з калійними і фосфорними добривами.

  Довідка! Редис не переносить органічні добрива, тому відмовтеся від використання гною і посліду.

  Якщо з'явилися перші сходи, а на вулиці все ще прохолодно, можна додати в грунт трохи сечовини.

  Редис не можна садити на одному і тому ж ділянці більше трьох років, так грунт стає бідною і не зможе дати овочу всі необхідні поживні елементи. Найкраще чергувати посадку овочів. Але перед редискою краще не садити редьку, капусту і будь-які види капусти.

 • Відстань між рядами культури має становити приблизно 10-15 сантиметрів, а між кожним насінням в ряду - близько 2-3 см. При цьому редис садять на глибину 1-1, 5 см.
 • Як тільки зійшли перші паростки, не забувайте про регулярного поливу. Слідкуйте за тим, щоб грунт був завжди зволожений на глибину до 15 сантиметрів. Після кожного поливу землю потрібно подрихліть, щоб не утворювалася кірка, яка буде перешкоджати циркуляції повітря.
 • Підгодовувати редис протягом його зростання немає необхідності, так як культура зростає недовго, їй вистачить і тих добрив, які були внесені перед посадкою.

Збір і зберігання врожаю

Щоб отримати більші плоди зі збереженням товарного вигляду, можна продовжити термін формування коренеплодів на кілька днів (приблизно 3-5). Не бійтеся, що утворюються порожнечі всередині редису - цей сорт захищений від такої проблеми. Однак і не захоплюйтеся збільшенням термінів.

Оскільки коренеплоди дозрівають дружно, агроном може зібрати урожай за кілька днів, в залежності від обсягів редису. Відразу ж після збору культуру вилажіваем в дерев'яні ящики з отворами для повітря. Краще робити це рівними шарами, а після кожного шару класти аркуш цупкого паперу, щоб плоди не стикалися один з одним.

Поміщати ящики з урожаєм найкраще в підвал, де температура повітря коливається в межах 4-6 градусів тепла. Перед тим, як занести культуру, поверхні підвалу потрібно обробити розчином вапна. Це допоможе зберегти зібраний врожай від гнилі, цвілі та інших шкідників.

У такому вигляді коренеплоди можуть зберігатися протягом місяця або півтора.

Довідка! Навіть в вимиті стані овоч можна легко перевозити на далекі відстані - він не втратить своїх смакових і зовнішніх даних.

Хвороби і шкідники

Головні і найнебезпечніші шкідники для редиски Сора - це хрестоцвіті блішки і білявки. Можна почати боротьбу з ними біологічним способом.

 • Зольний розчин. У 10 літрів води додати 2 склянки золи і 50 грам господарського мила. Таким розчином обприскати редис.
 • Тютюновий розчин. Для його приготування золу замінюють на тютюнову пил і так само обробляють рослина.

Якщо не допомагає біологічний спосіб, варто вдатися до допомоги інсектицидів. Однак до них потрібно вдаватися тільки в крайніх случаях.После обприскування не можна відразу ж поливати редис, оскільки всі старання зійдуть нанівець.

Із захворювань сорти Сора можна виділити наступні:

 1. бактеріоз;
 2. кила;
 3. чорна ніжка.

Недуги можна перемогти за допомогою розчину цибулиння, 1% бордоською рідини або вапна. Можна вибирати будь-яку настоянку і обприскати культуру кілька разів з інтерваломв 5-6 днів.

Профілактика різних проблем

Щоб уникнути виникнення якихось проблем з вирощуванням редису сорту Сора, потрібно дотримуватися всіх рекомендацій, описаних в статті. А також стежити за тим, щоб поруч не було бур'янів, які можуть стати причиною розвитку хвороб і шкідників.

В окремих статтях ми розповімо вам про характеристики, правила вирощування, збору і зберігання таких сортів редису: Дієго, Рудольф, Французький сніданок, Дуро Краснодарське, 18 днів, Рондар, Дабел, Черріет, Чемпіон і Сакса РС.

Схожі сорти

Подібність полягає в розмірах, формах і відтінках культури.

 • Спека.
 • Престо.
 • Зоря.
 • Асканія.

Отримати відмінний урожай редиски не так вже й складно. Особливо, якщо для вирощування агроном вибрав сорт Сора.

Схожі Статті