Все про сорт моркви Імператор: опис, вирощування і зберігання врожаю та інші нюанси

Протягом всієї історії людства люди змінювали природу. Крім зміни навколишнього середовища так само змінювалися тварини і рослини за допомогою селекції.

При цьому, навіть після виведення потрібних нам сортів, цей процес не зупиняється - постійно з'являються нові сорти овочів і фруктів. Наприклад, існує сорт моркви «Імператор».

Наша стаття присвячена цьому сорту моркви. Дізнайтеся все найцікавіше про такий вид моркви і про її відмінностях.

Детальна характеристика та опис сорту

Даний сорт має свої, характерні відмінності від інших сортів моркви. Нижче представлені всі його особливості і характеристики.

 • Зовнішній вигляд. Це досить великий овоч - без урахування бадилля він може досягати 13см. Сам коренеплід рівний, з затупленим кінчиком. Колір помаранчевий, з червоними вкрапленнями. М'якоть щільна і соковита, а серцевина тонка і мало відрізняється за кольором від основної маси моркви.
 • Сортотип. «Імператор» належить до того ж сортотипу, що і сорти «Дарина», «Моревна» і «Лакомка», а саме - сортотип «Берлікум», так само відомий, як «Берлікумер». Всі представники цього сортотипу мають практично однакові характеристики, за невеликими винятками.
 • Кількість фруктози і бета-каротину. Як і інші «сусіди» по сортотипу - «Імператор» володіє підвищеним вмістом корисних речовин. Так, кількість бета-каротину становить 16-25 міліграмів, а цукор 6-11%.
 • Час посіву. Вважається пізньостиглі сортом, який повністю дозріває через сто-сто і двадцять днів.
 • Схожість насіння. Згідно з офіційними даними, цей показник становить близько 75%, але деякі садівники стверджують, що їм вдалося длбіться 90% схожості.
 • Середня вага 1 коренеплоду. Повністю дозріла морква цього сорту важить 90-200 грам.
 • Урожайність з 1 га. При правильному догляді, цей показник становить 55 тонн на один гектар.
 • Призначення сорту і лежкість. За рахунок того, що «Імператор» добре зберігається і навіть покращує свої якості з плином часу, його вирощують на продаж. Він ідеально підходить для транспортування і зберігання на складі.
 • Регіони вирощування. Підходять всі регіони з помірним кліматом і суглинистим грунтом. Якщо ж клімат занадто теплий, то має сенс проводити додатковий полив і мульчувати грунт.
 • Де рекомендується вирощувати. Сама морква невибаглива і якщо дотримані умови по клімату, то її спокійно можна ростити на вулиці, без парника.
 • Стійкість до захворювань і шкідників. Сорт болезнеусточів, вкрай рідко може підхопити церкоспороз або борошнисту росу. З шкідників можна згадати дротяники і морквяний моль.
 • Термін дозрівання. Як вже говорилося вище - «Імператор» дозріває за 110 днів. Зазвичай його висаджують в червні-липні, щоб встигнути до перших серйозних заморозків. Пропонуємо дізнатися і про інші сортах моркви по термінах дозрівання.
 • Які види грунтів надає перевагу. Найкращий варіант, це суглинок або волога, піщаний грунт. Можна вирощувати і в чорноземі, але потрібно провести мульчування грунту.
 • Морозостійкість і транспортабельність. Сам по собі цей сорт не дуже добре переносить морози і саме тому його вирощують до настання справжніх холодів. Однак, при транспортуванні має сенс підтримувати не дуже високу температуру.
 • Технологічність сорту для фермерських і селянських господарств. Для використання в якості технічного коренеплоду «Імператор» не ідеальний - можна знайти набагато вигідніший сорт. Однак, він дуже популярний для виробництва соків і дитячого харчування.

Історія селекціонування

Сорт виведений в 2005 році в селекційному центрі Гавриш і не є гібридом. Самі розплідники розташовані в Московській області. Сорт швидко став популярним серед торговців, які полюбили його за однакові, рівні коренеплоди.

У чому відмінність від інших видів морквини?

 1. Підвищений поєднання бета-каротину.
 2. Соковита м'якоть.
 3. Знижений ризик того, що корінь подвоїться або засмучений.
 4. Затупленим кінчик.

Гідності й недоліки

До переваг, крім описаного вище, можна віднести:

 • Відмінний, яскраво виражений смак.
 • Зберігання до дев'яти місяців.
 • Простота посадки.

Якщо ж говорити про недоліки, то тут можна виділити:

 1. Невеликий відсоток схожості, якщо порівнювати з іншими сортами.
 2. Вимогливість до грунту, в порівнянні з іншої морквою.

вирощування

Так як насіння продаються в гранульованої формі, висаджувати їх досить просто. У грядки, відстань між якими має бути не менше двадцяти сантиметрів, висаджуються насіння на глибину два сантиметри. Відстань між лунками має бути близько семи сантиметрів. Відповідно при проріджуванні треба дотримуватися такої відстані.

«Імператор» вимагає підвищеної поливу. До висаджування близько десяти метрів на кожен квадратний метр. Потім, від п'яти до семи літрів на кожен погонний метр, два рази на тиждень. Після сходів можна підвищити кількість води до десяти літрів.

Висаджування виробляють починаючи з Августа. Головне, щоб земля прогрілася вище трьох градусів за Цельсієм.

Збір і зберігання врожаю

Урожай збирають в кінці вересня або жовтні. Рекомендується не поливати грядки останній тиждень, щоб смак моркви не був занадто водянистим. Зберігати слід при шести-семи градусах Цельсія.

Хвороби і шкідники

Як говорилося раніше - цей сорт стійкий до хвороб. Проти шкідників можна використовувати пестициди.

Різні проблеми та шляхи їх вирішення

У цього сорту майже не зустрічається проблем, за винятком комах-шкідників. Єдина проблема може виникнути при зборі врожаю - витягати рослину слід акуратно, щоб не зламати коренеплід.

Схожі на цей сорт інші види морквини

До схожих за властивостями сортам можна віднести всіх сусідів по сортотипу, а саме:

 • Дарина.
 • Берлікум Роял.
 • Лакомка.
 • Моревна.
 • F1 Бастія, Берскі і Бангор.

Вони все досить великі, рівні і мають прекрасний смак. Переваги по грунтам у них так само однакові. Якщо Ви дуже любите морквяні соки і робите великі запаси овочів на зиму, то «Імператор» ідеально Вам підходить.

Простота вирощування і велика врожайність будуть справжнім подарунком, як для любителя, так і для фермера-професіонала. Головне - дотримуватися інструкцій по висадці і періодично перевіряти висадку на наявність жуків-шкідників, які можуть зіпсувати урожай.

Про різних сортах моркви ви можете дізнатися на нашому сайті. Наші експерти розкажуть вам про те, як посадити, виростити і зібрати хороший урожай таких сортів, як Балтімор, Самсон, Вітамінна 6, Каротель, Сентябрина, НИИОХ 336, Московська зимова, Шантане, Тушон і Канада.

Цікаве відео

Пропонуємо переглянути відео про сорт моркви «Імператор»:

Схожі Статті