Все про те, як зробити теплицю для вирощування різної зелені круглий рік

В кінці зими і початку весни організми більшості людей відчувають гостру нестачу вітамінів і клітковини, пов'язаний з відсутністю свіжої зелені в раціоні.

Купівельна зелень зазвичай низької якості, млява, а тому багато хто замислюється над тим, як раніше отримати свою.

Виростити свіжу зелень в холоду допоможе спеціальна теплиця для зелені. Тим більше, що надлишки зелені завжди можна буде продати і отримати додатковий прибуток.

Переваги і яку зелень можна вирощувати в теплиці?

Вирощувати в теплиці можна різну зелень. Найчастіше вирощуються цибуля на перо, кріп і петрушка, салат, базилік, редиска, кінза і т.д.

При бажанні можна вирощувати щавель, кінзу і будь-який інший вид зелені.

Такий спосіб вирощування має ряд безсумнівних переваг:

 • вирощування в теплиці дозволяє виростити зелень в березні або навіть взимку, в січні-лютому;
 • в теплиці можна створити ідеальні умови для того чи іншого виду рослин. Це дозволить отримати швидкий приріст зеленої маси і відмінні смакові якості;
 • можна використовувати міні-теплицю і вирощувати зелень у власній квартирі: на балконі, веранді і т.д .;
 • можна виростити кілька врожаїв на рік.

Ту ж теплицю можна буде використовувати для вирощування інших хрестоцвітих і зонтичних культур (редис, морква та інші).

Види теплиць?

Міні-теплиця

Компактна теплиця, застосовується для вирощування зелені в квартирі. Являє собою засклений ящик, в якому, в свою чергу, розташовуються ящики поменше, наповнені землею. У них росте зелень. Найпростіший варіант такої теплиці - звичайний старий акваріум, пристосований під нову функцію.

парник

Парник - навіть не теплиця в повному сенсі цього слова, а її спрощений аналог. Являє собою конструкцію з товстих дротяних дуг, на які натягнута плівка.

Опалення немає, його замінює сонце і гниття гною і компосту, який вноситься в ґрунт (свіжий гній найкраще вносити вузькими доріжками, на яких немає рослин);

класичний варіант

Являє собою теплицю з дерев'яним каркасом, вкриту плівкою або полікарбонатом. Так само можна використовувати для теплиці старі вікна або інші підручні матеріали.

Теплиця для зелені зазвичай менше, ніж для інших культур тому для опалення вистачить однієї буржуйки, інфрачервоної пальника або електричного обігрівача. Фундамент можна зробити стовпчастий.

Зимова

Це більш капітальну споруду, ніж класична теплиця для зелені. Вона відрізняється підвищеними вимогами до міцності (бо має витримати масу снігу взимку), утеплення та висвітлення. Освітлення повинне бути регулярним, від 12 до 18 годин на добу (в залежності від культури). Використовуйте лампи денного світла.

Для утеплення використовується подвійний шар укривного матеріалу (зазвичай плівки) і додаткову фольгированную термоплівка, якої закладають північну і західну стіну теплиці, західний схил даху. Дах повинна бути двосхилим з високим коником або у формі арки, щоб сніг з'їжджав.

Теплиця-термос

Ця теплиця вкопані в землю на деяку глибину (від декількох сантиметрів до 2, 5 метрів). Це робиться для того, щоб домогтися кращої теплоізоляції і заощадити на матеріалах для стін (стіни можуть бути невисокими або відсутні взагалі).

Підготовчі роботи

Перш, ніж будувати теплицю, слід визначитися з її видом.

Якщо мова йде про міні-теплиці, то особливе місце для неї не потрібно: вона буде стояти на веранді або балконі, і буде мобільною.

Для інших видів теплиць потрібно вибрати і розчистити місце. Найкраще, якщо це буде прямокутна ділянка, орієнтований вздовж осі північ-південь. Розміри його можуть бути менше, ніж розміри теплиці для огірків чи помідорів. Ширина не повинна перевищувати п'яти метрів, довжина може бути десять метрів. Якщо Ви збираєтеся вирощувати зелень тільки для себе, вистачить і розмірів 2, 5х5 метрів.

Потім визначтеся з матеріалами і накидайте остаточний проект.

Після цього можна приступати до будівництва фундаменту. При таких розмірах досить стовпчастого фундаменту. Лопатою або буром викопуються ями, в які закопують дерев'яні стовпи.

Щоб ті не гнили, їх потрібно обробити антисептиком і / або пофарбувати. Можна так само обвуглити на багатті ту частину, яку будуть закопувати. Як варіант забетонувати стовпи або використовувати обсадних труб з пластику або того ж бетону.

Підготувати потрібно і матеріали для каркаса. Дерево очищається від цвяхів або шурупів і обробляється антисептиком, залізо можна пофарбувати і т.п. Плівка, полікарбонат або скло розмічається і нарізається шматками відповідно до розмірів, передбачених кресленням.

Плівку ріжуть ножем, ножицями або лезом, полікарбонат - пилкою, болгаркою або ножицями для жерсті, а скло - склорізом.

Для великих теплиць можна використовувати і стрічковий фундамент або бетону, дерева або шлакоблоку.

фото

Візуально виділити основні елементи в будівництві теплиці для зелені власними руками, можна на фото нижче:

Побудувати теплицю для вирощування зелені круглий рік своїми руками

 1. Як було сказано в попередньому пункті, починати будівництво потрібно з фундаменту, який може бути стовпчастим або стрічковим і складатися з різних матеріалів, в залежності від можливостей.
 2. Потім потрібно переходити до складання каркаса. При стовпчастих фундаменті стовпи самі є частиною каркаса, до яких кріпляться інші елементи. Якщо фундамент стрічковий, вертикальні опори встановлюються в спеціально передбачені отвори і заливаються бетоном.
 3. Оскільки теплиця зимова, можна зробити невеликий цоколь до півметра заввишки, а якщо фундамент стовпчастий, то цоколь можна замінити опалубкою з дощок, прибитих по обидві сторони стовпів, щоб вийшла подвійна стінка.

  Простір між цими шарами можна заповнити, наприклад, мінеральною ватою. Такий захист послужить не тільки теплоізоляцією, але і захистить плівкову теплицю взимку від прориву снігом і льодом.

 4. Коли бетон застиг, можна переходити до наступного етапу складання.

  Елементи можна скріплювати цвяхами, але оскільки для цілорічної теплиці потрібна підвищена міцність, то краще кріпити їх болтами і гайками через заздалегідь просвердлені отвори. Обов'язково передбачте двускатную або арочну дах, з якої буде з'їжджати сніг, і двоє дверей в торцях.

  Невеликий теплиці вікна не потрібні, але якщо ширина досягає 5-ти метрів, а довжина становить 15-20 метрів, потрібно передбачити одне або кілька вікон.

 5. У даху має бути передбачено місце для труби (дощатий квадрат з дірою з центрі за розміром труби). Якщо печей буде кілька, приготуйте і кілька таких місць.
 6. Коли каркас буде готовий, потрібно продумати опалення та освітлення. Для освітлення потрібно електрику (досить подовжувача), і гачків на стелі для ламп. Для опалення можна використовувати буржуйки або будь-які інші печі.
 7. Укривного матеріалу потрібно два шари. Плівку прибивають до каркаса зверху і зсередини через дранку (довгі реї), полікарбонат прикручують за допомогою великих шайб. Потім північну і західну сторони можна додатково обшити зсередини фольгованої плівкою, яка буде відображати сонячні промені всередину теплиці і забезпечить кращу теплоізоляцію.
 8. В останню чергу встановлюється вертикальна димова труба.

Після цього теплиця готова до використання.

Тим, хто обрав плівку в якості укривного матеріалу, слід знати, що буває спеціальна морозостійка плівка, яка ідеально підійде для цілорічних теплиць.

Схожі Статті