Як бути, якщо орхідея не цвіте? Чому не з'являються бутони?

Квіти створюють в приміщенні відчуття затишку і комфорту, роблячи його живим і привабливим для кожного. Особливу роль в цьому відіграють квітучі рослини, коли після довгого догляду, вони радують мешканців своїми ароматом і кольором.

На жаль, купуючи деякі квіти, власники пізно розуміють, що не створюють їм належних умов для цвітіння.

Така проблема стосується і орхідеї, яка при правильному вирощуванні, буде радувати своїх власників своєю красою. Далі в статті будуть розглянуті основні проблеми, пов'язані з цвітінням цього чудового квітки.

періоди цвітіння

У природі орхідея росте зазвичай в умовах, які можуть підтримувати цвітіння квітки протягом усього року. Такі ж умови досягаються і домашньому утриманні, тому орхідея може зацвісти в будь-який період року, при правильному догляді.

Молоді рослини не здатні порадувати вас квіткою навіть в самій благополучній обстановці. Це абсолютно нормально і не вимагає ніяких втручань з боку. Занадто раніше цвітіння може навіть нашкодити, якщо на це не буде заготовлено достатньо поживних речовин.

Перші бутони з'являються протягом від одного з половиною до трьох років, в залежності від сорту рослини. При належному догляді вас будуть приємно радувати в мінімум два або три цвітіння в рік. Тривалість процвітання орхідеї варіюється від декількох тижнів до місяців.

Коли варто турбуватися?

Коли рослина виросла і пройшло достатньо часу, щоб воно набралося сил. У такому випадку варто задуматися про правильність догляду. Так само якщо з моменту попереднього цвітіння пройшло достатньо часу, але результат відсутній.

В першу чергу треба визначити, що змінилося в догляді. Даний квітка негативно сприймає навіть перенесення в інше місце. Рослина не повинно виглядати болісно або мати дефекти. Орхідея так само трепетно ​​сприймає зміни температури.

Як довго триває період відпочинку?

Після цвітіння орхідея повинна набрати достатньо сил для повторного циклу квітконосу. Цей часовий відрізок називають періодом спокою і триває кілька місяців. У цій фазі квітка найбільше потребує підтримки: зволоження повітря, достатньому освітленні. Свою користь може привнести і внесок добрив.

Бувають випадки, коли після цвітіння, цветонос залишається у орхідеї живим і здоровим. Його доля залишається в ваших руках, або залиште і орхідея може ще раз зацвісти, але відчутно слабше, або акуратно зріжте. Важливо не зрізати, залишивши велику частину, інакше рослина віддасть свої сили на відновлення.

Основні причини проблем

Часто після покупки орхідея відцвітає і йде в період спокою. Розглянемо, як вирішити основні помилки і добитися потрібного результату.

Чому вона не цвіте і погано розвивається?

Якщо ваша орхідея втратила інтерес до зростання і розвитку, причина може бути в першу чергу в догляді. Безліч чинників можуть вплинути на ваш квітка негативно, але розглянемо найчастіші. Розглянемо рішення всіх цих проблем по порядку.

Ваше рослина в стресовому стані через зміну обстановки

Перенесення горщика з рослиною, як було сказано вище, дуже несприятливо впливає на нього і якщо в новому місці всі інші умови сприятливі, то орхідеї потрібно приблизно місяць на адаптацію. Після рослина продовжить зростання і розвиток.

Не створено сприятливий температурний режим

Орхідея теплолюбний квітка і нормальної для неї буде температура від вісімнадцяти до двадцяти п'яти градусів. Навіть зміни температури від дня на ніч не повинні перевищувати семи градусів. Так само рослини не сприймає наявність протягів.

Інтенсивний або недостатній полив

Якщо ви вносите вологи більше норми, рослина починає сповільнюватися в зростанні і підгнивати, отже, треба полевать його рідше. Важко помітити якщо рослині вологи навпаки не вистачає, Між коренів не повинно утворюватися сухих кореневищ, а свіжі корінці повинні бути соковитого зеленого кольору.

Для поливу в першу чергу воду потрібно відстояти два або три дні, щоб з неї випарувалася хлорка. Не в якому разі не поливайте орхідею холодною водою, її температура повинна бути в районі п'ятнадцяти градусів.

Занадто активне або недостатнє освітлення

Рослина не повинно замість зростання думати про виживання на сонці. У тропічній середовищі квітка росте в тіні розлогих тропічних дерев. Бажано надати йому такі ж умови і виключити потрапляння прямих сонячних променів.

Неправильне або несвоєчасне внесення підгодівлі

Для підгодівлі підійде саме звичайне добриво або стимулятор росту для орхідей. Купити їх можна в квітковому магазині. Дійте строго за інструкцією і проблем у вас виникнути не повинно. Відразу варто сказати, що в разі орхідей, більше не означає краще і надмірна концентрація може понести шкоди рослині або навіть убити його.

поганий догляд

Це пункт узагальнює всі вище сказане. Іноді власники орхідей роблять відразу кілька помилок і вирішуючи одну можуть створити іншу. Як приклад, квітка з відкритого сонця прибирають на протяг, де він починає мерзнути і т. Д.

Якщо ростуть тільки коріння

У більшості випадків головною причиною всіх бід у орхідеї це стрес. Варто відразу обумовити, що орхідея - епіфіт. Це дає їй можливість отримувати харчування як через коріння, так і через листя. Якщо листя рослини перестали рости або почали жовтіти найімовірніше причина вище сказаних основні помилки.

Допомогти квітки можна якщо виключити негативний вплив середовища на листя, такі як пряме сонячне світло і дати квітці достатнє харчування, націлене на корені. Таким чином за рахунок коренів ви врятуєте орхідеї листя, так само варто чинити і в зворотній ситуації.

Якщо тільки випускає нові листя

Пов'язано це може бути з надмірною поливом, орхідею взагалі не потрібно часто поливати. Якщо корінці починають підгнивати, то це теж пов'язано і надлишком вологи. Врятувати рослину в такому випадку теж можна, за рахунок листя. Зволожуйте повітря і на час дайте корінцях підсохнути від минулого потопу. Після цього рослина відновить рівномірне зростання і почне збирати сили для цвітіння.

Аналіз умов утримання в будинку для виявлення проблем

Для виявлення причини поганого догляду варто порівняти природні і звичні умови зростання орхідеї з вашими домашніми. Це досить простий і дієвий рада. Якщо всі умови відповідають нормі, варто звернутися за порадою до більш досвідченим садівникам.

Можливо ваше рослина захворіло або підхопило паразита. У будь-якому випадку, природний механізм виживання орхідеї зробив її досить витривалим квіткою і, якщо вчасно помітити проблему, рослина можна реанімувати.

Орхідеї прекрасні і дивовижні квіти, якщо їх правильно вирощувати, то вони будуть радувати вас своїм цвітінням і ароматом. Головне розуміти, як доглядати і робити все системі, тоді результат не змусить себе чекати.

Схожі Статті