Як це працює? Краплі від бліх і кліщів на холку

Краплі від бліх і кліщів поряд з нашийниками і спреями - найпопулярніші засоби боротьби з паразитами у домашніх вихованців.

Вони універсальні, прості в застосуванні і недорогі.

Спробуємо розібратися в них по докладніше.

як діють

Всі краплі діють однаково.

 1. Діючі компоненти накопичуються в епідермісі, цибулинах волосся, в підшкірному жирі. Практично не абсорбуються в крові.
 2. Компоненти блокують нервові імпульси бліх і кліщів, у паразитів порушується координація, виникає параліч, і вони гинуть.

З чого складаються

Препарати умовно діляться на:

 • препарати засновані на інсектицидах групи фенілпіразол (фіпроніл і піріпрол);
 • препарати в основі яких містяться піретроїдними інсектициди (перметрин, Фенотрін, етофенпрокс, циперметрин) або фосфорорганічні сполуки (диазинон).
Довідка! Ще до складу входять різні масла, що перешкоджають вимиванню активних речовин.

Окремо стоять краплі з рослинних компонентів (масло чайного дерева, евкаліпт, цитронелла, витяжка алое, пижма, женьшеню). Вони безпечні, мають антигрибкові, антисептичним ефектом. Прекрасно відлякують паразитів.

Важливо! Краплі, монокомпонентів яких є фіпроніл, не можуть відлякати паразитів, зате запобігають зараженню пироплазмозом. Кліщі гинуть до того, як встигають ввести в тварину кров з піроплазми.

Як користуватися

 1. Наноситься, розставивши шерсть, на шкіру тварини між лопатками або в область шиї.
 2. Детальна інформація про дозування та заходи безпеки викладено в інструкції.
 3. Н Ельзи застосовувати якщо шкіра пошкоджена або волога.
 4. Не можна використовувати разом зі спреями і нашийниками проти бліх.
 5. Якщо краплі застосовуються в перший раз, у тварини може спостерігатися слинотеча, гіперсалізація. Тварина може проявляти занепокоєння, виглядати пригнобленим.
 6. У разі порушення дозування або неправильному нанесенні (тварина злизала засіб) можливе передозування. Вона виражається в частому диханні, слинотеча, найменшого дрижання, неспокої. Можуть виникнути блювота і понос.
 7. У разі передозування потрібно вимити вихованця з милом. Ознаки передозування повинні зникнути за два дні.

Для поширення препарату по поверхні шкіри потрібно 2-3 дні. Після цього захист тваринного запрацює в повну силу.

Важливо! Що б уникнути повторного зараження потрібно поміняти підстилку на якій спить тварина, або обробити її водним розчином (1: 200) інсектицидних крапель. Очищену підстилку можна використовувати через 3-4 дні.

Запобіжні заходи:

 1. Працюючи з препаратом не можна курити, пити і приймати їжу.
 2. Порожня упаковка утилізується.
 3. Після закінчення роботи необхідно вимити руки водою з милом.
 4. При алергічної реакції на препарат потрібно звернутися до лікаря. Бажано взяти з собою інструкцію.
 5. Виключити контакт тварини з маленькими дітьми не менше ніж на добу.

проти гельмінтів

Фармацевтичні компанії, крім крапель від бліх і кліщів, випускають комплексні протипаразитні кошти, які вражають не тільки бліх і кліщів, але і виводять глистів.

У препаратах два активних речовини. Одне бореться з членистоногими (фіпроніл, імідаклоприд), а друге (Моксідектин, івермектрін, цидектіна), проникаючи в організм через шкіру, поширюється через кров по організму, концентрується в кишечнику і шлунку, вражає круглих і стрічкових гельмінтів.

Правила застосування крапель точно такі ж, як для крапель проти бліх та кліщів.

Тривалість антигельминтного дії від 8 до 12 днів.

Важливо! Комбіновані краплі слід використовувати з максимальною обережністю. Особливо з моксідектину. При перевищенні дозування постраждає центральна нервова система вихованця. Виявивши бліх в будинку, а також на вашому тваринному або на людину, не варто лякатися і впадати у відчай. Правильно підібраний спосіб знищення цих паразитів допоможе вам швидко і безпечно позбутися від них. Головне зрозуміти, як краще це зробити - за допомогою народних засобів, професійних препаратів від кращих виробників або викликати фахівців. На сторінках нашого сайту ми докладно описували всі варіанти боротьби з блохами. Там ви знайдете огляд найефективніших засобів від комах в будинку, а також дізнаєтеся про один з найпопулярніших препаратів під назвою Барс.

вибрати кращі

На прилавках магазинів і ветеринарних аптек представлені десятки препаратів. Вартість їх коливається від 50 рублів за упаковку, розробленого в Росії, БлохНЕТ, до 1500 рублів за імпортне засіб Адвокат.

Все залежить від дозування та престижу виробників. Наприклад, виготовлені в Німеччині компанією Байєр набагато дорожче популярних вітчизняних брендів. Але це не означає, що вітчизняні менш ефективні. Імпорт завжди дорожче, він прив'язаний до курсу Євро.

Ектопаразити можуть переносити небезпечні інфекції (чумну паличку, сальмонелу, інфекційний гепатит). Щоб не наражатися на ризик, потрібно боротися з паразитами у домашніх тварин. І в цьому допоможуть прості у використанні, недорогі і ефективні краплі.

Схожі Статті