Як і чим підживити розсаду перців і баклажанів? Як правильно це робити? Опис традиційних добрив і народних методів підгодівлі

Овочеві культури, що ростуть в закритому грунті, потребують частої і щедрою підгодівлі. Грунт швидко виснажується, а для утворення зав'язей і швидкого розвитку плодів потрібно багато поживних речовин.

Солодкі перці і баклажани мають подібні вимоги до добрив, які необхідно враховувати при виборі підгодівлі. Починати харчування потрібно ще на стадії розсади, коли закладається потенціал для майбутнього розвитку рослин.

Уподобання баклажанів і перців

Перці і баклажани люблять легкий і поживний грунт. Переважно чергування комплексних мінеральних добрив і органіки, за сезон підгодівлю розсади перців і баклажанів доведеться робити не менше 6-ти разів. Важливо постійно підтримувати поживність грунту. Рослини воліють водні розчини добрив, вони легше засвоюються і не викликають опіків коренів.

Баклажани та перці добре реагують на калійні добрива, люблять вони і азот. Однак азотовмісними комплексами зловживати не можна, після початку цвітіння ці види добрив скасовують.

ДОВІДКА! При перенасичення грунту азотом рослини можуть скинути зав'язі, і на хороший урожай можна буде не розраховувати.

У домашніх умовах частіше використовують комплексні мінеральні добрива. В умовах теплиць і відкритого грунту можна чергувати їх з органікою: розчином коров'яку, настоєм яєчної шкаралупи або трав'яним перегноєм.

Чим підгодувати розсаду перців і баклажанів?

Далі детально поговоримо про те, як підгодовувати розсаду перців і баклажанів?

Найперша підживлення вноситься ще при складанні почвосмеси. У неї вноситься суперфосфат, деревна зола або калійні комплекси. Така суміш забезпечує гарний розвиток щойно з'явилися паростків, стимулює зростання і формування зеленої маси.

Чим підгодувати розсаду перців і баклажанів після пікіровки? Другу підгодівлю зазвичай проводять після пікіровки або освіти 2 справжніх листків. Вибір добрива для розсади перцю та баклажанів залежить від її стану. На розвиток кореневої системи позитивно впливає калій і суперфосфат. На 10 л води знадобиться 1 ч. Ложка сульфату калію і 2 ст. ложки суперфосфату.

Якщо паростки виглядають слабкими, їх колір недостатньо насичений, варто спробувати удобрити посадки водним розчином сечовини, відмінно утримує вологу в ґрунті. У 10 л води розчиняють 1 с. ложку сечовини і 1 стакан коров'яку.

Стимулювати зростання і зміцнити рослини допоможе настій яєчної шкаралупи, багатий кальцієм і калієм. Його потрібно приготувати заздалегідь.

Шкаралупа 10 яєць подрібнюється, висипається в трилітрову банку і заливається гарячою водою. Через 6 днів настій потрібно процідити і використовувати замість води для поливу.

Підживити саджанці допоможе і випитий чорний чай. Його заливають окропом, остуджують і поливають розсаду. Детальніше про режими поливу перцю та баклажанів.

Під час цвітіння варто удобрити рослини водним розчином коров'яку або курячого посліду. На 10 л теплої води знадобиться 0, 5 л пташиного посліду або 1 л коров'яку. У суміш додається 1 склянку золи.

Використовувати для добрива свіжий гній не можна. Цей вид підгодівлі надмірно стимулює кореневу систему і збільшує зелену масу, в той час як освіта зав'язей сильно затримується.

Правила підгодівлі: як вносити добрива?

Коли підгодовувати розсаду перців і баклажанів? Удобрювати розсаду потрібно вранці. Такий прийом допоможе уникнути «чорної ніжки» і допоможе поживним речовинам нормально засвоїться.

Перед внесенням мінеральних добрив грунт потрібно полити. Використовувати настої шкаралупи або чаю можна замість звичайного поливу.

При добриві важливо стежити, щоб рідина не потрапила на стебла і листя рослин. Не варто лити підгодівлю під корінь, краще окропити нею землю навколо стебла.

Після появи перших паростків і до кінця плодоношення рекомендується вносити добрива 2 рази в місяць. Чим менше ємність, в якій ростуть баклажани або перці, тим більш багатою повинна бути підживлення.

ПОРАДА! У проміжках необхідно акуратно рихлити землю навколо стебел, щоб поліпшити вентиляцію і не допускати загнивання коренів.

Всі рідкі підгодівлі вносяться тільки в теплому вигляді. Холодні розчини можуть викликати шок, скидання зав'язей або загибель рослин. Якщо добрива потрапили на листя, їх краще акуратно змити теплою водою з лійки.

Своєчасні підгодівлі забезпечать нормальний розвиток розсади, здоров'я рослин і хороші врожаї. Експериментуючи з добривами і варіюючи порції, можна досягти вражаючих результатів як вдома, так і при тепличному вирощуванні.

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування перцю: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Зверніть увагу на різні методи вирощування баклажанів, особливості їх посіву за місячним календарем і чи можливо їх виростити в домашніх умовах?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті на тему розсади перців:

  • Правильне вирощування з насіння і чи треба їх замочувати перед посівом?
  • Як виростити чорний перець горошок, чилі, гіркий або солодкий в домашніх умовах?
  • Які бувають стимулятори росту і як їх використовувати?
  • Основні причини чому скручуються листя у пагонів, падає або витягується розсада, а також чому гинуть пагони?
  • Терміни посадки по регіонах Росії і особливості вирощування на Уралі, в Сибіру і Підмосков'ї.
  • Дізнайтеся рецепти добрив на основі дріжджів.
  • Вивчіть правила посадки болгарського і гострого перцю, а також як пікірувати солодкий?

А також статті про розсаду баклажанів:

  • Як правильно підготувати насіння до посадки?
  • Всі причини появи білих плям на листках, а також чому вони можуть скручуватися?
  • Основні шкідники і як їх позбутися?

Схожі Статті