Як китайці будують теплицю «Китайський вегетарій»?

На більшості присадибних ділянок сьогодні можна побачити парники різних форм і розмірів.

Хтось будує їх своїми руками, інші вважають за краще купувати готові комплекти.

Але ціна на хорошу теплицю ніколи не буває низькою. Тому в останні кілька років російські дачники звернули увагу на китайське тепличне обладнання.

вступ

Прийнято вважати, що з Піднебесної до нас в країну приходять виключно неякісні товари. Але це не так. На сьогоднішній день Китай вважається найбільшим сільськогосподарським виробником в світі.

Його продукція користується попитом у багатьох країнах, включаючи Росію. Зрозуміло, мова йде про вироби, вироблених на заводах, а не кустарним способом.

Такий комплект може легко скласти конкуренцію найвідомішим європейським виробникам. Крім того, що він відповідає всім прийнятим стандартам якості і зроблений із сучасних матеріалів, він істотно дешевше, ніж в Європі.

Як китайці будують теплиці?

Теплиці китайські хороші тим, що їх можна використовувати як у великих промислових сільськогосподарських комплексах, так і на звичайних присадибних ділянках.

Їх якість перевірено на практиці у багатьох регіонах Росії, причому, не тільки в таких, як Краснодарський край, а й в місцях, де клімат досить суворий. І там, і там ці городні конструкції повністю себе виправдали.

Промислові теплиці з Китаю або вегетарій представляють собою великі комплекси, збудовані за спеціальною технологією. Вони мають кілька відмінних рис. Основною формою споруди є прямокутна споруда, розміщена з півночі на південь і має плоский дах.

особливості конструкції

 • Теплична конструкція в Китаї зазвичай має полуарочную форму;
 • Її північною стороною нерідко виступає стіна будівлі, яке до неї примикає, або спеціально вибудувана капітальна стіна, як правило, максимально утеплена;
 • Бічні стіни виконані також у вигляді капітальних стін. Вони розташовуються, відповідно, зі східною і західною боку, і виготовляються на основі міцних світлопрозорих матеріалів;
 • До однієї бічної стінки прилаштовують тамбурні приміщення. Воно виконує важливу функцію: обмежує доступ холодного повітря до рослин, вирощуваних в теплиці;
 • Південна стіна арочного вегетарія може бути повністю прозорою. Але тільки південна, до решти це не відноситься.
ДОВІДКА: Якщо споруда будується в полі, його стіни зі зрозумілих причин не можуть примикати до будівлі, тому зводяться спеціально. Для будівництва використовують глину або цегла. Причому, з економічного боку глина є більш вигідним матеріалом. Товщина головною стіни зазвичай становить від 2 метрів і більше. Пізніше її покривають білою фарбою або фольгою дзеркального типу.

Перевага вегетарія в тому, що він особливим способом зберігає тепло всередині споруди. Протягом усього дня сонячна енергія акумулюється шарами грунту і стіновими поверхнями, вночі ж все накопичене тепло виділяється.

Грядки всередині розташовані у напрямку з півночі на південь.

Це дає можливість максимально ефективно освоювати існуюче простір.

Щоб підвищити надійність грядок, їх спеціально зміцнюють цеглою, дошками або навіть оцинкованим металом.

Нерідко такі конструкції доповнюють системами якісного повітрообміну.

покриття

Покриттям може служити стільниковий полікарбонат або особлива посилена плівка. Остання відрізняється високою еластичністю і дуже стійка на розрив. Термін експлуатації такого покриття складає близько трьох років.

У Росії випускається кілька варіантів подібного матеріалу. Найкращою вважається сіро-блакитна плівка, що володіє здатністю світловий корекції. У неї є ряд переваг, серед яких:

 • Міцність, висока якість;
 • Яскрава освітленість;
 • Великий термін експлуатації;
 • Така плівка не розтягується і не рветься;
 • Сіро-блакитне покриття затримує випромінювання, шкідливі для рослин, при цьому забезпечує їм максимум сонячного світла;
 • Плівку можна купити на вагу, заощадивши таким чином на її придбання.

теплозабезпечення

Опалення в вегетарій - переважно вугільне або газове. Є у них і одна відмінна риса. Щоб зберегти тепло, на ніч їх накривають ковдрою з рисового лушпиння.

Як правило, воно автоматично піднімається і опускається. У холодних регіонах системи опалення працюють настільки ефективно, що дозволяють вирощувати не тільки звичні овочі, але навіть екзотичні теплолюбні рослини, причому, цілий рік.

РАДА: Похила конструкція дає можливість помітно заощадити на внутрішньому опаленні і зменшує втрати енергії при обігріві внутрішнього простору від сонячних променів.

Зрошення і добрива

Промислова теплиця зазвичай оснащена спеціальною системою крапельного зрошення. Крім того, щоб отримати багатий врожай, в Піднебесній активно використовують добрива. Їх вигляд і необхідну кількість підбирають індивідуально.

Як правильно вибрати?

При покупці парника слід звертати увагу не тільки на вартість, а й на складові комплекту. це:

 • Матеріал для покриття;
 • Система зрошення;
 • Елементи конструкції;
 • Труби для опалення;
 • Інструкція по збірці російською мовою.

Звичайно, більшість російських городників воліють купувати китайське тепличне обладнання лише з міркувань економії. І це правильно. Виготовляти такі споруди з підручного матеріалу невигідно.

Найкраще придбати готовий комплект. Він монтується відповідно до доданої схемою за короткий термін. Ніяких особливих складнощів це не викликає. Головне в збірці китайської теплиці - креслення і звіряти етапи побудови з фото монтажних робіт.

Для зведення подібних конструкцій використовується спеціальна плівка, про яку йшлося вище. З нею слід звертатися максимально акуратно. Вона має достатній запас міцності, тим не менше, її досить легко пошкодити в процесі робіт.

ВАЖЛИВО! При покупці виробу слід звертати увагу на виробника. Неякісної продукції на ринку Піднебесної, як і на будь-якому ринку, досить. Тому краще всього вибирати його у перевірених продавців або посередників.

висновок

Теплиця «Китайський вегетарій» поєднала в собі традиції побудови парників, які складалися протягом століть, з сучасними технологіями. Це дозволило добитися відмінних результатів в отриманні врожаю в будь-якому регіоні, незалежно від погодних умов і особливостей кліматичної зони.

Китайська теплиця дає можливість городнику без особливих зусиль і при мінімальних витратах забезпечити себе і своїх домашніх якісними і корисними продуктами.

фото

Далі ви можете докладніше розглянути китайські теплиці на фото:

Конструкція китайської теплиці на кресленні:

Схожі Статті