Як облаштувати парник для балкона своїми руками

Міні-теплиці для розсади застосовуються при вирощуванні її на заскленому балконі.

Виносити рослини на балкон рекомендується для їх загартовування і для запобігання витягування при нестачі світла в квартирі.

особливості конструкції

На відміну від теплиць для дачних ділянок, парник для балкона являє собою етажерку для установки ящиків з розсадою в кілька ярусів. Кількість полиць залежить від висоти конструкції.

Зверху полки накриваються прозорим ковпаком, виконаним найчастіше з плівки. Саморобний балконний парник може мати скляне покриття.

Застосування таких тепличок можливо тільки на засклених балконах або лоджіях.

Міні-парники для балконів - це жорсткий каркас, на який натягується прозорий ковпак для теплоізоляції. Покриття таких теплиць має відкриваються боку для доступу до рослин.

Максимальна висота конструкції - 200 см, ширина - 90 см, а глибина 50 см.

Така тепличка не займає багато місця і поміститься на будь-якому балконі.

Доцільно влаштовувати міні парник для балкона, що виходить на південну сторону. Північні балкони для цих цілей не підходять - на них буде мало світла і тепла.

Для чого використовуються

У балконному парнику можна вирощувати розсаду будь-яких рослин. Тільки не розміщуйте в одній теплиці спільно рослини, яким потрібні різні умови утримання. В одній конструкції можна вирощувати разом помідори і баклажани. А ось огірки потрібно садити разом з кабачками. Не варто також з помідорами вирощувати перець, так як для них потрібна різна вологість.

Для збільшення освітленості можна використовувати в міні-теплицях підсвічування фітолампи.

ВАЖЛИВО. Звичайні лампи розжарювання для цих цілей не підійдуть

У зимовий період звільнилася від розсади теплицю можна використовувати для зберігання кімнатних квітів, які перебувають в цей час в стані спокою (кактуси, глоксинії і т.д.).

На середньостатистичному балконі при його обладнанні декількома парничками, можна виростити близько двохсот кущів розсади різних культур.

готові парники

В даний час в торгівлі представлений широкий вибір парників для балконів різних розмірів, тому кожен городник може вибрати відповідний для себе варіант.

Найбільш популярними є такі види:

  • «Урожай». Міні-теплиця Російського виробництва. Сталевий каркас, 3 секції. Розміри - 70Х40Х110. Укомплектований ПВХ чохлом на блискавці.
  • Парник для розсади 99-700 від фабрики кування. 55Х26Х112. Дерев'яні полки на металевому каркасі. Покриття - чохол на блискавки з нетканого матеріалу.
  • Міні-теплиця парник JXX-10024. Каркас - металева трубка. Укомплектована чохлом їх ПВХ на блискавці.
  • Esschert Design W2002. Чавунний будиночок із стеклами. Надійно захищає рослини від холоду, при цьому розсада максимально освітлена з усіх боків.
  • Sun Tunnel. Являє собою монолітний ящик з ковпаком з полікарбонату. З торців передбачені округлі вентиляційні отвори. Розміри - 110Х320Х50.Подходіт для великих балконів або лоджій.
  • «Равлик». Переносний парник на металевому каркасі. Підходить для великих балконів або лоджій. Його розміри - 210Х110Х85. Кришка парника відкидається, виготовлена ​​з полікарбонату. У літній період парник можна використовувати, встановивши прямо на грядку.
  • «Годувальниця Міні - диво». 530Х730Х2030. Складається з каркаса, виконаного з металевих труб. В якості покриття використаний прозорий або жовтий полікарбонат. Забарвлення в жовтий колір створює особливий світловий спектр, що сприяє створенню сприятливих умов для рослин. У комплекті можуть бути запропоновані відповідні за розміром розсадні ящики. Розміри теплиці дозволяють розмістити в ній до 12 ящиків розміром 110Х480Х150.

фото

На фото представлений міні парник для розсади на балконі - види:

Автоматизовані міні-теплиці

Дана система має вартість трохи вище простих парників, але процес вирощування розсади в такій конструкції максимально спрощений. У них передбачені системи вентиляції. Поливу і освітлення фітолампи.

Така теплиця може бути встановлена ​​в будь-якому приміщенні. Називаються такі міні-парники «гроубокса». Конструкція займає площу в чотири квадратних метра.

Важливою особливістю таких теплиць є можливість вибору оптимального зволоження, температури і освітленості для різних культур. Повна автоматизація процесу вирощування розсади в таких конструкціях - гарантія результату.

Парник на балконі своїми руками

Крім готових, випущених промисловістю парників, є варіанти споруди таких конструкцій самостійно. Причому конфігурація і матеріали для їх виготовлення відрізняються різноманітністю. Верхній ковпак відкривається легким рухом руки. Парник для розсади не вимагає збірки, так як повністю готовий до використання.

На основі дерев'яного ящика

Основу такої міні теплиці становить дерев'яний короб. Бічні стінки підняті у вигляді двосхилого даху. Кришка виготовляється з полікарбонату і прикручується на рейку, розташовану по центру конструкції. Всередину короба встановлюються ящики або горщики з розсадою

Парник - акваріум

Балконний парник для розсади - найпростіший спосіб для її вирощування. Ящики з рослинами просто накриваються перевернутим акваріумом.

На основі полиці для взуття

Як стелажа може використовуватися звичайна взуттєва полку. Для неї виготовляється прозорий ковпак. Ще простіше конструкція, на яку надівається прозорий дощовик з блискавкою.

З рейкових рам

Для такої конструкції виготовляються рами з дерев'яних брусків. На рами набивається за їх розміром поліетиленова плівка або полікарбонат. З заготовлених таким чином рам виготовляється короб.

Верхня рама садиться на петлі для відкривання. Конструкцію можна виготовити без дна і накривати її ящики з розсадою. До речі, при настанні тепла дану конструкцію можна використовувати на грядках.

З старої шафи

Якщо у вас зберігся старий шафа зі скляними дверима, його можна використовувати в якості теплиці. Ви можете поставити його задньою стінкою до стіни. Але для кращого освітлення рослин краще поставити його таким чином, щоб доступ світла був з усіх боків.

Задню стінку при цьому потрібно демонтувати і затягнути прозорою плівкою або листом полікарбонату.

Для кращого освітлення рослин можна на день двері відкривати. Звичайно, якщо дозволяє температура. У холодні дні для підсвічування використовуються фітолампи.

Розсада, загартована в міні-парнику на балконі буде міцною і стійкою до несприятливих умов вирощування у відкритому грунті. Використовуйте простір балкона з користю, замість того, щоб перетворювати його в комору для непотрібних речей.

Схожі Статті