Як отримати хороший урожай петрушки? Де садити рослина і інші корисні рекомендації

Умови вирощування - важлива складова для успішного культивування овочів. Поширена вітамінна петрушка - не виняток.

Особливо впливає на якість одержуваного врожаю в подальшому вибір правильного ділянки під посадку цієї зелені.

У нашій статті ми розповімо, де саме на ділянці посадити рослину, щоб отримати хороший урожай, а також дамо корисні рекомендації по догляду та вирощування.

Чому важливо грамотно підібрати місце для посадки?

Необхідно визначитися з ділянкою для посіву петрушки. Багато овочівники відзначають невибагливість зелені, але все-таки культура вимоглива до грунтової вологості, пухкості, родючості.

Обране місце під посадку петрушки впливає на такі складові:

 • розвиток кореневої системи;
 • формування соковитою листя;
 • врожайність;
 • смакові якості зелені;
 • період дозрівання;
 • ступінь виснаженості грунту;
 • ретельність догляду за посадками.
Неграмотний вибір місця під посів може привести до отримання невеликих врожаїв низької якості з величезними витратами, пов'язаними з вирощуванням зелені.

Де краще садити рослина? При посадках на дуже перезволожених ділянках, в місцях, де близько розташовані грунтові води, петрушка пошкоджується борошнистою росою, чорної сухою гниллю, іржею, пошкоджується слимаками і попелиць.

Коріння рослин на важких грунтах з щільною структурою будуть деформуватися. В'язка, масляниста, щільна грунт уповільнює процес вегетації овочів. Культури погано будуть розвиватися в низинах при недостатньому освітленні.

Сіянці уражаються шкідниками на грядках, де був зібраний урожай моркви, кмину, кропу, кінзи. Кореневі сорти будуть сильно гілкуватися, якщо в грунт перед посадкою був внесений свіжий гній. Наявність бур'янів культур буде перешкоджати зростанню сіянців.

Де краще сіяти - в тіні або на сонці?

Зелень дуже світлолюбна. Петрушка відмінно росте на добре освітлених ділянках, але і півтінь їй не страшна. Наприклад, хороший урожай можна зібрати, вирощуючи культури на грядках, затінених посівами кукурудзи.

Найефективнішими вважаються посадки на сонячних ділянках. Культури, посаджені в півтіні, сходять пізніше.

Взимку, культивуючи зелень в тепличних умовах при короткому світловому дні, необхідно передбачити штучне додаткове освітлення для рослин. Куди посадити петрушку в умовах домашнього вирощування? Домашні посадки краще розміщувати на підвіконнях з південної і південно-західної сторони, для хорошого розвитку культури, необхідна взимку підсвічування 13-16 годин в день потужними лампами (по 40 В), інакше зелень сильно витягнеться і дасть дуже мало соковитих листя.

Вимоги до ділянки для вирощування

Зелень культивують як на відкритих рядках, так і в домашніх умовах. При цьому вимоги до місця посадки не суттєво, але все-таки відрізняються.

будинки

Для вирощування петрушки на підвіконні підійдуть контейнери з невеликими дренажними отворами.

Ящики заповнюють грунтом наполовину з піском. Підійде грунт з городу або спеціальна суміш, куплена в магазині. Грунт поливають теплою водою, утрамбовують, роблять невеликі за розміром борозенки, куди і будуть поміщати насіння, поглиблюючи на 0, 5 см.

Грунт в контейнерах завжди повинна залишатися злегка вологою. Щоб на поверхні не утворювалася кірка, грунт пересипають пухкою землею шаром в 2 см. У приміщенні підтримують температурний режим в 16-20 градусів тепла. Місце посадки додатково підсвічують потужними (в 40 В) лампами денного світла, які розміщують приблизно в 60 см від контейнера з розсадою петрушки.

У відкритому грунті

Грядки під посадку на ділянці повинні добре висвітлюватися, що не продуватися сильними вітрами, не наражатися на підтоплення. Враховують сівозміну. Вибирають ті місця, де раніше росли такі овочі:

 • томати;
 • часник;
 • огірки;
 • цибуля;
 • ранні сорти капусти.

На ділянках збору врожаю моркви, коріандру, кмину, кропу посадки не проводять. Для посіву вибирають рівнинні місцевості. Для вигонки ранньої зелені використовують схили з південної або південно-східного боку.

З якими рослинами поруч можна садити петрушку, розказано в цьому матеріалі.

Кореневі сорти висаджують в місцях, де культури - попередники удобрювали в минулому сезоні гноєм. Це відмінна риса вибору ділянки для такого виду петрушки. А ось для листових сортів необхідний вже грунт з підгодівлею зі свіжого гною. Неподалік повинен бути розташований джерело, який можна використовувати для поливу рослин. Детальніше про особливості посадки кореневої петрушки читайте тут, а в цій статті розказано про нюанси посіву листових сортів.

Як його підготувати?

 1. Ділянка починають перекопувати з осені. Після збирання врожаю культури - попередниці, грунт удобрюють. Під майбутні посадки кореневої петрушки вносять гній, для листових сортів використовують добрива (мінеральні та органічні). Попередньо необхідно перекопати грунт глибиною на 25 см, добре розрівняти.
 2. На перекопаних грядках для кореневої петрушки роблять обов'язково борозенки по 2 см, міжряддя повинні складати при цьому по 20 см. Для подзимних посадок вибирають грядки після збирання помідорів, огірків або кабачків, готують таку ділянку за місяць до посіву насіння.
 3. Грунт повинен бути пухким і в міру родючим, щоб не ускладнювалась схожість посадкового матеріалу. Для більш пористої структури в грунт вносять пісок з сухим перегноєм. Перекопуючи ділянку з осені, вносять органіку (3-4 кг / кв. Метр). З ранньої весни ділянку вже удобрюють комплексно, додаючи речовини:

  • суперфосфат (15 г / кв. метр);
  • хлористий калій (20 г / кв. метр);
  • селітру (достатньо 20 г / кв. метр).
 4. Коли грунт повністю відтане, його розпушують на глибину від 10 до 16 см.
 5. Приблизно за 7 днів до весняних посадок грядки накривають плівкою, цим забезпечитися проростання бур'янів. Потім укриття знімають. Висапують пророслі бур'яни. Завдяки такому прийому з плівкою, сіянці безперешкодно зможуть зійти, вкоренитися, розвиватися.

Рекомендації щодо поліпшення грунту

Структуру грунту покращують способом перекопування на глибину в 25-30 см. Збагачують грунт восени, вносячи мінеральні добрива. Навесні використовують на ділянці калійно-фосфорні живильні речовини. Для кращої повітропроникності грунту необхідно рихлити міжряддя після кожного рясного поливу або дощу.

Важливо! Якщо грунтові води дуже близько розташовані до поверхні, необхідно зводити для посіву петрушки високі грядки.

Глинистий грунт можна поліпшити, якщо його перекопати, додавати при цьому пісок. Для петрушки більше підходить слабокисла і нейтральна грунтова середу. Занадто кислий грунт можна нейтралізувати за допомогою таких прийомів:

 • внесення деревної золи (700 г на 1 кв. метр);
 • використання вапна (в середньому 300 г на 1 кв. метр);
 • застосування доломітового борошна (600 г на 1 кв. метр).

Необхідно ретельно вибирати ділянку для посівів зелені, щоб не було проблем з проростанням насіння, поганим розвитком паростків, збільшенням витрат по догляду за сходами.

Чи можна пересаджувати рослину в інше місце?

У яких випадках варто пересадити рослину на інше місце і чи можна це робити? Це можливо при культивуванні петрушки розсадним способом. Часто перед початком зими кореневі сорти переносять з грунтової грядки в ємності на підвіконня або в теплиці. Проводять процедуру в прохолодну погоду:

 1. Викопують петрушку з великою грудкою землі, переносять в будинок в прохолодне темне місце для адаптації, при цьому помірно поливають. При посадці в горщик сильно культура не заглиблюють, щоб він не загнили.
 2. Через кілька днів переносять горщики в тепло, починають рясно поливати. При похмурій погоді необхідно облаштувати додаткове освітлення для рослин.

Пересаджуючи петрушку з однієї грядки на іншу, не обтрушують земляні грудки з культур. Не забувають про рясне зрошення.

Про те, коли краще садити петрушку і про підготовку насіння до сівби ви дізнаєтеся на нашому сайті.

Грамотно обрана ділянка для посадки - запорука збору гарного врожаю петрушки. Соковиту зелень можна виростити, враховуючи умови родючості, зволоження, кислотності, структурності грунту, правила сівозміни культур, якісну підготовку місця для посівів.

Схожі Статті