Як отримати хороший урожай петрушки? Коли її садять навесні у відкритий грунт?

Петрушка - невибаглива пряна трава, яка зустрічається практично на будь-якому городі, широко застосовується в кулінарії, косметології, медицині завдяки своїм корисним властивостям. Її використовують для додання аромату салатів, соління та інших страв, а вітаміну С в ній більше, ніж в апельсині.

Використовувати зелень можна як в свіжому, так і в сушеному вигляді. У петрушки два різновиди - коренева і листова. Обидві вони дають зелень, але у кореневої так само виростає коренеплід, який можна вживати в їжу. Це дворічна рослина може зимувати і проростати на наступний рік. Щоб отримати урожай, необхідно враховувати терміни посадки.

Чому навесні на відкритій ділянці важливо висадити вчасно кореневу зелень?

Вона має особливість - довго сходить (насіння проростає 15-20 днів), тому важливо садити в оптимальні терміни, щоб отримати зелень вчасно. У той же час, її можна подсеівать протягом літа, щоб отримати свіжі пагони. Якщо посіяти петрушку в червні-липні, то вона не тільки встигне дати урожай, але і перезимує. Для кореневої петрушки дотримання термінів посадки особливо важливо, тому що в іншому випадку коренеплід не встигне вирости.

Про посадці петрушки навесні у відкритий грунт можна дізнатися тут.

терміни посадки

На терміни посадки петрушки впливають:

  • вид петрушки - коренева або листова;
  • регіон посадки;
  • умови висадки - на розсаду, в теплицю, у відкритий грунт, будинки на підвіконні;
  • пора року;
  • температурні умови.
Щоб вчасно посадити петрушку, необхідно заздалегідь підготувати місце посадки. Для весняної сівби грядки копає і удобрюють ще восени.

Які фактори впливають на те, коли можна сіяти рослина і як правильно це робити?

Пора року

Коли ж краще сіяти зелень, чи не пізно буде посадити її насіння в травні?

Існує два основних способи садити петрушку у відкритий грунт, і залежать вони від пори року. Найчастіше зелень висаджують навесні, як тільки температура повітря підніметься вище 1 градуса, а земля прогріється на 2 сантиметри всередину. Не варто боятися холодів - петрушка легко переносить заморозки до - 4 градусів. Завдяки невибагливості петрушки перші посадки можна робити вже в кінці квітня. В цьому випадку зелень буде готова до вживання в червні.

Можна прискорити проростання насіння, якщо їх попередньо замочити і вкрити посадки на час поки не здалися паростки, щоб запобігти висиханню грунту.

Для посадки петрушку в зиму, насіння необхідно закладати до кінця жовтня, щоб вони встигли проклюнуться, але не проросли. Земля повинна трохи промерзнути. Тоді посадки перезимують, підуть у ріст навесні, і зелень буде готова до вживання вже в кінці квітня-травні.

Рік від року погодні умови в один і той же час можуть сильно відрізнятися. Холодна весна або тепла осінь відсунутий посадки на більш пізній термін. А тепла весна і ранні холоди восени дозволять садити насіння раніше, ніж звичайно. Тому терміни посадки необхідно коригувати залежно від поточного прогнозу.

Всі ми любимо прикрасити страви петрушкою і надати їм особливий пікантний смак. Тому багато хто вирощує рослину. Про підготовку до посіву і про сходах петрушки ми підготували спеціальні матеріали на сайті.

регіон

Коли можна навесні сіяти у відкритий грунт насіння петрушки в Сибіру і на Уралі, в який час краще посадити рослину в Підмосков'ї?

Час посадки петрушки у відкритому грунті залежать і від регіону, де проводяться посадочні роботи. У південних районах перший весняну сівбу проводять вже в перших числах березня. На Далекому Сході терміни відсуваються на кінець березня, а на Уралі, в Сибіру і північній частині європейської Росії - на кінець квітня.

Посадка петрушки в зиму проводиться тим пізніше, ніж на південь від регіону. На півдні Росії зимову посадку виробляють в кінці листопада, в той час як на півночі - не пізніше кінця жовтня.

Терміни посадочних робіт можуть бути різними навіть у межах одного регіону. Так в південних районах однієї і тієї ж області петрушку садять на кілька днів раніше, ніж у північних. Для кожного регіону є свій календар посадки рослини.

Місце посіву

Час посадки багато в чому залежить від умов, в які висаджують рослини. Як було сказано вище, у відкритий грунт - це рання весна або осінь до настання заморозків, але це в тому випадку, якщо сівши виробляють насінням. Щоб отримати більш ранній урожай, петрушку можна висаджувати у вигляді розсади. В цьому випадку сівши виробляють починаючи з січня в приміщенні, а в грунт розсаду пересаджують в квітні, як тільки прогріється повітря. У цьому випадку вже в травні можна радіти першої свіжої зелені.

У теплицю висівати петрушку якомога раніше. У північних районах це кінець березня, а в південних - сіють ще в лютому. Якщо теплиця захищена від холоду, то і на півночі терміни посадки можна зрушити на лютий. У промислових теплицях зелень вирощують цілий рік, завдяки чому вона завжди є в магазинах.

Ті, у кого немає ділянки, можуть вирощувати петрушку будинку на підвіконні. У приміщенні рослини не залежать від температурних перепадів, тому сіяти можна в будь-який час. Головне забезпечити посадкам достатнє освітлення і правильний полив, і на столі завжди буде ароматна зелень.

Про те, як вибрати місце для вирощування петрушки, що можна садити з нею поруч, читайте тут, а де краще садити і як отримати хороший урожай дізнайтеся тут.

Петрушка невибаглива і корисна рослина, яке прикрасить і буденний, і святковий стіл. Воно не вимагає трудомісткого відходу і буде радувати зеленими паростками до самих заморозків. Для того, щоб отримати хороший урожай досить дотримуватися термінів посадки і враховувати всі особливості.

Схожі Статті