Як перемогти домашніх комах - жовтих мурах?

У наших будинках дуже часто з'являються різні комахи. Одними з таких «гостей» є мурахи. Це не ті лісові та садові комахи, які потрапляють в житло випадковим чином, а саме домашні мурахи.

Від «вуличних» вони відрізняються кольором, розміром і тим, що поселяються в квартирах усвідомлено, тому що знаходять в них їжу для себе.

опис

Цих домашніх шкідників завезли в Росію з Європи і Індії з продуктами харчування в 19 столітті.

Спочатку мешканці будинку виявляють в своєму житлі всього кілька особин і зазвичай не звертають на це увагу. Потім мурах стає все більше і поступово вони захоплюють великий простір. Особливо багато їх стає на кухні, де для них є улюблена ними їжа. Вони ховаються в меблів, під плінтусами, в щілинах підлоги. Вони можуть жити в будь-якому місці квартири, зустрічаються у ванних кімнатах і навіть в ліжках. Це стає великою проблемою для проживаючих.

Будинкові мурахи мають дуже маленькі розміри. Самець комахи вдвічі менше ніж самка, довжина якої зазвичай не більше 6 мм. Забарвлення таких мурах може бути жовтим або з коричневим відтінком.

Розмножуються мурашині сім'ї дуже швидко. Це відбувається тому, що в кожній колонії комах живе до кілька десятків маток, які плодяться щодня.

Матки живуть досить довго, більше півроку. За цей час вони відтворюють величезна кількість потомства. Робочі особини вмирають максимум через 2 місяці. На них покладається відповідальність за видобуток їжі для маток.

Як з'являються?

Батьківщиною комах вважаються теплі країни, тому з настанням холодів на вулиці вони починають шукати місце проживання тепліше. Для цього вони забираються в будинки по вентиляції, каналізації, трубопроводів, через щілини і тріщини в стінах і підлозі. Їх може принести з вулиці на взутті хтось із мешканців.

ВАЖЛИВО! Для свого проживання мурахи вибирають місця з найбільшою кількістю їжі і рідини. Є вони можуть будь-які продукти, придатні для харчування людини. Особливо їх приваблює щось солодке. Люблять вони і м'ясні продукти.

Шкідники шукають ті місця, де їжа лежить на поверхні. Це означає, що поява мурах може бути обумовлено тим, що на кухні в квартирі завжди є легка здобич. Наприклад, на столі завжди крихти, варення і цукор лежать в легкодоступному місці, в раковині багато немитого посуду, на підлозі розлита вода.

Цілком можливо, що руді гості прийшли до вас тому, що їх вижили з колишнього місця проживання ваші сусіди. Тепер вони будуть освоювати нові території.

шкідництво

Мурахи, як і інші домашні комахи - шкідники, приносять багато неприємностей мешканцям. Найстрашніша з них - вони переносять різні інфекції на своїх лапках. Спочатку вони бігають в сміттєвих пакетах і каналізаціях, а потім забираються на продукти, в продуктові шафи, хлібниці, цукорниці, повзають по посуді.

Комахи псують продукти, обгризають хліб, мешкають в ємностях з крупами і цукровим піском, звідки витягти їх неможливо, тому що вони дуже малі розміром.

Крім того, що плазують всюди маленькі жовті паразити є просто неприємним видовищем.

Як запобігти?

Мурахи, звичайно, можуть з'явитися з різних причин. Але все ж, щоб цього уникнути, потрібно дотримуватися деяких правил.

На кухні завжди повинно бути чисто і сухо Не треба залишати на столі продукти харчування відкритими. Краще закривати їх в пакети, спеціальні закриваються банки, щоб комахам не було доступу до їжі. Без неї шкідник не зможе прожити довше трьох днів, а, значить, буде шукати їжу в іншому місці.

Треба своєчасно мити посуд і звільняти відро для сміття. Раковину і біля неї стоїть ретельно витирати насухо, щоб у мурах не було можливості дістатися до рідини.

Як позбутися від жовтих мурах у квартирі?

Муравйов неможливо знищити механічним способом, вбиваючи тільки тих, які видно в квартирі. Засновницею їх колонії є матка.

ВАЖЛИВО! Для того, щоб позбутися від сімейства рудих шкідників повністю, потрібно позбавити їх тієї особини, яка нескінченно виробляє потомство. Залишившись без своєї керівниці, інші особини покинуть житло самі.

Борна кислота

Якщо не вдається знайти гніздо з діючої маткою, потрібно зробити так, щоб робочі особини змогли принести туди отруйні речовини. Одним з найбільш ефективних і давно відомих засобів боротьби з домашніми комахами є борна кислота. З її допомогою роблять отруєну приманку.

Треба змішати один варений яєчний жовток з медом і нерафінованою олією. Запах масла і солодкого буде добре залучати шкідників. В отриману масу треба додати борну кислоту, приблизно, полпакетіка. Добре перемішати і сформувати маленькі кульки. Їх треба буде розкласти в місцях скупчення мурашок або на їх доріжках, які зазвичай не змінюються і їх легко визначити. Робочі особини будуть їсти смачну приманку, забирати її в гнізда з матками і потомством. Борна кислота зробить свою справу і мурахи поступово зникнуть з квартири. Для цього знадобиться менше місяця.

Можна змішувати кислоту з будь-яким іншим продуктом або розкладати її по приміщенню в чистому вигляді.

Народні засоби

Можна спробувати позбутися від небажаних комах за допомогою різних рослин, що мають сильні і неприємні запахи. До таких відносяться полин, м'ята, цибуля, часник, лавровий лист. Потрібно розкласти їх в місцях найбільшого скупчення мурашок. Це відлякає їх.

Іноді для боротьби з шкідниками використовують гас. Його наливають в щілини, норки, тріщинки, де мешкають мурашки.

Ще одним методом боротьби з комахами є звичайна кухонна сіль. Її також засипають в місця їх проживання.

хімічні засоби

Якщо не вдалося позбутися від мурах натуральним методом, доводиться використовувати хімічні засоби. Для боротьби з комахами виробляються інтексіціди в різних формах. Це може бути порошок, крейда, аерозоль або гель.

Під час покупки такого засобу потрібно звернути увагу на те, щоб воно було направлено на боротьбу саме з мурахами. У таких препаратах повинні бути речовини: диазинон, дельтаметрин, циперметрин. Можна використовувати звичайний «Дихлофос».

ВАЖЛИВО! Перед застосуванням хімічних препаратів потрібно уважно ознайомитися з інструкцією і діяти строго усіх правил.

Якщо не вдалося побороти шкідників і таким способом, рекомендується звернутися до відповідних інстанцій з проханням провести спеціальну обробку приміщення.

Боротьба з домашніми комахами - потрібне і трудомістке захід. Краще зробити так, щоб коричневі мурашки не з'явилися в квартирі. Якщо все ж це сталося, то їх необхідно знищити на ранній стадії поширення. У міру збільшення їх колонії, боротьба з ними стає все складніше. Не відкладайте подібні заходи, і мурашкам не буде місця в ваших будинках.

фото

Далі ви побачите фото жовтих мурах:

Схожі Статті