Як підв'язати огірки в теплиці з полікарбонату: способи, матеріали та фото

Будь-якому городникові відомо, що огірки належать до культур, які швидко ростуть і одночасно з цим вимагають грамотного і якісного догляду.

Крім підгодівлі і постійного поливу цьому тепличному овочу потрібно ще і підв'язування. Здавалося б, навіщо потрібна ця процедура?

Виявляється, підв'язка огірків в теплиці, не тільки потрібна, але навіть необхідна. При її виконанні догляд за огірками і збирання врожаю будуть проходити набагато легше.

Для чого необхідно підв'язування?

Огірки - однорічні культури сімейства гарбузових, що мають п'ятигранний стебло і нагадують за зовнішнім виглядом ліану. За допомогою вусів рослина стелиться по землі або чіпляється за рядом знаходиться поверхню. Є світло і вологолюбні. Всього за сезон кущ справляє неабияке кількість зелені, активно поглинаючи корисні речовини, що містяться в грунті.

Найпростіше виростити хороший урожай цього овоча в теплиці, де набагато легше створити йому необхідні умови.

Підв'язка потрібна, щоб не втратити частину плодів ще на стадії формування зав'язі.

Якщо кущ стелиться по поверхні грунту, йому, як правило, не вистачає світла. При цьому бутони починають обсипатися, а плоди, що лежать на землі, піддаються впливу комах-шкідників і починають гнити.

Якщо конкретно говорити про огірки, вирощуваних в теплиці, тут підв'язування необхідно з тих же причин:

 1. Овочу дістається більше світла.
 2. Він зберігає більшу кількість зав'язей.
 3. Вуса не чіпляються за сусідні кущі.
 4. Простіше здійснювати збір врожаю.

У багатьох виникає питання огірки в теплиці з полікарбонату як підв'язати? Досвідчені городники підв'язують стебло при виростання останнього до 30 см. У цей момент на ньому вже є 4-5 листків. Якщо підв'язка проводиться пізніше, доводиться дотримуватися обережності, щоб не завдати стеблу випадкову травму.

Способи підв'язки огірків в теплиці

 1. Горизонтальний спосіб підв'язки практикується безпосередньо в парнику. З обох сторін грядки встановлюють 2 стовпчики з металу або дерева, між якими натягують мотузку або дріт. Перший ступінь відстоїть від грунту на 27 см. Інші кріпляться з проміжком в 35 см. Стебла приєднуються до горизонтальної підв'язці, уздовж якої вони починають рости. Бічні пагони зазвичай чіпляються за сусідню сходинку.
 2. Увага! Даний метод має один істотний недолік. Після того, як вуса досягають першого ряду, рослини починають витися по ньому і більше прагнення до зростання вгору не виявляють.
 3. Для вертикального методу характерно спорудження дерев'яного каркаса, причому, досить високого: близько двох метрів. Як правило, верхня планка розташовується під самим коником споруди. Нижня планка, відповідно, розміщується на грунті. У такому положенні рослинам дістається більше світла. Між нижньою і верхньою планками натягується дріт або звичайна мотузка.

У полікарбонатною теплиці кількість розтяжок буде залежати від кількості батогів. Зокрема, кожному стеблу потрібно по одній мотузці, яка натягується на тепличний каркас гачками. Другий кінець закопується в грунт, найчастіше, разом з бруском. Існують і інші способи.

Наприклад, підв'язування можна проводити на кілочок. Для цього в грунт закопується дерев'яна планка. Її довжина залежить від висоти теплиці. До кілочка тканинними стрічками прив'язують кущ.

3. Змішаний спосіб використовують в теплиці, де має місце кругова схема розташування городніх культур. При цьому в грунт забивають 9 прутів.

Така конструкція має вигляд конуса. На неї натягується сітка, в отвори якої протягується вуса куща. Він, в свою чергу, починає обплітають спорудження, що приймає з часом вид куреня.

4. Ідеальний варіант - шпалерна сітка для огірків в теплиці: міцна і зручна, що допомагає прийняти городньої будівництві дуже естетичний вигляд, хоча і її вартість досить відчутна. Щоб встановити сітку, на огіркової гряді по краях монтуються стовпчики.

Непоганим варіантом стануть і дуги. Висота всієї конструкції повинна досягати 80 см. Дуги роблять з міцного матеріалу, оскільки конструкція з часом почне надавати на них певний тиск. Стовпчики забиваються в грунт на 30 см, потім утрамбовуються навколо. Сітку слід підбирати з діаметром осередків в 10 см. Це ідеальний варіант. Форма осередків особливого значення не має.

5. Традиційним є і «засліплення» огірків. Основне стебло прив'язується до шпалери, з нього видаляються вуса, а також бічні пагони (на 50 см від ґрунту)

Важливо! Перед покупкою шпалерної сітки перевірте її на міцність. Особливу увагу приділіть місцях з'єднань. При випадковому розриві постраждає весь втечу.

Сітка для теплиці для огірків кладеться між стовпчиками, цілком покриваючи простір. Її натягують мотузкою, яка кріпиться від самого низу. Спочатку фіксуються нижні краї, потім - верхні. Матеріал міцно фіксується по центру. Якщо на якісний виріб не вистачає фінансування, можна використовувати звичайну дріт.

Як ми бачимо, способи між собою відрізняються. Але, якщо їх використовувати грамотно, доглядати за огірками буде легко і зручно. Плоди виявляться на увазі, їх не доведеться шукати глибоко в листі. Вам залишиться тільки вибрати, як в теплиці підв'язувати огірки, який метод вибрати.

фото

Найпростіший і найпоширеніший спосіб підв'язування огірків можна побачити на фото нижче:

формування куща

Метод формування куща городники почали використовувати не так давно. Суть в тому, щоб скласти його з основного стебла і бічних пагонів.

 1. Використовуючи даний метод, центральний стебло прикріплюють до шпалери, подібно до того, як це робиться при «засліпленні».
 2. До появи перших зав'язей бічні батоги можуть розвиватися без жодних обмежень.
 3. Коли з'явилися зав'язі, бічні пагони штучно притягують до головного.
 4. Ус, що відходить від основного стебла, вручну обвивають навколо одного з бічних. Найкраще зробити 2-3 обороту, тим більше, гнучкість вусів дає можливість це зробити без особливих зусиль. Згодом потрібно провести ще кілька таких же підв'язок вусами. Зайві вуса і пагони видаляються. Якщо цього не зробити, урожай помітно знизиться. Це, звичайно, не сподобається жодному городники.
Зверніть увагу! Кут між основним і бічним пагонами повинен перевищувати 60 градусів. Тоді кущ не буде травмований.

Підв'язка огірків: матеріали

Для тепличних огірків найлегше використовувати двометрову вертикальну шпалеру. Вона закріплюється на бічному профілі парника вгорі. Шпалеру виготовляють з різних матеріалів.

Серед них:

 • Волокно мочала;
 • Тонкі гілки дерев;
 • Текстильні клапті;
 • Джутовий шпагат.

Стрічки шириною в 2-4 см легко нарізаються зі старих ганчірок, зшиваються або зв'язуються один з одним, завдяки чому виходить шпалери тієї довжини, яка потрібна. Головний недолік - їх недовговічність і неміцність.

Шпалери для огірків в теплиці виготовляють з тонких деревних гілок, які неважко відшукати в лісі. Гілки очищаються від бічних пагонів, після чого залишається тільки тонкий прутик, який закріплюється до верхнього профілю за допомогою дроту. Нижній кінець встромляється в грунт і заглиблюється. Огірки дуже щільно обвивають такі натуральні опори.

Щоб виготовити вертикальну шпалеру, найкраще використовувати шпагат з якогось натурального матеріалу, наприклад, джуту. Не рекомендується застосовувати капронові і нейлонові шпагати, які пошкоджують пагони. Огудина, на які сильно тиснуть листя і плоди, по таким шпагат зісковзують вниз.

Шпагат закріплюється на верхньому профілі парника, потім його опускають до самої грядки. Від основної шпалери відступають на півметра, після чого прив'язується шпагат, призначений для бічних пагонів. Батога рослини при наявності сітки не прив'язують. Зазвичай вони самі чіпляються вусами за осередки і потім піднімаються вгору без додаткових прив'язок. Але для сітки знадобиться особливий каркас. Його потрібно побудувати перш, ніж огірки будуть посіяні в теплицю.

Для того, щоб такий каркас виготовити самостійно, знадобиться 8 колів діаметром 8 см і висотою по 2 з половиною метра. Додайте до цього 4 рейки по 0, 8 см довжини і ще 4 - довжиною 2, 5 метра і перетином 4 на 4 см.

Далі по довжині ряду забивають 4 кола з проміжком в 1, 25 метра. Коли повинні мати у вбитому стані висоту 1, 8 метра. Верх кілочків обв'язують рейками. Виходить каркас, на який кріпиться сітка.

Важливо! Кінці кілків, розташовані в землі, з часом можуть згнити. Щоб цього не сталося, їх потрібно обробити сумішшю бензину і солі в розрахунку 200 грам солі на літр бензину. Решта частини конструкції радять обробляти п'ятипроцентним розчином мідного купоросу.

висновок

Таким чином, як підв'язати огірки в теплиці, кожен городник вибирає сам, виходячи зі своїх переваг і фінансових можливостей. Про те, як формувати огірки в теплиці з полікарбонату читайте на нашому сайті.

Схожі Статті