Як побудована ієрархія в мурашнику?

Мурахи живуть одним великим сімейством в мурашнику, загалом гнізді. У природі не існує цих комах, що мешкають на самоті. При цьому кожна особина в колонії має свою певну задачу, проте вся діяльність спрямована на забезпечення життя і процвітання всього мурашника.

Всіх жителів умовно можна розділити на кілька видів - солдати, робітники, самці і самки, матка. Всі взаємодія комах проводиться за допомогою харчових і сигнальних каналів.

ієрархія

На чолі мурашника зазвичай коштує матка - це велике комаха, які безперервно відкладає яйця, забезпечуючи поповнення громади нові жителями. Мурахи-робітники вирішують щоденні завдання по догляду за яйцями і лялечками, пошуку їжі, ремонту мурашника. Солдати стоять на сторожі входів в оселі і відтинають чужинців. Самці і самки беруть участь в процесі розмноження.

солдати

Мурахи воїни є окремим підвидом простих робітників, відрізняючись від останніх трохи більшими розмірами. Крім цього, у такого мурашки сильніше розвинені жвалами, м'язи яких займають більшу частину голови. У деяких видів мурах, через характерний будови голови, солдати втратили можливість самостійного прийому їжі - в результаті робітникам доводиться їх годувати.

Головною функцією мурах-солдатів в громаді є захист території і мурашника від проникнення в нього ворогів, захист фуражирів, що доставляють пишу. Крім цього солдати зі своїми могутніми щелепами допомагають розчленувати видобуток на кілька частин, якщо робітники не можуть її самостійно забрати.

Роль в сім'ї робітника мурашки і особливості будови

Мурахи будівельники є першим видом, який з'являється у матки після заснування нового мурашника. Саме вони займаються будівництвом колонії, заготовлением їжі і доглядом за яйцями і лялечками. У розвиненому мурашнику робочі мають переважну чисельність серед всіх особин.

ДОВІДКА! Розподіл професій між робітниками-мурахами залежить від їх загального стану і психічних схильностей.

Так, ініціативні комахи з хорошою реакцією стають розвідниками і мисливцями, а повільні і неквапливі особини відправляються на випас попелиці та збір солодкуватий виділень. Крім цього, зміна професії відбувається в міру старіння.

Молоді особини зазвичай виконують роботи всередині гнізда - доглядають за яйцями, самками, будують нові ходи і камери.

У разі, якщо гине значна частина робітників однієї професії - наприклад, знищуються птахами або в результаті хімічної обробки, їх обов'язки перерозподіляються серед жителів мурашника.

Наскільки сильні мурахи і яку вагу вони піднімають?

Комаха має величезний запас витривалості - мураха може підняти і нести вагу в 50 разів більше власного. При цьому якщо кілька особин працюють разом і об'єднують свої зусилля, цей показник може багаторазово зростати. Таке можливо завдяки тому, що у мурашки великий відсоток м'язів доводиться на одну одиницю маси тіла.

Сила мурах дозволяє їм з успіхом виконувати завдання з пошуку та заготівлі корму. Якщо комаха не в змозі підняти видобуток, він може її довгий час волочити за собою.

ДОВІДКА! Безліч мурашок, з'єднуючись лапами, можуть утворювати довгі живі мости для подолання струмків або ущелин. Подібні зв'язки можуть витримувати вагу в кілька кілограм.

Хто головний король мураха?

Все життя в мурашнику спирається на матку-королеву. Вона не бере ні в охороні мурашника, ні в зборі їжі, проте саме на цю особину покладається завдання з підтримки і збільшення чисельності колонії

Матка - це колишня самка, яка була запліднена самцем і змогла організувати новий мурашник. В процесі вирощування першої популяції вони відкушують собі крила.

Матка живе до 20 років, відкладаючи за цей час до 500 тисяч яєць. Поки ця особина жива, колонія має всі шанси на відновлення, які б втрати вона не зазнала.

У мурашнику чітко встановлена ​​ієрархія суспільства. На чолі всього поселення стоїть матка. Найчисленніші - робочі, які в залежності від своїх уподобань, можуть виконувати різноманітні завдання - пошук їжі, розвідку, догляд за маткою і яйцями. Солдати - це особини з великими потужними щелепами, які займаються охороною мурашника і фуражирів.

фото

Далі ви побачите фото ієрархії мурах - від робітників до солдатів:

Схожі Статті