Як побудувати теплицю піраміду своїми руками: з чого почати, розміри і які матеріали використовувати

Теплиці сьогодні можна побачити практично на всіх приватних земельних ділянках.

У наш час ці споруди можуть мати не тільки стандартну, квадратну або прямокутну форму, але і більш вигадливі конструкції.

У більшості випадків поява на городі спорудження оригінальної форми пов'язано з тим, що його господар намагається виділитися на тлі інших, зробивши теплицю привабливою. Особливою популярністю користуються каркаси, зроблені у вигляді невеликих пірамід.

Плюси і мінуси

Теплиці в формі піраміди, є геометричну форму, яку використовують у сфері будівництва вже досить довгий час. Існує безліч припущень, що пояснюють їх популярність і досить широке поширення.

Однак немає одного найбільш точного аргументу, здатного пояснити, чому саме споруди пірамідальної форми стали частиною багатьох земельних ділянок, що призначаються для вирощування різноманітної зелені, а також овочів, полуниці і навіть декоративних квітів.

Дана конструкція має безліч дуже важливих переваг. Головними з них є наступні:

 1. Споруда має висоту, яка відмінно підходить для постійного виходу потоків розігрітого повітря в сонячні і дуже жаркі дні.
 2. За рахунок такої геометричної форми обумовлюється порівняно невелика вага всієї конструкції, незважаючи на те, що вона характеризується досить великою жорсткістю.
 3. Пірамідальні теплиці здатні добре чинити опір впливу практично всіх природних явищ, тому їх можна встановлювати в регіонах, де спостерігаються рясні опади у вигляді снігу, а також сильні пориви вітру.
 4. У сонячні дні деяка частина прямих сонячних променів повністю відбивається від бічних площин будови, а в ранковий і вечірній час світло може проникати всередину теплиці. Таким чином, здійснюється безперебійне і найбільш оптимальне регулювання освітлення природним способом.
 5. Оригінальна форма теплиці дозволяє при необхідності створювати кілька ярусів, при цьому розділяючи рослини так, щоб сонячне світло міг в однаковій кількості потрапляти на їх листя, розподіляючись порівну на всіх сторонах, тому одні рослини не зможуть затінювати інші.
 6. По-особливому розташовані під кутом стіни теплиці практично не дають тіні, що вирішує проблему розташування ємностей з різними рослинами.
 7. Вона досить мобільна, що дає можливість змінювати її розташування.
 8. Якщо в парнику створюються умови, при яких знижується вологість повітря, то необхідно просто поставити в теплицю ємність з великою кількістю звичайної води, щоб позбутися від цієї проблеми.
 9. На створення теплиці у вигляді піраміди, буде потрібно набагато менше будівельних матеріалів, ніж на таку ж підставу у вигляді квадрата, що дозволяє істотно заощадити на витратах.

Недоліків у таких парників немає.

Читайте на нашому сайті про інших конструкціях теплиць: з профільної труби, дерева і полікарбонату, алюмінію і скла, оцинкованого профілю, пластикових труб, віконних рам, з дахом, що, двостінної, збірно-розбірний, арочної, голландської, теплиця по Мітлайдера, міні- теплиці, з арматури, тунельного типу, для розсади, купольна, для підвіконня і даху, а також для зимового використання.

Як матеріали для створення каркаса теплиці піраміди своїми руками, можуть використовуватися дерев'яні бруси, пластмасові, полікарбонатні та навіть металеві елементи.

Для укриття теплиці дуже часто застосовується поліетиленова плівка. Але можна виготовити теплицю піраміду з полікарбонату, тобто зовнішнє покриття конструкції. Однак деякі власники земельних ділянок покривають свої парники скляними листами.

фото

Фото теплиці-піраміда з полікарбонату своїми руками:

Підготовка проекту і креслення

Перед тим, як приступати до підготовки креслення, потрібно визначитися з розмірами майбутньої споруди. Для того щоб теплиці в формі піраміди була створена за всіма стандартами, слідують правильно розрахувати так зване «золотий перетин» будови.

Теплиця «піраміда», розміри може мати наступні: найбільш оптимальним варіантом є споруда заввишки 3, 2 м від поверхні землі. В такому випадку основа повинна мати такі параметри - 1, 42х1, 42 м з діагоналлю в 2 м. В результаті розмір «золотого перетину» становитиме 0, 62 м.

Креслення теплиці-піраміда своїми руками:

Підготовчі роботи

Як побудувати теплицю піраміду своїми руками? Віддавши перевагу теплиці-піраміді, потрібно пам'ятати про те, що конструкція повинна бути встановлена тільки по осі «північ-південь». Це обумовлюється тим, що існують природні магнітні поля, які мають точно такий же напрямок.

Згідно перевіреної інформації, овочі в таких парниках дозрівають на кілька тижнів раніше, ніж звичайно. Крім того, вони відрізняються соковитістю, більш приємним смаком і великими розмірами. До того ж навіть сильні заморозки і різні захворювання і комахи не чіпають рослини, які ростуть в цій теплиці.

Місце для розташування будови має перебувати на повністю відкритому просторі, а не поблизу до дерев. Це дозволить забезпечити краще висвітлення теплиці з кожної сторони протягом усього дня.

Зазвичай під теплицю робиться фундамент, який покращує стійкість каркаса. На сьогоднішній день розрізняють кілька різновидів таких фундаментів:

 1. Блоковий фундамент.
 2. Фундамент, створений з бруса.
 3. Плитний фундамент з постійним дренажем.
 4. Стрічковий фундамент.
 5. Фундамент з цегли, побудований на основі з бетону.

Фундамент з бруса вважається найбільш простим по технології спорудження. Його основна перевага полягає в тому, що він легко збирається, а потім збирається.

Блоковий фундамент характеризується не тільки високою міцністю, але ще і відмінними гідроізоляційними властивостями. Він ідеально підходить для пірамідальних теплиць, виготовлених або з поліетиленової плівки, або з полікарбонатних листів.

Цегляні фундаменти вважаються найбільш надійними. Однак для них потрібне створення додаткового шару гідроізоляції, розміщеного між основою фундаменту і каркасом.

Плитний фундамент споруджується з невеликих бетонних блоків, безпосередньо з'єднаних з одним або декількома дренажними колодязями.

Теплиця зі старих рам

Покрокова інструкція виготовлення теплиці в формі піраміди:

 1. Перш за все, необхідно правильно разукомплектовать старі рами. Для цього спочатку акуратно знімаються скла і петлі зі шпінгалети і ручками. Потім ретельно закладаються всі видимі тріщини за допомогою спеціальної монтажної піни. Крім того, їх поверхню потрібно повністю очистити від залишків фарби і обробити антисептичним розчином, що помітно збільшить експлуатаційний період деревини рам.
 2. Віконні рами - це якийсь каркас, тому для спорудження надійної і досить міцній конструкції потрібно тільки правильним чином встановити рами на заздалегідь підготовлений фундамент, а далі скріпити їх між собою, використовуючи шурупи або саморізи, а також металеві пластини.

  Для збільшення міцності парника зазвичай роблять обрешітку, проте це не є обов'язковим кроком.

 3. Додатково можете дізнатися на нашому сайті, як побудувати теплицю своїми руками: фундамент, каркас з доступних матеріалів, профільної труби, чим покрити теплицю, як вибрати полікарбонат, якого кольору, як зробити кватирки, тепла підлога, інфрачервоний обігрівач, внутрішньо облаштування, також про ремонт, догляді взимку, підготовці до сезону і як вибрати готову теплицю.
 4. Нижні рами ставляться під прямим кутом до поверхні землі.
 5. Зверху конструкції рами встановлюються під невеликим кутом, а для створення верхівки у вигляді піраміди встановлюються на верху чотири окремих рами, кінці яких повинні зійтися в одній точці.
 6. Після завершення монтажу каркасу встановлюються двері з окремою рами, що має невеликий вигин;
 7. Далі робиться зовнішнє покриття з поліетиленової плівки або полікарбонату. Плівка кріпиться до конструкції за допомогою невеликих цвяхів, а для полікарбонату використовуються шурупів.
 8. При бажанні каркас можна покрити фарбою будь-якого кольору. Це не тільки додасть теплиці естетичного і акуратного вигляду, але ще і продовжить термін експлуатації парника-піраміди.

Теплиці, змонтовані у вигляді невеликих пірамід, привертають увагу своєю оригінальністю. Вони можуть стати справжньою окрасою приватної земельної ділянки. Такі парники призначаються для вирощування овочів, зелені, полуниці або квітів, тому це ідеальний варіант практично для кожного випадку.

Корисна інформація про теплиці-піраміді в відео нижче:

Схожі Статті