Як позбутися від білокрилки на кімнатних квітах: особливості боротьби зі шкідником

Білокрилки - мініатюрні літаючі комахи, здатні завдати значної шкоди рослинам.

Великим колоніям цього шкідника вистачає 5-7 діб для повного знищення багатьох декоративних або городніх рослин.

Листя на зараженій культурі бліднуть і сохнуть, ріст стебла зупиняється. І далеко не кожен квітникар або дачник може легко впоратися з такою напастю.

Що важливо знати про такий ураженні рослин і як можна позбутися від шкідника?

Що потрібно знати про шкідника?

Шкідник відноситься до класу лускокрилих, але за структурою тулуба більше нагадує тлю. Середня довжина однієї особини - 2-3 мм. Візуально білокрилки - це білі маленькі метелики, які сидять на рослині або кружляють над ним. У шкідника 4 крила, покритих білим нальотом. З'являються паразити в спеку і високу вологість (від +30 і вище). Всього налічується більше 20 видів шкідника.

Найпоширенішими є:

 • тютюнова, бавовняна і цитрусова (батьківщина - Південна Азія);
 • оранжерейна (відбуваються з Південної Америки);
 • капустяна і сунична (ареал проживання - середня широта Росії).

Характерна ознака зараження білокрилкою - білий наліт на верхній частині листа, який блищить на світлі. Цей наліт є продуктом життєдіяльності шкідника. Він містить збудників багатьох вірусних хвороб (жовтяниці, хлорозів, кучерявості листків). Пізніше дефекація білокрилки може перетворюватися в сажистий гриб.

причини появи

Белокрилка - теплолюбна комаха, яке живе і розмножується у вологому середовищі теплиць, розсадників, оранжерей. Поставлені щільно один до одного рослини, погано вентильованому приміщенні - сприятливе середовище для появи паразита. Про те, як позбутися від білокрилки на ділянці і в теплиці ви дізнаєтеся в цій статті.

ДОВІДКА! При температурі нижче 10 градусів белокрилка гине, але її личинки залишаються неушкодженими (можуть зимувати і при більш низьких температурних умовах).

Отже, загальні причини появи шкідника:

 1. заражений грунт;
 2. покупка заражених насіння або рослини;
 3. проникнення білокрилок через двері або вікно теплиці;
 4. відсутність провітрювання теплиці, парника (застійний повітря);
 5. висока вологість повітря і спека.

фото

Далі ви можете ознайомиться з фото шкідника:

Як позбавиться від комахи на квітах

Позбутися від небезпечного комахи можна за допомогою декількох способів. Для боротьби зі шкідником підходять і хімічні препарати, і народні рецепти, та механічні пристрої.

хімічні засоби

Це найбільш радикальний і швидкий метод. Оброблене рослина вбирає активні речовини з препарату і стає отруйним. Белокрилка випиває отруєний сік і гине вже через кілька годин. Обробляти рослини хімікатами найкраще 2-3 рази з інтервалом в 7-10 днів.

Під час процедури обов'язково вдягайте рукавички і респіратор.

Обприскувати рослина краще на відкритому повітрі.

На які препарати звернути увагу? Зазначена дозування може варіюватися в залежності від конкретного виду рослини, обов'язково уточнювати пропорції в інструкції або на упаковці.

 • Пегас. Дозування: 2 мл на 1 л води. Обприскувати 2 рази. У перший тиждень 1 раз, через тиждень повторити процедуру.
 • Вертіціллін Ж. 25 мл на 1 л води. Обприскувати 2 рази через 7-10 діб.
 • Адмірал: 3 мл на 10 л води.
 • Біотлін, Командор, Танрек (5 мл на 10 л води).

Всі подробиці про найпопулярніші засобах від білокрилки, а також, як правильно приготувати розчин і обробити рослина, ми розповідали тут.

Як знищити народними способами?

До ефективних народних засобів відносяться відвари з різних трав, настої на основі часнику чи цибулі, мильна вода, зола. Зазначені рецепти будуть ефективні тільки при малій чисельності шкідника. Також кошти можна використовувати в профілактичних цілях.

Назваприготування
Відвар з тютюну
 1. Тютюн заварити крутим окропом, закрити кришкою і настоювати 5 днів.
 2. Процідити через марлевий фільтр, проводити обприскування 2 рази в день.
Часниковий або цибульний настій
 1. 2 зубчики часнику або 1 середню головка цибулі подрібнити, залити 1 л гарячої води.
 2. Наполягати близько 5-7 днів.
 3. Використовувати для обприскування.
мильна вода
 1. Господарське або дігтярне мило розвести у воді (1: 6).
 2. Обприскувати тільки листя зараженого рослини.
Настій трави деревію
 1. 100 г сировини залити 1 л окропу.
 2. Наполягати 2-4 дня.
 3. Профільтрувати, обприскувати рослини 2-3 рази на день.

Як вивести спеціальними пастками?

Клейові пастки для білокрилок зроблені за принципом пасток для мух. Вони являють собою клейку стрічку з липким складом жовтого або білого кольору. Потрапляючи на таку пастку, білокрилка прилипає і вже не може полетіти, з часом вона гине. Купити пастку можна в спеціалізованих магазинах для саду та городу. При виборі звертайте увагу на фірми Феромон, Аргус.

ВАЖЛИВО! Перед установкою липкої стрічки на рослину прочитайте інструкцію і обов'язково користуйтеся рукавичками. Після встановлення ретельно промийте руки водою з очищаючим засобом.

фумігатор

Це пристрій, який позбавляє від мух і комарів. І зазвичай застосовується в побуті з метою захистити житло від комах.

Але аграрії відзначають, що пристосування ефективно і в боротьбі з іншими шкідниками, в тому числі і з білокрилкою.

Фумігатори бувають з пластинами або з рідинами. Для усунення білокрилок краще брати пристрій з рідиною, так як особини не переносять хімічних парів.

Фумігатор потрібно встановити поруч з рослиною, потім приміщення ізолювати. Працює апарат від мережі, для зручності можна використовувати мережевий подовжувач.

Особливості методів боротьби зі шкідником на гранаті

Точні кроки і дії залежать від виду граната. Якщо белокрилка атакувала кімнатний гранат, буде доцільний наступний алгоритм.

 1. Віднесіть гранат у ванну і ретельно промийте листя під струменем холодної води. Особливо добре промийте зворотну сторону кожного листочка, при необхідності скористайтеся губкою.
 2. Пересадите рослина в інший горщик з новою грунтом, стару заражену землю викидайте.
 3. Поставте рослину в прохолодне місце. Гранат невибагливий, він любить прохолоду, тому на час його можна навіть поставити в холодильник. Взимку - винести на балкон або лоджію. Обов'язково стежте за температурою - допустимий показник не нижче -7 градусів.
 4. Кімнатний гранат можна позбавити від білокрилок за допомогою народних рецептів (вони нетоксичні, не несуть небезпеки людині і тваринам). При обробці хімпрепаратами гранат потрібно ізолювати.

Якщо белокрилка напала на гранат в саду, впоратися з нею допоможе холодний душ кілька разів на день. Після нього слід додатково обприскати дерево з пульверизатора. У нього можна додати мильний розчин або цибульний / часниковий настій. З білокрилкою відмінно справляються липкі пастки. Якщо ефекту немає, на допомогу приходять хімічні засоби.

профілактичні заходи

Для профілактики зараження в теплиці або в домашніх умовах досить регулярно і якісно провітрювати приміщення. При високій вологості заборонено поливати і обприскувати рослину. У домашніх умовах горщики ставте на відстані один від одного, при вирощуванні на грядках - дотримуйтесь відстань при висадці насіння.

Профілактика в городі

 1. Пізньої осені обов'язково перекопувати грунт. Це дозволить підняти на поверхню личинки, які зарилися для зимівлі.
 2. Після збору врожаю все рослинні залишки винести за межі городу і спалити.
 3. На ділянці не повинно бути компостної купи. Це місце проживання і зимівлі не тільки білокрилок, а й інших шкідників.
 4. Перед висадкою рослин в теплицю її каркас і покриття потрібно продезінфікувати хлорним вапном. Також потрібно обробити грунт розчином мідного або залізного купоросу.

Белокрилка - небезпечне комаха, з яким важко боротися. Але комплекс хімічних, народних і механічних способів допоможе позбутися від шкідника якомога швидше. Для виключення повторного зараження обов'язково дотримуйтесь правил профілактики.

Схожі Статті