Як позбутися від чорних тарганів в квартирі: огляд сучасних засобів і народних методів боротьби з ними

Чорний тарган - це, по-науковому, членистоногое виду Blatta orientalis (інші види тарганів) - комаха розміром до восьми сантиметрів.

Поширений переважно в Європі. Зустрічається також в Африці і Азії.

Мешкає в основному в людському житло або недалеко від нього.

Сьогодні поговоримо про те, як позбутися від чорних тарганів в квартирі?

Термін життя, життєвий цикл

Колір смоляно-чорний або чорно-коричневий з металевим блиском. На голові волоски і вуса. Чи не літає, але швидко бігає. Любить темряву. Домашні чорні таргани мають хороший зір, відмінно розрізняють запахи. Будова тіла допомагає їм забиратися в самі недоступні місця.

ДОВІДКА! Самки і самці відрізняються розміром надкрильев: у самців вони трохи коротше черевця, у самок тіло вкрите надкрильямі повністю.

Самка протягом життя відкладає два-три корона по 16 яєць в кожному. З них через сорок днів з'являється потомство.

При кімнатній температурі розмножуються круглий рік. Життєвий цикл зазвичай триває від трьох до восьми місяців, іноді живуть до двох років.

У квартири таргани потрапляють головним чином з каналізації і сміттєпроводу, від сусідів. Якщо на першому поверсі будинку магазин або кафе, де часто проходить санобробки, таргани рятуються по вентиляції в вищестоящі житлові приміщення. Їх можна занести з одягом, речами, побувавши в гостях у будинку, де вони водяться, принести з магазину з овочами, фруктами.

Природний конкурент чорного таргана - прусак. Ці дві популяції комах в одній квартирі не уживаються, оскільки претендують на одну їжу. Війна родинних комах йде зі змінним успіхом.

За незрозумілих причин одні й ті самі будинки заселяють іноді прусаки, потім їх змінюють чорні таргани, і навпаки. Можливо, це пов'язано з різним дією на них хімікатів, за допомогою яких людина намагається від них позбутися.

фото

Для візуального ознайомлення пропонуємо вашій увазі фото чорних тарганів:

Фото таргана рудого і чорного:

Чим вони харчуються і чим шкідливі, кусаються вони?

Привертають тарганів привільні умови життя і надлишок їжі:

  • вогкість;
  • наповнене відро для сміття;
  • грязний посуд;
  • крихти на столі, підлозі;
  • не упаковані продукти.

Ротовий апарат чорних тарганів дозволяє їм поїдати тверду їжу. Кишечник, де в симбіозі з комахою мешкають спеціальні бактерії, перетравлює практично все. Харчується сміттям, харчовими відходами. При нестачі останніх їсть папір, тканини, мило, електропроводку та своїх родичів.

З метою вкусити людину тарган точно не нападе. Але у сплячих людей, особливо дітей з ніжною шкірою, в місцях їх проживання вранці виявляються сліди їх укусів.

Таргани не тільки псують продукти і речі. Вони переносять інфекції:

  • черевний тиф;
  • дифтерію;
  • дизентерію;
  • глисти.

Бактерії, яйця глистів вони переносять на лапках і залишають на продуктах, посуді, кухонному столі, коли вночі вилазять зі своїх схованок і виходять за здобиччю.

На ранок люди заражаються внаслідок свого неохайного поведінки.

Особливо небезпечні вони для дітей.

Великі чорні таргани в квартирі, як позбутися?

Температура нижче мінус десяти для тарганів згубна. В неопалюваному приміщенні взимку вони гинуть. Але цей метод боротьби, зрозуміло, годиться хіба що для винищення їх в дачних будівлях в міжсезоння.

З давніх-давен в нашій країні з тарганами борються народними засобами: розкладають в місцях їх проживання апельсинові кірки, лаврове листя, квіти бузини, піретрум, борну кислоту, змішану з вареним жовтком яєць. Різкий запах цих рослин і речовин, по ідеї, повинен тарганів відлякувати.

На практиці ці традиційні методи слабо ефективні. Таргани - одні з найдавніших тварин планети, вони благополучно пережили динозаврів. Еволюція відбувається на наших очах: ​​наші предки успішно застосовували ці засоби, а сьогодні можна бачити, як комахи по ним повзають.

Вбивати тарганів тапки - заняття захоплююче, але багато їх так не знищиш. Ви прикінчіть цілу зграю, а кокони тим часом лежать в затишному місці. Незабаром з них з'явиться нове покоління.

Кілька успішніше застосування проти тарганів отруйних аерозолів. Розпорошити в місцях їх харчування спрей, можна вимітати трупи комах совками.

Мінуси такого рішення очевидні: хімічні отрути шкідливі не тільки для комах, але і для людини. Перед хімобробка приміщення треба щільно закривають двері, вікна, залишають його на час. Інсектицидами можуть отруїтися діти.

З інших засобів боротьби згадаємо пастки з клеями, лабіринтами, електродами; дуст, крейда, випаровування яких паралізують минуле через накреслену на підлозі лінію комаха.

ВАЖЛИВО! Найбільш ефективне сьогодні засіб - спеціальні гелі. З пластмасових шприців вони видавлюються на папір або підставки в місцях масового паломництва тарганів.

Для комах запах і смак гелю привабливий, вони із задоволенням його поїдають. Потім масами вмирають від отруєння.

Серед подібних засобів популярні торгові марки «Дохлокс», «ФАС», «Комбат», «Штурм», Глобал, Чистий дім, Раптор. На відміну від аерозолів для людини подібні засоби безпечні.

Якщо таргани живуть в квартирі довгі роки, і ніщо їх не бере, вивести їх зможуть фахівці. Професійні санітарні служби на кілька сот рублів проведуть комплексну обробку приміщення нешкідливими для людини речовинами. Надалі, якщо ви будете дотримуватися в будинку чистоту, проблема буден усунена на роки.

Загроза збережеться, якщо того ж не зроблять сусіди, осередки їх розмноження залишаться в каналізації і сміттєпроводі, в будинку збережеться вогкість. Проводячи дезінсекцію в окремих квартирах, мешканці стимулюють міграцію чорних паразитів до сусідів. Звідти вони завжди можуть повернутися до вас.

Щоб цю небезпеку усунути, треба домовитися про проведення санобробки в усьому будинку. Особливо слід звернути увагу на ліквідацію джерел підвищеної вологості: усунути витоку гарячої та холодної води в підвалі, попадання в під'їзд, через покрівлю, вікна, щілини атмосферної вологи. Необхідно домогтися від комунальних служб своєчасного і акуратного вивезення сміття.

Але головне - чистота, постійне прибирання приміщень у власній оселі.

Помити посуд відразу, не накопичувати її в раковині. Пообідавши, відразу змести зі столу крихти. Зберігати хліб, крупи в герметичних пакетах, інші продукти - в холодильнику. Виносити сміття щодня, краще кілька разів на день, тим більше, якщо сміттєпровід на поверсі. Не можна накопичувати його в відрі.

Розберіться з причинами підвищеної вологості в убиральні, на кухні, у ванній. Знайдіть витоку води і усуньте їх.

Сирість може бути також результатом конденсації пари на кухні. Провітрюйте частіше.

У охайність будинку таргани НЕ заведуться. Їх проживання в квартирі красномовно свідчить про спосіб життя її господарів. Змініть свої звички, шкідливі комахи залишать вас у спокої.

Схожі Статті