Як позбутися від дротяників в городі - методи і засоби боротьби

Проволочниками називають личинки жуків-коваликів. Таким назвою вони зобов'язані своїм зовнішнім виглядом, так як схожі на невеликі шматочки дроту і такі ж міцні.

З кінця квітня починається вихід жуків на поверхню землі і самки відкладають яйця в теплих вологих місцях. Через два тижні, відбувається поява личинок. Їх зростання і розвиток до стану дорослого жука триває 4 роки.

Кислі та вологі грунту, особливо заражені пирієм, є найулюбленішими місцями проживання дротяники. Найбільшої шкоди личинки завдають коренеплодів, особливо бульб картоплі.

Обробка плодових дерев від шкідників - перша справа дачника навесні.

Особливості вирощування помідор у відкритому грунті, читай тут.

Догляд за гарбузом на дачній ділянці: //rusfermer.net/ogorod/plodovye-ovoshhi/vyrashhivanie-v-otkrytom-grunte/tehnologiya-vyrashhivaniya-i-uhod-za-tykvoj.html

Засоби боротьби з проволочником

Почати потрібно з обробки грунту. Для успішної боротьби з проволочником необхідно проводити осінню, досить глибоку (до 25 см) перекопування землі.

Дуже хороші результати дає така перекопування, з внесенням деревної золи, глибокої осені перед настанням заморозків.

Крім того, добре розкласти по всій ділянці невеликі купки гною або соломи і прибрати їх після настання морозів. Таким способом можна знищити набагато більше личинок цих шкідників.

Навесні слід провести додаткову більш дрібну вскопка. Під час цих робіт необхідно очищати виймається грунт від личинок, лялечок і жуків.

Зменшення кислотності грунту можна досягти за допомогою внесення вапна, крейди, подрібненої яєчної шкаралупи, аміачних добрив.

Постійна боротьба з бур'янами, особливо з пирієм і посадка бобових культур: горох, боби, квасоля, допоможуть вам в боротьбі з проволочником.

Принади для боротьби з проволочником

Іншим ефективним засобом для знищення цього шкідника служать приманки. Заготовлювати приманки потрібно за кілька днів до посадки картоплі.

Насіння пшениці, кукурудзи або вівса посіяти гніздами, а коли вони проростуть, викопати разом з личинками. Такі приманки можна робити зі шматочків сирої картоплі, буряка чи моркви, які насаджуються на палички довжиною 25 см.

Їх закопують так, щоб кінці паличок залишалися на поверхні, а через кожні 2-3 дні виймають, щоб зібрати всі личинки. Такий спосіб може використовуватися протягом усього літа.

Для боротьби з уже дорослими жуками можна застосувати інший метод. На дно півлітрової банки помістити приманку і закопати її в тінистому місці до горловини. На кожну сотку потрібно 10 таких банок. Кожні 3 дні потрібно збирати жуків і міняти приманку.

Ще одним простим, але досить ефективним методом служить розкладка в невеликі поглиблення перепревшего матеріалу. Найкраще це робити на тих ділянках землі, де ви припускаєте найбільше скупчення личинок: таке вологе притулок приверне безліч жуків. Через кілька днів потрібно все зібрати і спалити.

В цілому, робота з приманками вимагає уважності, але ефективність такого методу очевидна.

Вирощування огірків в домашніх умовах принесе будь-якому дачникові радість від самого процесу і користь від врожаю.

Вирощування баклажан у відкритому грунті: //rusfermer.net/ogorod/plodovye-ovoshhi/vyrashhivanie-v-otkrytom-grunte/vyrashhivanie-uhod-za-rassadoj-vysadka-v-otkrytyj-grunt-baklazhanov.html

Як захистити посадки картоплі від дротяників

Найбільше личинок дротяників мешкає на тих ділянках, де густе переплетення коренів, тому не слід садити картоплю поруч з газонами, засіяними багаторічними травами або поруч з необроблюваної частиною ділянки.

Під час посадки картоплі, підготовлені лунки слід полити розчином марганцівки з розрахунку 5 г порошку на 10 л води. На кожні 20 лунок потрібно 10 л розчину. Це досить ефективний спосіб, якщо зараженість ґрунту шкідниками не дуже велика. В цьому випадку посадка листового салату між картопляними рядами, також добре допомагає позбутися від дротяників. Личинки, харчуючись його корінням, не чіпатимуть картопля.

Добре 2 рази в тиждень поливати картопля розчином, до складу якого входить: чистотіл (100гр), кульбаба (200гр), кропива (500гр), мати-й-мачуха (200гр) на 10 л води.

Якщо ступінь зараженості ґрунту висока, в цьому випадку прийдуть на допомогу азотовмісні добрива: сульфат амонію, хлористий амоній, аміачна селітра.

Насіння картоплі, перед посадкою, можна обробляти розчинами «Актара» і «Престижу» відповідно до інструкції.

Хочете знати більше про шкідників? Читайте наші статті про диких щурах, дрозофилах, землерийки, клопах, кротів, капустянка, мокриці, мурах, мишах, нематодах.

Хімічні препарати для боротьби з проволочником

Якщо описані методи боротьби не призводять до бажаного результату, доведеться скористатися спеціальними хімічними препаратами. До них відносяться: ефективний, але високотоксичний «Базудин», а також «Діазінон», «Громобой-2», «Медведокс -У», «Каліпсо». Використовуватися ці кошти повинні відповідно до інструкції.

Хороші результати дає розкладка гранул препарату «Провотокс» в кожну лунку поряд з бульбами. «Провотокс» поступово розподіляється в грунті і надійно захищає рослини, забезпечуючи тривалий ефект.

До новітніх препаратів для боротьби з проволочником відноситься «Немабакт». Препарат отриманий в результаті симбіозу хижої нематоди (різновид круглого хробака) і бактерії. Нематода, проникаючи в дротяники, випускає бактерію, яка руйнує його нутрощі, а їх, у свою чергу, поїдає нематода.

При цьому нематода не завдає шкоди дощовим черв'якам і іншим корисним грунтовим мешканцям. Чи не небезпечна вона і для людини і тварин. «Немабакт» стане вам вірним помічником в боротьбі проволочником. Крім того, розроблений грунт «Захист», який вже заселений нематодами.

З бур'янами, які сприяють поширенню шкідників, можна боротися за допомогою виборчого гербіциду по картоплі «Лазурит». Знищуючи бур'яни, він не шкодить самій культурі. «Лазурит» видаляє бур'яни на стадії проростання. Він ефективний відносно навіть таких жирних бур'янів, як амброзія, лобода, лобода, кульбаба, плевел, суріпиця, зірочник.

Домашня морква містить багато вітамінів. Читай на сайті як виростити моркву.

Редиска, посадка і догляд на ній: //rusfermer.net/ogorod/korneplodnye-ovoshhi/vyrashhivanie-v-otkrytom-grunte-korneplodnye-ovoshhi/sovety-ogorodnikam-po-vyrashhivaniyu-redisa-v-domashnih-usloviyah.html

Шкода що отримується на городі від дротяників

Картопля більше інших культур страждає від личинок дротяників. Вони пошкоджують проростають насіння, коріння і самі коренеплоди.

Ранки, нанесені молодим бульб невеликими личинками, затягуються і мають вигляд воронок на вже дорослих бульбах.

Набагато більшої шкоди завдають старші личинки, вони можуть прогризти бульба картоплі наскрізь. Через пошкоджену поверхню здатні проникати збудники грибкових і бактеріальних захворювань. Це може привести до загнивання бульби під час зберігання.

Ненажерливість личинок у великій мірі залежить від погодних умов. Якщо формування бульб відбувається в посушливий період, то личинки в пошуку вологи, особливо активно впроваджуються всередину бульб. Тому ранні сорти картоплі, бульби яких формуються в досить вологому грунті, пошкоджуються проволочником менше, ніж більш пізні сорти.

Таким чином, в боротьбі з проволочником ефективну допомогу надають своєчасно прийняті агротехнічні заходи з обробітку грунту, використання приманок, спеціальних препаратів. У посушливий період слід подбати про збереження вологи в грунті.

А ще, не поспішайте позбуватися від жаб на своїй ділянці, вони, так само як і жужелиці, люблять харчуватися личинками дротяників і нададуть вам неоціненну допомогу в боротьбі з цим шкідником.

Схожі Статті