Як позбутися від павутинного кліща на баклажанах, томатах і перці?

Маленькі павутинні кліщики, яких можна розглянути тільки під мікроскопом, здатні завдати колосальної шкоди будь-яким культурним рослинам.

Серед їх гастрономічних уподобань знаходяться баклажани, помідори і болгарський перець. Якщо вони ростуть на городі або в теплиці, то постраждають першими від навали кліщів - вегетаріанців. Як боротися з павутинним кліщем, якими методами користуватися?

Розглянемо методи і заходи боротьби з павутинними кліщами в теплицях і на ділянках. Виявивши сліди руйнівної діяльності шкідників, слід негайно приступати до їх винищення. Розроблено кілька методів, ефективно і гарантовано позбавляють від популяцій кліщів.

Методи і заходи боротьби

З'явилася павутина на культурах: що робити?

хімічний

Він полягає в застосуванні різних хімічних речовин.

Проти кліщів можуть бути використані акарициди і інсектоакарициди.

Як позбутися від павутинного кліща хімікатами? Заходи хімічного методу включають:

 • обприскування рослин робочими розчинами препаратів;
 • обкурювання теплиць і оранжерей шляхом спалювання хімікатів;
 • обробка грунту навколо рослин.

Заходи можна проводити як окремо, так і в комбінації один з одним, поєднуючи їх.

біологічний

Має на увазі застосування різних засобів біологічного походження. Плюс цього методу в цілковитій безпеці для всіх істот, виключаючи кліщів. До заходів цього методу відносяться:

 1. Використання природних ворогів кліщів - фітофагів. Такими є хижі кліщі, які харчуються вегетаріанцями. Вони ефективно знижують чисельність колоній, не пошкоджуючи рослини.
 2. Застосування біопрепаратів, які шкодять виключно кліщів. Після приготування розчину рослини обприскують, дотримуючись інструкції.
Придбати хижих кліщів (фітосейлюса і амблісейлюса), так само як і біозасобів можна практично в будь-якому спеціалізованому магазині або садовому центрі.

агротехнічний

Полягає в різних заходах, спрямованих на створення несприятливих для існування кліща умов. Щоб ефективно використовувати його, потрібно добре знати звички та уподобання шкідника. Заходи включають в себе:

 • обробку грунту;
 • знищення рослинних відходів;
 • підвищення вологості повітря;
 • посадку рослин, що відлякують кліщів.

Цей метод не вимагає фінансових вкладень, використовуються тільки фізичні зусилля рослинники.

Павутинний кліщ на помідорах (томати) - фото:

народний

Включає в себе використання підручних засобів для знищення шкідників або його відлякування.

Він не вимагає великих матеріальних і енергетичних витрат, однак не гарантує повне позбавлення від павутинних кліщів - вегетаріанців.

Заходи поділяються на:

 • використання продуктів харчування;
 • застосування доступних і дешевих медичних препаратів, типу йоду і марганцівки;
 • обприскування настоями і відварами, приготованих з різних рослин.

Боротьба з павутинним кліщем на баклажанах, помідорах і перці

Як боротися зі шкідниками? Обробка томатів, перцю та баклажанів в цілому не відрізняється один від одного. Всі можливі нюанси ми врахували і описали. Якщо у вас з'явилися підозри про нашестя кліщів на ваші овочі, потрібно слідувати цій покрокової інструкції:

 1. Уважно оглянути пошкоджені кущі в пошуках зовнішніх поразок. Про діяльність кліщів свідчать численні дрібні світлі точки на листі, наявність тонюсенькой павутинки на внутрішній стороні, «мармуровий малюнок» поверхонь. Крім того, кліщів можна виявити, використовуючи сильну лупу.
 2. Павутинний кліщ на баклажанах - фото:

 3. Павутинний кліщ на баклажанах - як боротися? Прибрати все сміттєві рослини навколо баклажанів і спалити їх, щоб знизити чисельність павутинних кліщів.
 4. Обірвати все сильно пошкоджені листя і пагони, не шкодуючи їх, так як вони все одно опаде самі. Їх слід відразу ж спалити.
 5. Павутинний кліщ на перці - як боротися? Приготувати мильний розчин з господарського мила з водою. Обмити по можливості всі постраждалі рослини, використовуючи губку. Це знижує кількість шкідників і прибирає їх павутину на листках, яка заважає проникненню препаратів від кліщів. Цей пункт можна використовувати тільки для обробки перцю.
 6. Вирішити, який засіб ви будете використовувати для обробки рослин від кліщів.
 7. Павутинний кліщ на помідорах - як боротися? Придбати препарат і приготувати робочий розчин обраного кошти, тут же обробити всі кущі, дотримуючись інструкції. Для обприскування томатів і баклажанів концентрація повинна бути збільшена в 1, 5 рази. Так як вони не піддаються мильним купаниям.
 8. Через кілька днів знову оглянути рослини, щоб оцінити їх стан та дієвість препарату. Поява нових точок і павутини на листках свідчить про неефективність препарату.

  В цьому випадку його слід замінити іншим, вибираючи засіб з іншої групи. Наприклад, якщо ви використовували біологічний акарицид, потрібно вибрати препарат хімічного походження. Щоб гарантовано позбутися від всієї популяції кліщів, обробки слід проводити неодноразово.

 9. Якщо рослини уражені в теплицях, останні обробляють за допомогою хлорного вапна в концентрації 2%. Крім того, проводять обкурювання приміщень, спалюючи брикети сірки.
 10. Після позбавлення від шкідників, слід регулярно оцінювати стан рослин, шукати сліди їхньої присутності і активно проводити профілактичні заходи для запобігання їх нового навали.
Якщо ви перепробували кілька різних засобів, а результат мінусовій, слід викликати професіоналів, які точно знищать кліщів і знайдуть справжню причину проблеми.

Павутинний кліщ на перці - фото:

Чим обробити рослини?

хімічні препарати

Поділяються на 2 групи:

 1. Акарициди специфічні. Вони діють тільки на кліщів - вегетаріанців і не працюють проти комах. До таких відносяться Санмайт, Омайт 30 і 57, Неорон, Аполло, Борнео, Енвідор, Флумайт, Ніссоран, Антіклещ, Флоромайт.
 2. Інсектоакарициди. Токсичну активність проявляють і до кліщів, і до комах. Володіючи великим спектром впливу, найчастіше універсальні. Серед них найбільш відомі і дієві Оберон, Актеллік.

біологічні препарати

Порівняно нові засоби, відносяться до інсектоакарицид, абсолютно безпечних для людей і тварин. Їх можна без остраху використовувати в закритих приміщеннях.

Містять грибки стрептоміцети і продукти їх діяльності, які мають нейротоксичними якостями. До них відносяться Акарін, Вертімек, Агравертін, Фитоверм, Актофіт, Крафт, кліщовий.

Народні засоби

Відносяться до щадним методам позбавлення від кліщів, абсолютно нешкідливі для будь-яких тварин і людей. Найбільшою популярністю користуються настої часнику, цибулі, гіркого перцю, тютюну, польового хвоща, кульбаби і бадилля картоплі. Інші препарати і докладні рецепти можна знайти в нашій статті «Народні засоби боротьби з павутинним кліщем».

Хвороби, що розвиваються під час нападу шкідника

Павутинний кліщ не тільки висмоктує соки і послаблює цим рослини, а й переносить численні захворювання. В першу чергу це сіра гниль, якій піддаються всі овочі, а також вірусні хвороби.

Баклажани страждають від мозаїки - огіркової, тютюнової та крапчастий, столбура, вірусного некрозу і некротичної плямистості. На перець, завдяки кліщів, можуть напасти люцернова, тютюнова і огіркова мозаїки, мікоплазмоз (столбур). На томатах розвивається бессемянность (аспермия), кілька різновидів мозаїки, стрик, плямисте в'янення.

Мозаїка на баклажанах - фото:

резюме

Не варто лінуватися і нехтувати профілактичними заходами і боротьбою з павутинними кліщами. Інакше ви, швидше за все, залишитеся без врожаю. Вибрати відповідний препарат можна за допомогою статті «Засоби боротьби з павутинним кліщем».

Схожі Статті