Як позбутися від слимаків в підвалі: хімічні і народні засоби

Сумно знайомий всім городникам слимак є справжнім лихом для дачної ділянки. Цей представник черевоногих молюсків абсолютно невибагливий у виборі їжі, а тому він їсть все: бульби рослин, пагони, овочі і фрукти.

Додатково до всього, нерідко слимаки поселяються в льохах і підвалах, де псують запаси овочів і фруктів. Розглянемо, як вивести слимаків в підвалі.

Загальна інформація

Для благополучного розмноження слимаків необхідна волога і сирість. Тому з настанням сутінків багато видів слимаків шукають сприятливі місця, а льох - ідеальне місце не тільки для розмноження, але і для життя, дивіться фото праворуч.

Шкідники заповзають в льох через душник або щілини. Вологе повітря і оптимальна (зазвичай близько 5 ° С) температура дозволяють слимаків вести тут активний спосіб життя цілий рік.

Потрапити в льох слимаки можуть і на овочах, наприклад, сховатися в капустяному листі або залишитися непоміченими в картопляному клубне. Виникає питання: «Як позбутися від слимаків в погребі?».

Тому перед відправкою овочів на зберігання їх варто уважно оглянути.

Слимаки, як з ними боротися в погребі, розглянемо далі.

Як боротися?

Боротьба зі слимаками в погребі може включати як хімічні, так і механічні методи. Хімічні засоби боротьби від слимаків можна придбати в «садових» магазинах. Такі препарати зазвичай розсипають по полицях і на підлозі льоху.

Засоби проти слимаків, в основу яких покладено метальдегід або мідний купорос, заборонено використовувати в підвалах (погребах) і в житлових приміщеннях.

Механічні методи контролю мають на увазі спорудження пасток і бар'єрів для шкідників. Крім цього, існують досить дієві народні засоби боротьби від слимаків. Як з ним боротися, читаємо далі.

Детально про методи боротьби зі слимаками розказано тут.

Пастки в підвалі

Багато садівники і дачники задаються питанням: «Як позбутися за допомогою пастки-укриття?», «Як знищити пасткою з пивом?», «Слимаки, як з ними боротися в підвалі?». Про це далі.

Пастки-укриття

Ящики з овочами піднімають вгору на полиці, а на підлозі розкладають шматки лінолеуму, фанерні листи або будь-який плоский матеріал.

Поступово днища ящиків почнуть підсихати, і слимаки стануть перебиратися в пошуках більш вологого укриття на підлогу. Тут їх і збирають.

Для більшої ефективності під пастки можна покласти шматочки нарізаних овочів і фруктів. Читайте також матеріал про те, як позбутися від слимаків на ягоді і овочах.

Пастка з пивом

Поставити в льох стакан, наполовину наповнений пивом. Слимаки будуть заповзати в стакан, але вибратися не зможуть. Кожні 3 дні пастку слід міняти.

Рано вранці слимаки все ще повзають по стінах, і в цей час їх можна збирати вручну.

Чим обробити?

Проти слимаків в підвалі допомагає опудривание вапном, а також сумішшю деревної золи і крейди.

З підвалу прибирають все овочі та інвентар, закладають щілини. Потім ретельно опудривают приміщення. Від такої обробки слимаки моментально гинуть, їх збирають і викидають.

Після опудривания весь підвал білять вапном. Підвал висушують, провітрюють і тільки після цього заносять овочі назад. Метод опудривания найбільш ефективний на початковій стадії заселення підвалу слимаками.

профілактичні заходи

Регулярно провітрювати льох і забезпечити в ньому хорошу приточно - витяжну вентиляцію. Своєчасно закладати всі щілини і лази.

Восени і на початку весни посипати навколо лазу льоху і всередині уздовж стін сіль або мінеральне добриво. Слимаки НЕ подолають такої перешкоди.

Овочі, що підлягають спуску в льох, слід ретельно перевіряти на наявність слимаків.

Застосовуючи всі вищенаведені рекомендації і поради, ви зможете позбутися від навали слимаків у себе в погребі.

Але слід пам'ятати, що не допустити шкідників до себе в підвал простіше, ніж позбутися від них.

Корисне відео!

Схожі Статті