Як правильно підготувати моркву до зберігання на зиму: правила та інструкції

Морква при зберіганні з усіх овочів найбільше схильна до гниття.

Мати завжди під рукою цей смачний продукт свіжим і хрустким можна, якщо правильно підготувати до зимівлі.

Варіантів цього багато. Розберемо, які ж дії потрібні для правильної закладки в підвал, яму або ж просто домашнього зберігання в квартирі цього смачного і корисного овоча.

прибирання коренеплоду

Як підготувати моркву до зберігання на зиму? Прибрати морква треба вчасно, тобто до перших заморозків. Прополка перед прибиранням робиться, якщо грядка сильно заросла бур'янами. Чи не визріли овоч не такий корисний, як повністю стиглий. А перетримка його на грядці чревата зайвим накопиченням цукрів і ще він частіше піддається атакам мишей і комах.

Читайте про те, як і коли краще збирати урожай моркви, на нашому сайті. При збиранні врожаю морква сортують по величині коренеплодів і по пошкоджень їх.

Оглядається кожна морквина на предмет гнилі і наявності в ньому отворів від впровадження шкідливих комах.

Викопуються коренеплоди лопатою і обережно. Видалення частинок грунту з них ударами один про одного приводить до розтріскування. Як правильно обрізати морква на зберігання в зиму?

Бадилля обрізається до головки овоча, причому двічі. Перший раз видаляють листя її, а другий раз обрізають нижче верхнього краю головки на 1 см. Це виключить проростання взимку і завяливание.

Як обрізати морква для зберігання - фото:

Як правильно обрізати буряк і морква на зберігання? У моркви, призначеної на насіння, бадилля залишають довжиною до 2 см. Промивати коренеплід можна лише тоді, якщо головка його сильно забруднена вологим ґрунтом. Викопуючи його з піщаного ґрунту, досить струсити бруд. Більш детально, як обрізають буряки перед закладкою на длітелное зберігання, читайте на нашому сайті.

Чи можна мити морква на зберігання на зиму? Миття моркви робиться в збиральний день теплою водою без мила та інших речовин, потім вона просушується перед закладкою на зимове зберігання на повітрі під навісом і далі витримується при температурі від 10 до 14 градусів Цельсія тепла. На цьому «карантині» морква знаходиться від 7 до 10 днів в залежності від вологості повітря. Після нього знову сортується за наявністю пошкоджень.

Як обрізати бадилля у моркви для зберігання? Своїм способом підготовки моркви для зберігання з вами поділиться городниця зі стажем в цьому відео:

способи обробки

Чим обробити морква для зберігання? Чи потрібно мити морква перед закладкою на зберігання? Способів зберігання моркви кілька. Перед цим овоч обробляється розчином перманганату калію.

Біла гниль, що вражає плоди, швидко поширюється при зберіганні їх в одній тарі, цим відрізняється від чорної гнилі, що не передається від коренеплоду до коренеплоду.

Обробка марганцівкою чистої моркви проводиться у великій ємності (тазу або ванні). Готується темно-фіолетовий розчин і заливається на укладені туди овочі. Витримка триває до 2-х годин, потім морква виймається і просушується на щільної тканини або брезенті.

Цей спосіб обробки ефективний лише від ураження коренеплодів білою гниллю та шкідниками. Можливість псування плодів чорної гниллю залишається. Порядок обробки моркви перед закладкою на зимове зберігання наступний:

  1. Висмикнуті або викопані коренеплоди ретельно очищаються від бруду.
  2. Кожна морквина оглядається на наявність пошкоджень.
  3. Мити чи не мити морква перед зберіганням? Миється, якщо бруд розмазана по ним і немає іншої можливості її видалити.
  4. Обрізається бадилля способом, описаним вище.
  5. Морква просушується на повітрі, бажано не на сонці, а під будь-яким укриттям.
  6. Готується під неї чиста тара - дерев'яні ящики, поліетиленові пакети або мішки, але можна зберігати і без неї - в буртах насипом.
  7. Робиться обробка марганцевокислим калієм (його розчином), якщо шкідники сильно попсували коренеплоди.
  8. Перший шар моркви укладається в ящик і пересипається піском.
  9. Далі шар за шаром кожен ящик наповнюється доверху, але не закривається і ставиться до підвалу на зберігання.

Поради по підготовці коренеплоду для зберігання в цьому відео:

Правила зберігання

Як зберігати моркву?

Перед збором моркви, призначеної для тривалого зберігання потрібен тиждень активної поливання. Це додасть їй більше стиглості.

Найприйнятніша температура для зберігання митої моркви взимку - від 0 до +1 градуса Цельсія (про оптимальну температуру зберігання моркви ми писали тут). Вище цієї межі починається проростання. На грядці овочі пошкоджуються вже при мінус 2 градуси Цельсія. Про можливість зберігання моркви взимку прямо на грядці в городі ви можете дізнатися з нашої статті.

У сховище (льосі, підвалі) можна укладати морквини штабелями (буртами) без використання тари, пересипаючи піском ряди. Визначити вологість піску просто - стиснути в долоні, грудка не повинен розсипатися. У штабелях морква знаходиться головками назовні. Про способи зберігання моркви в погребі чи підвалі читайте на нашому сайті.

Можна зберігати її і в прихованою соломою невеликий траншеї, але вентильованого, якщо не пересипати піском або тирсою. Про те, як зберігати моркву в землі, ми писали в окремій статті.

Зберегти вирощений урожай моркви можна і потрібно. Якщо після закладки в льох на зиму у вас залишилася некондиционная морква, не поспішайте її викидати.

Наші статті розкажуть вам про те, як висушити коренеплід в домашніх умовах для приготування страв і як заморозити його в морозильнику.

Багатий каротином продукт взимку буде вельми корисний. Який суп без моркви! Вона зміцнює зуби, покращує зір і пам'ять, захищає від хвороб серце. Про те, як приготувати в'ялену морква, дізнайтеся тут. Їжте взимку морква, здоров'я покращиться!

Схожі Статті