Як правильно провести пересадку розсади огірків? Особливості підготовки, пікірування і догляду за саджанцями після цієї процедури

Огірки - досить вимоглива культура, чутлива до поливу, підживлення, догляду.

Особливу увагу потрібно приділяти розсаді. Для успішного розвитку молоді рослини пікірують, а потім пересаджують на постійне місце проживання.

При переміщенні розсади важливо діяти максимально акуратно, намагаючись не пошкодити тендітні коріння.

Пікіровка: чи потрібна вона?

Пікіровкою називається переміщення паростків, вирощених в загальній ємності, в індивідуальні горщики. Операція пов'язана з ризиком: тонкі, слабкі корінці легко пошкоджуються, після чого зростання саджанців сповільнюється.

ВАЖЛИВО! Сильно травмовані рослини можуть загинути.

Саме тому багато городники вважають за краще відмовитися від пікіровки на користь посадки насіння в індивідуальні стаканчики. Однак у класичної пікіровки чимало прихильників. Вони стверджують, що правильно проведена пересадка розсади огірків має масу переваг:

  • Пікірування розсади огірків злегка затримує ріст саджанців, перешкоджає їх витягування. Рослини починають розвивати кореневу систему, що позитивно позначається на майбутньому врожаї.
  • Пересадка дозволяє заощадити дефіцитне місце на підвіконні або балконі. У горщики переміщаються тільки міцні і здорові рослини, кволі або потворні можна відбракувати.
  • Рання пікіровка не завдає особливої шкоди коріння, рослини швидко адаптуються на новому місці.

Щоб процедура пройшла безболісно, важливо провести її якомога раніше. Занадто розвинені коріння легше пошкодити. До того ж вони можуть переплестися один з одним, після чого розділити рослини буде неможливо.

Підготовка до пікіровки

Перед пікіровкою потрібно приготувати поживний грунт для розсади. Найкраще використовувати субстрат, в який висівали насіння, рослини адаптуються набагато швидше. У кожного городника є власний рецепт грунту. Початківцям можна спробувати один із запропонованих варіантів:

  • суміш садової землі зі старим перегноєм і невеликою порцією промитого річкового піску;
  • дернова земля з тирсою і торфом;
  • садова земля, змішана з компостом і невеликою порцією перліту або вермікульта.

Для пересадки підійдуть невеликі ємності із пластику, плівки або паперу.

ПОРАДА! Підійде промита тара з-під молока або кефіру, саморобні горщики, спеціальні касети з піддонами.

Зручні готові торф'яні стаканчики діаметром не більше 10 см.

У занадто просторих ємностях грунт закисає, провокуючи кореневу гниль саджанців. У ємностях проробляються дренажні отвори, потім стаканчики або горщики встановлюються на глибокий піддон. Детальніше про різні ємностях для вирощування.

Як пересадити розсаду огірків правильно?

Ідеальний час для пікіровки - повне розгортання сім'ядольних листочків. У цей період рослина повно сил, коріння не дуже розвинені і практично не пошкоджуються при переміщенні.

Якщо пікірувати саджанці вчасно не вдалося, операцію можна провести після розгортання першої пари справжніх листків. Потрібно дотримуватися особливої ​​обережності, щоб не пошкодити сусідні рослини, які можуть переплітатися корінням.

Напередодні переміщення огірки в контейнері добре поливаються. Якщо цього не зробити, тонкі корінці легко обірвати при пересадці. Горщики для розсади заздалегідь заповнюються субстратом, грунт приминається, в ній робляться глибокі лунки.

Як пересаджувати розсаду огірків? Саджанець акуратно поддевается вузької лопаткою. Замість неї можна використовувати дерев'яний кілок або звичайну столову вилку. Важливо отримати паросток із землі разом з невеликим грудочкою землі, обплетені корінням.

Рослина поміщається в лунку і обережно поливається теплою водою вздовж стеблинки, щоб корінці розправилися. Вони не повинні підгинатися, це уповільнює зростання огірків. Росток засипається грунтом, злегка обжимается пальцями.

Важливо не заглиблювати сім'ядольні коліно, щоб не спровокувати загнивання стебла.

Грунт рясно обприскується теплою водою і присипається тонким шаром торфу. Саджанці поміщаються на піддон і виставляються на яскраве світло.

Тільки що розпікувати розсада потребує особливо дбайливого догляду. Огірки люблять тепло і високу вологість, в перші дні їх треба захищати від прямих сонячних променів. Дуже важливо оберігати розсаду від протягів.

Для якнайшвидшої адаптації на ніч саджанці накриваються повітропроникним нетканим матеріалом. Поливають рослини тільки теплою м'якою водою: кип'яченою, відстояною, талої або дощової.

Через кілька днів після пікіровки розсаду можна підгодувати водним розчином мінерального комплексу з сечовиною, суперфосфатом і сульфатом калію. Корисна і поливання теплою водою, настояної на попелі або яєчній шкаралупі.

Пересадка в теплицю або грунт: покрокова інструкція

Пересадка в теплицю починається, коли огірки обзаведуться 6-7 справжніми листками. Готова до переміщення розсада повинна бути міцною, кремезної, що не переросла, насичено-зеленою. Якщо на саджанцях з'явилися комахи-шкідники, їх виводять до пересадки.

Грунт в теплиці ретельно рихлити, з неї вибираються залишки рослин, каміння та інші сторонні включення.

Для більшої поживності вноситься старий перегній, полегшити грунт допоможе невелика порція торфу або піску. Верхній шар грунту в теплиці повинен оновлюватися щороку.

Готуються грядки заввишки в 30-35 см, міжряддя не повинні бути менше 60 см. Грунт проливається гарячим розчином марганцівки і накривається плівкою на 5-6 днів. До висаджування огірків потрібно зміцнити шпалери або мотузки, за якими будуть витися батоги. Якщо зробити це після пересадки, можна пошкодити кореневу систему рослин.

У день пересадки на відстані 30 см один від одного викопуються лунки. Їх глибина дорівнює ємності, з яких будуть переміщатися огірки. Саджанці, вирощені в торф'яних стаканчиках, висаджуються разом з тарою. Для кращого проростання коренів торф'яні горщики потрібно надрізати гострим ножем.

Саджанці, вирощені в картоні або плівці, заздалегідь поливаються водою. Потім ємність перевертається, рослина акуратно витягується.

Не можна тягнути його за листя або стебла, молоді огірки дуже тендітні.

Саджанці переміщаються підготовлені лунки, засипаються грунтом. Грунт нещільно утрамбовується. Відразу після пересадки саджанці потрібно прикріпити до мотузках і рясно полити теплою водою. У перші дні молоді огірки можна вкривати, оберігаючи від нічних заморозків.

Пересадка огірків - копітка заняття, що вимагає вміння і вправності. При дотриманні основних правил процедура проходить без проблем, переміщені рослини швидко починають рости і активно зав'язують бутони.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Дізнайтеся особливості вирощування розсади огірків в квартирі. Як правильно підготувати насіння перед посівом? Як змінюються терміни посадки в залежності від регіону? А також часті хвороби розсади і чому у неї можуть сохнути і жовтіти листя?

Схожі Статті