Як правильно вирощувати, поливати і доглядати за бегонією, щоб вона довше цвіла? Корисні рекомендації

Бегонія, що володіє величезними і яскравими суцвіттями, безумовно радує око. Її прийнято вважати невибагливим прикрасою відкритих парків і скверів, а також квартир і прибудинкових ділянок. Щоб рослина радувало око і періодично цвіло, важливо дотримуватися основних правил догляду, одним з яких є організований полив. Зі статті можна дізнатися, чим краще полити рослину, і як це зробити правильно в домашніх умовах, а також які добрива потрібні бегонії і що робити, якщо були допущені помилки.

Особливості вирощування та догляду

Основними особливостями догляду за рослиною, є наступні аспекти, які потрібно враховувати при посадці і подальшому догляді:

  • Освячення. Для квітки необхідно досить яскраве освітлення, особливо якщо скоро зацвіте або знаходиться в активному кольором. Рекомендовано поставити квітка недалеко від вікон, які виходять на захід або схід.
  • Температура. Влітку оптимальна температура становить від 20 до 22 градусів, а в зимовий період від 15 до 18 градусів. Звична температура в кімнаті.
  • Вологість. Квітка дуже любить вологість повітря, тому рекомендується поставити його на піддон, а його помістити в коло, де є керамзит або мох, які періодично змочуються. Але при цьому не варто додатково кропити рослина.
  • Добриво. Необхідно вибирати мінеральні добрива для квітучих кімнатних рослин, при цьому не містять азоту. Азотні підживлення допомагатимуть рости листю, але при цьому не дадуть бутонів і квітів. Використовувати підгодівлю потрібно один раз в два тижні.

Як доглядати за бегонією в домашніх умовах після покупки, можна прочитати в нашій статті, а про вирощування і догляд за бегонією на вулиці дізнайтеся тут.

Пропонуємо вам подивитися відео про догляд за бегонією:

Важливість правильного поливу

Завдяки правильно організованій системі поливу квітка збереже здоровий вигляд і буде радувати господарів з року в рік прекрасним і рясним цвітінням. При неправильному підході до поливу, рослина може висохнути, захворіти або ж через сильну вологості кореневища почати загнивати, тоді буде потрібно пересадка (про те, як посадити бегонію в горщик і як вибрати ємність, читайте тут).

Яку воду використовувати?

Поливати бегонію холодної водопровідної водою не слід. Відрізняється жорсткістю, вона погано позначається на кореневище і зростанні рослини. А температурні перепади можуть привести до засихання листочків і квітів. Воду набираємо в ємність і даємо їй відстоятися протягом як мінімум доби. Також можна використовувати відфільтровану воду або ж скористатися кип'яченою водою.

Ще одним способом стане використання садового торфу, здатного допомогти пом'якшити воду. На 10 літрів води доведеться використовувати один кілограм торфу, який опускається в ємність в водопроникний пакеті, що дозволяє воді окислюватися і передати властивості грунті.

Підживлення для рослини

Існує безліч різних підгодівлі для бегонії, але слід враховувати основні принципи при додаванні мінеральних добрив:

  • Добрива будуть засвоюватися тільки при якісному догляді, достатньому освяченні і поливі (які правила догляду за квіткою будинку?).
  • Вводити добриво найкраще ввечері.
  • Грунт повинна бути вологою.
  • Саме добриво не повинно стикатися з бегонією, хімічна складова може пошкодити рослину.
  • Варто знати міру, надлишок елементів призведе до сумних наслідків.
  • Проводити підгодівлю бегонії оптимально один раз в два тижні. У зимовий період можна скоротити до одного разу на місяць.

Правильний полив квітки в горщику в домашніх умовах

Поливати квітка необхідно рівномірно, дотримуючись певного часу. Переважно поливати рослину в першій половині дня. Навесні і влітку полив повинен відрізнятися багатством, інакше листя почне в'янути. Періодичність поливу регулюйте в залежності від температури повітря, поливати бегонію можна через день при високих температурах, або один раз в декілька днів при середніх.

Взимку поливати рослину слід, коли земля в горщику починає підсихати (про те, як зберегти бегонію взимку в домашніх умовах, можна дізнатися тут). Звичайним періодом між поливами стає тиждень. Можна здійснювати полив теплою водою, це допоможе зберегти вологість всередині грунту.

Довідка! Ще одним методом поливу в домашніх умовах стане занурення горщика в посуд, що перевищує за розмірами діаметр горщика. Горщик занурюємо в ємність, наповнену розм'якшеної водою і чекаємо поки земля просочиться. Зазвичай на це йде хвилин 20-30. Горщик витягуємо на піддон, вся зайва волога витече, а грунт залишиться з достатньою кількістю вологи.

Зволоження під час цвітіння

Під час цвітіння організація поливу відрізняється від звичайного поливу. В цей час рослині необхідні сили, щоб живити квітучі бутони, тому їй потрібна додаткова волога. Оптимальним буде полив рослини один раз на добу, відстояною водою. Після завершення цвітіння, полив необхідно повернути в звичний режим.

Що робити, якщо допущені помилки?

Якщо до цього полив здійснювався неправильно, але рослина не встигло постраждати від сухості грунту або не було залито водою. То необхідно просто перейти на правильний режим поливу, також можна вчинити, якщо рослині до цього моменту не вистачало вологи.

Якщо до цього квітка встигли залити водою, то необхідно пересадити його в новий грунт. Попередньо перевіривши коріння, які могли почати загнивати. Тоді потрібно видалити загниваючі ділянки і пересадити рослину в нове місце, і поливати рослину по правильній схемі.

Бегонія невибаглива рослина, яка не вимагає посиленої уваги, такого як орхідеї. Вологолюбна рослина погано переживає сухість, тому потрібно стежити за вологістю ґрунту і її стані. Тоді рослина протягом довгого часу буде радувати вас і ваших домочадців здоровим видом і прекрасним цвітінням.

Схожі Статті