Як правильно зберігати цілу і розрізану гарбуз в домашніх умовах: на балконі або в холодильнику?

Гарбуз - унікальний за своїми поживними і лікувальними властивостями продукт. Вона прекрасно росте в різних кліматичних зонах, в тому числі в середній смузі Росії.

При сприятливих погодних умовах гарбуза виростають великих розмірів і обов'язково постає питання про те, де ж і як їх зберігати.

Як зберегти гарбуз на зиму в домашніх умовах? У цій статті розглянемо основні правила і умови зберігання гарбуза в квартирі.

правильний збір

Те, що гарбуз можна зберігати, в погребі чи підвалі відомо всім. А ось як зберігати гарбуз в домашніх умовах? Що якщо ніяких підсобних приміщень у вас немає?

Запорукою успішного зберігання гарбуза взимку є своєчасний і технологічно правильний збір врожаю. Залежно від того, яке стояло літо, строки збирання врожаю можуть істотно варіюватися.

Головним орієнтиром того, що гарбуза потрібно прибирати служить підсохлий плодоніжка: як тільки вона повністю змінить колір з зеленого на сірий, можна починати процес.

І варто дотримати кілька суттєвих правил:

 1. Необхідно зберегти плодоніжки в цілості, не допустити її відриву від плоду.

  Для цього слід акуратно підняти гарбуз, щоб послабити натяг бадилля, і відрізати плід з плодоніжкою завдовжки не менше чотирьох сантиметрів.

 2. Дуже важливо, щоб гарбуза, які закладаються на зберігання, були сухими.

  У цьому випадку вони застраховані від ураження гниллю та цвіллю які, швидко поширюючись, здатні погубити весь вирощений урожай в короткі терміни, буквально за три-чотири тижні.

  Якщо ви завчасно подбаєте про чистоту і сухості вашого дорогоцінного врожаю, то гарбуза можуть прекрасно зберігатися до настання календарної весни.

 3. Якщо в період збирання врожаю з грядок варто дощова погода, а гарбуза вже дозріли, то додатковим істотним умовою успішного збереження вирощеної продукції буде обов'язкова просушка плодів в закритому провітрюваному приміщенні не менше десяти днів.
 4. Також бажано, якщо дозволяють обсяги врожаю, кожну гарбуз протерти сухою чистою ганчіркою і оглянути на предмет наявності пошкоджень, вогнищ гнилі і цвілі.
 5. Всю підозрілу продукцію необхідно відокремити від здорової і визначити на якнайшвидше вживання або переробку.

Оптимальні умови для зберігання гарбуза

Як зберігати гарбуз в квартирі? Для успішного зберігання врожаю гарбуза слід неухильно дотримуватися три обов'язкові умови:

 • підтримання стабільного температурного режиму;
 • виключення можливості попадання прямого сонячного світла;
 • уникнути зіткнення плодів один з одним.
Критичною нижньою межею можна вважати температуру плюс два градуси і нижче, верхня допустима температурний межа не повинен бути вище двадцяти-двадцяти двох градусів.

Діапазон температур, сприятливих для зберігання гарбуза, досить широкий. Перевищення обох значень призводить до швидкого псування плодів.

Вкрай негативно на збереження плодів позначаються не тільки коливання температур, а й зміна вологості повітря.

В цілому вигляді

Які оптимальні умови зберігання гарбуза взимку в домашніх умовах? В умовах міської квартири представляється вибір з двох найбільш успішних способів зберігання плодів в цілому вигляді.

Перший варіант передбачає збереження гарбуза в домашніх умовах взимку на заскленому балконі або лоджії при дотриманні наступних умов:

 • температура в приміщенні не опускається нижче плюс двох градусів;
 • гарбуза повинні бути накриті непрозорим дихаючим матеріалом, що виключає проникнення сонячного світла;
 • в разі, якщо гарбуза зберігаються без додаткових ємностей (коробки, кошики, короби і т.п.), необхідно забезпечити їх ізоляцію від цементної підлоги, лінолеуму, пластику;
 • доцільно підкласти під гарбуза фанеру, дошки, товсту тканину, в крайньому випадку газети;
 • при настанні сильних морозів гарбуза слід утеплити, накривши зверху додатковим теплим матеріалом (ковдру, утеплювач і т.п.).

Не у всіх є підготовлені лоджія або балкон, проте не менш надійний спосіб, що дозволяє довго зберігати гарбуза, це зберігання безпосередньо в квартирі в місцях з найменшою температурою повітря, тобто на підлозі, забезпечивши ізоляцію плодів один від одного і відсутність сонячного світла.

Обидва варіанти зберігання гарбуза на зиму в домашніх умовах мають свої переваги і недоліки, а також ризики, пов'язані з псуванням врожаю. При зберіганні на лоджії або балконі важливо стежити за недопущенням виникнення і поширення гнилі і цвілі в силу підвищеної вологості повітря.

У кімнатних умовах, навпаки, слід не допускати пересушування плодів, частіше проводити провітрювання, при сильній сухості повітря доцільно користуватися зволожувачами.

розрізаних плодів

Часто гарбуза бувають таких великих розмірів, що спожити відразу всю неможливо. У цьому випадку важливо дотримати деякі правила, які дозволять зберегти гарбуз в холодильнику без втрат в якості продукту і його користь.

Як зберегти гарбуз розрізаною? Правила прості:

 1. Гарбуз вимити і розрізати так, як вам необхідно для приготування.
 2. Витягти насіння з околосеменной м'якоттю з усієї (!) Гарбуза.
 3. Ту частину продукту, яку ви не плануєте відразу використовувати очищати від шкірки не треба, так гарбуз краще збереже свою соковитість.
 4. Загорнути неочищену частину гарбуза в харчову плівку або фольгу, або скласти в герметичну ємність і прибрати в холодильник на будь-яку полицю.

У такому вигляді розрізана гарбуз може зберігатися до десяти днів.

Іноді потрібно відразу обробити гарбуз для кількох страв, але готуватися вони будуть по черзі (наприклад, для соку, салату, супу-пюре, для гасіння або запікання). Як зберігати гарбуз розрізану в домашніх умовах?

В такому випадку всю гарбуз слід вимити, очистити від шкірки, звільнити від насіння, нарізати на шматочки, герметично упакувати і прибрати в холодильник на верхню полицю. Скільки можна зберігати вже очищену гарбуз?

Так вона буде зберігати свої первісні якості два-три дні і може з успіхом використовуватися для будь-яких страв, крім соку.

альтернативні способи

Як правильно зберігати гарбуз в домашніх умовах більш менш зрозуміло, але що робити, якщо зазначені ваші способи вам не підходять? Саме час згадати про заморожування.

Щоб заморозити гарбуз на зиму, необхідно:

 1. Вимити гарбуз.
 2. Очистити від шкірки.
 3. Витягти насіння з околосеменной м'якоттю.
 4. Нарізати зручним для вас способом або натерти на тертці.
 5. Герметично упакувати в поліетиленовий пакет, харчову плівку або контейнер.
 6. Прибрати в морозилку.

Така гарбуз зберігає всі корисні властивості і її можна використовувати точно також як свіжу, за винятком приготування соку.

Крім заморожування гарбуз також можна сушити і в'ялити.

Витягнуті з гарбуза насіння не варто викидати, так як в них міститься багато вітамінів. Покладіть їх в пластикову ємність і поставте на батарею для природної сушки. Через пару днів гарбузове насіння готові до вживання. При бажанні їх можна обсмажити, але пам'ятайте, що при цьому втрачаються деякі корисні якості.

Гарбуз - один з найкорисніших продуктів нашого городництва. Вона невибаглива як у вирощуванні, так і в зберіганні в домашніх умовах. Дотримання нескладних правил дозволить вам насолоджуватися її смаком до весни. Ну і, звичайно ж, читайте про те, як використовувати гарбуз для виготовлення декору на Хелловін.

Схожі Статті