Як правильно зберігати капусту брокколі на зиму в домашніх умовах: в холодильнику або в морозильній камері?

Незважаючи на те що капуста брокколі досить стійка до низької температури, посухи і не така складна у вирощуванні, як, наприклад, кольорова капуста, саме її зберігання викликає найбільше труднощів.

Надто вже швидко вона в'яне і занадто не любить надмірну вологу. Брокколі відносять до продуктів з дуже коротким терміном зберігання. Але є способи, що дозволяють харчуватися такий капустою весь рік.

вибір сорту

Які сорти капусти брокколі краще підходять для зберігання? Сорти брокколі прийнято ділити на три групи. Перша - ранньостиглі сорти, вегетаційний період від 75 до 90 днів. До цієї ж групи відносять скоростиглі сорти - від 70 до 75 днів.

Друга група - середньостиглі сорти з вегетаційним періодом 95-100 днів. І остання група - пізньостиглі сорти, вегетаційний період яких більше 105 днів.

Ранньостиглі сорти швидко дозрівають і також швидко псуються, тому вони найменше підходять для зберігання. А найкраще для цих цілей підходять пізньостиглі сорти, які зберігаються приблизно в два рази довше ранньостиглих.

Також пізньостиглі сорти трохи більш стійкі до некомфортних погодних умов, що дуже важливо, адже для зберігання найбільше підходять овочі, які не постраждали від раптових змін погоди.

І ще одне невелику перевагу - зазвичай під час збору пізньостиглих сортів вже прохолодно, а брокколі якраз таки слід прибирати в прохолодний день.

Основні правила

Як зберігати брокколі на зиму? Щоб напевно зберегти брокколі протягом терміну, який капуста повинна зберігатися, потрібно не тільки дотримати правила зберігання.

Важливо підібрати такі овочі, які точно це переживуть.

А потім правильно зібрати їх, щоб не зіпсувати хороший урожай, чому зберегти його буде неможливо.

Ні в якому разі не можна дозволити капусті навіть трохи перезреть, так як харчуватися перезрілій капустою не просто несмачно, але і безглуздо. Почала розпускатися брокколі відразу ж набуває гіркий смак, жорсткість і втрачає більшість корисних якостей.

Щоб точно не дати капусті перезреть, перевіряти її слід трохи раніше покладеного терміну, так як він може змінюватися в залежності від умов. Визначити, чи достатньо встигла капуста, допоможуть прості ознаки:

 • свіжа, неперезревшая брокколі має глибокий темно-зелений колір;
 • головка в діаметрі 10-12 см;
 • на суцвіттях немає жовтих плям;
 • головки капусти щільні і міцні;
 • центральні суцвіття трохи більше, ніж крайні.

За цими ознаками можна також вибирати свіжу капусту в магазині - НЕ помилитеся. А якщо ви маєте свій урожай брокколі, і він досить дозрів, то час приступати до правильної прибирання.

Збір врожаю

Як прибрати капусту брокколі для зберігання? Правильна прибирання капусти брокколі - запорука успішного зберігання. Термін зберігання мало залежить від того, який у вас холодильник і як капуста там лежить.

Набагато більше він залежить від того, що відбувалося з капустою до зберігання в холодильнику. При неправильної збиранні капуста швидко в'яне, жовтіє і згодом псується.

Таку капусту вже не варто їсти, так як кулінарна цінність зведена до мінімуму. Уникнути цього можна, дотримуючись важливих правил при збиранні:

 1. Прибирайте брокколі в найбільш прохолодні години дня, щоб не тримати її в теплі. Капуста досить до нього чутлива і відразу починає в'янути.
 2. Зрізайте брокколі не рівно під головкою, а нижче на 10-12 см.
 3. Чи не зривайте головку, а акуратно зріжте, щоб не пошкодити стебло, який залишиться на грядці! Він ще знадобиться.
 4. Брокколі стійка до низької температури, але не нижче -2 ° C. Інакше капуста просто замерзне.

Після збирання урожай потрібно якомога швидше заховати в холодильник, щоб звести до мінімуму перебування в теплі. Рекомендується зробити це максимум за 30 хвилин. Тому бажано заздалегідь вибрати спосіб зберігання і по можливості підготувати все необхідне, щоб прибрати капусту відразу.

Вище згадувалося, що зрізані стебла на грядці знадобляться пізніше. Справа в тому, що вони можуть ще до 6 раз дати молоді бічні пагони з маленькими головками-суцвіттями, які забезпечать додатковий урожай. Молоді головки ідеально підходять для зберігання в холодильнику і морозильнику. Цим гріх не скористатися.

Про те, як правильно і в які терміни збирати врожай білокачанної капусти, кольоровий, а також кольрабі та брюссельською, ви можете дізнатися на нашому сайті.

оптимальні умови

Брокколі не може жодної зайвої хвилини перебувати в теплі, а також вимагає постійної високої вологості. Тому єдине відповідне місце для зберігання - це холодильник (або заморозка в морозильнику).

Умови зберігання - температура від 0 до 10 ° C і вологість 90-95%. Це причина, чому тримати брокколі в квартирі не можна.

Але навіть при дотриманні умов і правил підготовки і зберігання капуста брокколі може протриматися в свіжому вигляді максимум два тижні, частіше - не більше тижня. Єдиний спосіб, який забезпечить вас брокколі на 6-12 місяців після збирання врожаю - це заморозка.

способи

Як зберегти брокколі в домашніх умовах?

В холодильнику

Як зберігати брокколі в холодильнику правильно? Тримати брокколі в холодильнику можна декількома способами.

Перший спосіб, який збереже капусту протягом 5-9 днів в ємності з водою:

 1. Візьміть відповідну ємність і налийте 1-2 см води.
 2. Поставте головку брокколі в ємність так, щоб суцвіття були зовні.
 3. Накрийте суцвіття поліетиленовим пакетом.
 4. Виконайте в ньому кілька дірочок, щоб до капусти поступало повітря.
 5. Приберіть брокколі в холодильник.

Воду слід міняти щодня.

Другий спосіб - зберігання брокколі в паперовій серветці. Так капуста пролежить 3-4 дня:

 1. Наберіть води в пульверизатор і окропити суцвіття.
 2. Оберніть капусту в паперові рушники, щоб вони ввібрали надлишок вологи.
 3. Рушники не повинні прилягати щільно.
 4. Приберіть в холодильник.

Третій спосіб більше підходить для тих, у кого немає часу відстежувати стан капусти. Але і зберігає він свіжий вигляд брокколі всього 2-3 дня:

 1. Візьміть пластиковий пакет і виконайте в ньому кілька отворів, щоб до капусти поступало повітря.
 2. Розкладіть капусту по пакетиках, кожній головці - свій пакетик.
 3. Приберіть в холодильник.
Справа в тому, що повністю перебуваючи в пакетику, навіть з отворами, капуста швидко запревает і починає гнити. Тому спосіб не зовсім вдалий.

Виникає одне питання: чи потрібно мити капусту перед тим, як прибрати її на зберігання? Брокколі дуже не любить надмірне зволоження, тому краще мити її безпосередньо перед використанням. Але якщо сильно хочеться, то можна помити капусту і перед зберіганням, тільки потрібно добре просушити її.

Читайте на нашому порталі про сушіння капусти різних видів, а також про зберігання білокачанної, кольрабі, брюссельської, пекінської і савойської капусти.

У морозильній камері

Тиждень або навіть дві - це дуже короткий термін. Що якщо хочеться залишити брокколі на зиму?

На жаль, в свіжому вигляді зберегти її не вдасться, але можна цілком обійтися і заморожуванням.

При правильній заморожування капуста майже не втрачає апетитний зовнішній вигляд і корисні якості.

Інструкція:

 1. В першу чергу спеціально відібрані для зберігання овочі потрібно промити.
 2. Розведіть в чашці з теплою водою 2-3 чайні ложки оцту або солі і помістіть туди суцвіття брокколі на 15-20 хв. Ця процедура напевно позбавить капусту від бруду і комах.
 3. Добре промийте капусту в чистій холодній воді і підсушіть.
 4. Розберіть броколі на суцвіття близько 3 см в діаметрі і стільки ж в довжину.
 5. Щоб прибрати ферменти, які зіпсують заморожений продукт, капусту потрібно пробланшировать.
 6. Закип'ятіть каструлю води і помістіть туди суцвіття на три хвилини.
 7. Заздалегідь підготуйте чашку з крижаною водою і відразу після закінчення варіння опустіть в неї суцвіття, щоб негайно зупинити процес.
 8. Злийте воду і висушіть капусту.
 9. Розфасуйте по герметичним пакетиках. Постарайтеся видалити весь зайве повітря. Ідеально підійдуть вакуумні пакети і ємності.
 10. Приберіть в морозильник і насолоджуйтеся брокколі протягом всього року.
Чи не для всіх рецептів брокколі необхідно розморожувати. Але якщо все ж це потрібно, то безпосередньо перед приготуванням заморожену капусту досить потримати в теплій воді.

Про те, як заморозити такі види капусти, як кольорову, брюссельську або білокачанну, ви можете дізнатися з наших статей.

Брокколі по праву вважається найкориснішим видом капусти. Вона містить речовини і вітаміни, які підвищують імунітет, а також перешкоджають появі онкологічних захворювань, що робить її практично безцінним продуктом.

Брокколі - ідеальне доповнення до дієтичного харчування, так як вона допомагає позбутися целюліту. Так що капуста брокколі явно коштує витрачених сил на вирощування і зберігання.

Схожі Статті