Як робиться пікіровка розсади перців в домашніх умовах? Коли це робити, опис процесу з фото, догляд за пересадженими рослинами

Перець - ніжна і примхлива культура, тому будь-які неправильні дії при його вирощуванні приведуть до загибелі рослини або уповільнення зростання.

Один з найвідповідальніших моментів догляду - пікіровка розсади перців.

Сьогодні поговоримо про те, як правильно пікірувати розсаду перців, основні правила пікірування розсади перцю.

Чи потрібно пікірувати розсаду перцю?

Необхідність даного процесу залежить від того, яким чином був посіяний перець. Якщо він відразу був поміщений в окремі ємності або (що ще краще) в торф'яні горщики, то пікірувати його немає необхідності. Такі екземпляри благополучно доростуть до того часу, коли підійдуть терміни їх висадки в теплицю або відкритий грунт.

Але якщо перці були посіяні дуже густо в одну загальну ємність, пікірувати їх потрібно обов'язково. Причин необхідності цього дві:

  1. Густо посаджені рослини будуть затінювати один одного. Від нестачі світла вони сповільнять, а то і зовсім зупинять зростання. Всі екземпляри будуть кволими і витягнутими. Навряд чи згодом ви зможете отримати багатий врожай, посадивши таку розсаду.
  2. Від загущенности посадок відбудеться сплетіння коренів окремих рослин один з одним. Коли прийде час висадки, ви обов'язково пошкодите коріння, відокремлюючи один кущик від іншого. Після цього рослини почнуть хворіти і також можуть загинути.

Коли пікірують розсаду перцю?

Якщо ви сіяли насіння на початку лютого, то робіть пересадку перцю в березні. До цього часу, за сприятливих умов вирощування на паростках з'являються 3-4 справжніх листочки. Це як раз той час, коли рослинам стає тісно, ​​і вони починають боротьбу за сонячні промені. У цей момент і потрібно распикировать розсаду.

Не варто починати пікіровку перцю до появи на ньому хоча б двох справжніх листочків. Тим більше ні в якому разі не пересаджують рослини, у яких є тільки сім'ядольних листочки. Коренева система у таких паростків ще занадто слабка. У них є єдиний основний корінь, який не в змозі прижитися на новому місці.

Куди розсаджувати?

Як зазначалося раніше, розсаджувати перці необхідно в окремі ємності. Можна скористатися картонними пакетами від соків або молочних продуктів.

ВАЖЛИВО! Зробіть в дні коробок дренажні отвори для того, щоб витікала зайва волога при поливі.

Ідеальним варіантом будуть торф'яні горщики, які можна придбати в будь-якому магазині, що торгує товарами для городу або насінням.

Такі горщики потім садять в грунт без вилучення з них рослин, що дозволяє повністю зберегти неушкодженою кореневу систему. До того ж торф'яні горщики послужать в подальше додатковим джерелом харчування для ваших рослин.

Горщики для пікіровки повинні бути досить об'ємними, щоб кореневій системі вистачило місця для розвитку.

Ємності для посадки наповніть спеціальним грунтом, що має ідеальний склад для вирощування цієї культури. Якщо можливості придбати готовий грунт немає, можна скласти його самостійно.

Змішайте дві частини грунту з однією частиною піску і перегною, додайте трохи деревної золи для зниження кислотності. Суміш повинна вийти максимально пухкої і повітропроникною.

Як пікірувати перець на розсаду?

За кілька годин до проведення пересадки землю в ящику з перцем потрібно добре зволожити. Це необхідно для того, щоб при добуванні паростків коріння не пошкодилися. Акуратно підчепивши паростки, дістаньте їх з ящика.

ПОРАДА! Знайдіть головний корінь у кожного паростка і прищипните його кінчик приблизно на чверть довжини. Ця процедура простимулює розвиток бічних корінців.

Пересадка перцю в стаканчики. Зробіть невелике заглиблення в кожному стаканчику і помістіть в нього паросток. Акуратно ущільните грунт навколо рослини і полийте грунт. Після пересадки на 1-2 дня поставте горщики в прітенённое місце. У цей час важливо стежити, щоб температура повітря не опускалася нижче 20-22 градусів.

ВАЖЛИВО! Чи можна заглиблювати перці при пікіровки? Ні в якому разі не заглубляйте їх до сім'ядольних листочків. Паростки повинні опинитися в грунті на тому ж рівні, що і при сходах. Зайве заглиблення коріння загинє, а додаткових коренів на стеблі, як це відбувається у помідорів, на ньому не утворюється.

Як правильно пікірувати перець, фото нижче:

Догляд після пересадки

Як тільки ви пересадите розсаду в горщики, вона зупинить зростання на деякий час. Це нормальне явище, оскільки корінцях потрібно спочатку прижитися, щоб продовжити розвиток надземної частини.

Головне в перші 3-4 дні стежити за тим, щоб на рослини не потрапляло сонце і в приміщенні не було занадто жарко. Навіть якщо листочки злегка подвянут, не лякайтеся. Якщо ви пересадили перець правильно, він відновиться і продовжить розвиватися.

ВАЖЛИВО! Чи не перезволожуйте грунт в горщиках, навіть при перших ознаках обвисання листочків. Коренева система поки не здатна вбирати воду, і може почати загнивати.

Відразу після пікіровки не рекомендується поміщати розсаду перцю в теплицю. Залиште її на тиждень на тому ж місці, де вона стояла раніше. Перемістити саджанці в теплицю можна буде тільки тоді, коли вони відновлять тургор після пересаджування. В іншому випадку приживатися вони будуть набагато довше.

підживлення

Чим удобрювати розсаду перцю після пікіровки? Перші добрива можна внести тільки через 14-15 днів після пікіровки.

Скористайтеся будь-універсальної сумішшю для овочевих культур або спеціальними складами для підгодівлі розсади.

Якщо рослина розвивається правильно, то верхні, молоді листочки у нього будуть світло-зеленими, а нижні - темними.

ВАЖЛИВО! Чи не удобрюйте перець сумішами з великим вміст азоту або гноєм. Такі добрива негативно вплинуть на його розвиток.

Дотримання всіх правил пікіровки такого примхливого рослини, дозволить вам надалі отримати багатий врожай. Ми розповіли що таке пікіровка розсади перцю, як провести пікірування в домашніх умовах, коли краще це робити, приблизні терміни?

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування перцю: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті на тему розсади перців:

  • Правильне вирощування з насіння.
  • Як виростити чорний перець горошок, чилі, гіркий або солодкий в домашніх умовах?
  • Які бувають стимулятори росту і як їх використовувати?
  • Основні причини чому скручуються листя у пагонів, падає або витягується розсада, а також чому гинуть пагони?
  • Терміни посадки по регіонах Росії і особливості вирощування на Уралі, в Сибіру і Підмосков'ї.
  • Дізнайтеся рецепти добрив на основі дріжджів.
  • Вивчіть правила посадки болгарського і гострого перцю, а також як пікірувати солодкий?

Схожі Статті