Як спіймати бджолиний рій: вибір часу, місця і засобів

Спіймати рій бджіл - це дуже важка справа для новачка. Адже для цього потрібно мати великий досвід роботи з бджолами.

Для того, щоб їх зловити потрібно докласти багато зусиль, Вам знадобиться вирішити наступні питання:

1. Де брати цих самих бджіл, де їх шукати?

2. Чи здатні Ви самостійно це зробити, або Вам потрібен досвідчений помічник?

3. Якими засобами Ви будете ловити? Мова йде про спеціальні пастки, приманки, секрети і т. Д.

4. Що Ви будете робити, коли бджолиний рій вже спійманий, якщо Вам все ж вдасться виконати все правильно.

Звичайно, будь-хто скаже, що легше купити бджолині сім'ї у бджолярів. Але це затратно, та й піймання своїми силами і природним шляхом здатна зробити з Вас досвідченого бджоляра, відданого своїй справі!

На нашому сайті дізнайтеся про особливості робочих бджіл.

Читай тут де купити бджіл.

Секрети пристрій вулика //rusfermer.net/bee/inventar-ulei/ustroistvo/ustrojstvo-ulei.html.

Де взяти бджіл

Звідки рій бджіл може з'явитися і як зрозуміти, коли потрібно діяти?

Справа в тому, що коли настає так звана ройова пора, не всі, навіть найдосвідченіші пасічники здатні встежити за всіма бджолиними сім'ями.

Бджоли подібними до людей: адже молода сім'я живе окремо від своїх батьків, створюючи нову, а діти часто намагаються стати самостійними і залишають батьківський дім в ранньому віці. Так і молоді бджоли, коли відокремлюються від вулика батьків, прищеплюються неподалік. Цей момент і потрібно не упустити.

Є бджоли-розвідниці, які вибирають нове житло, облітаючи місцевість в радіусі 5 км. За це найновіше житло вони і можуть прийняти Вашу пастку!

Вибираємо місце для пастки

Місце для виставлення пастки не можна вибирати навмання. Описані в книгах по бджільництву методи дуже складно осмислити, так як вони можуть суперечити один одному і запитати Вас. Спробуємо розібратися.

Вся справа в тому, що у бджіл є своєрідні проходи, по яких вони йдуть в ліс в разі, коли вони не знаходять житла. Знайти такий прохід дуже складно, і якщо Вам це вдалося - пів справи зроблено!

А загальні ж правила розстановки пасток свідчать про те, що все залежить від місцевості: або це високі ялини, або узлісся - бджоли, в залежності від «проходу» можуть летіти куди завгодно.

Особливі правила злодійства у бджіл у власному вулику. Читайте на нашому сайті.

Правильне вирощування овочів у відкритому грунті //rusfermer.net/ogorod/plodovye-ovoshhi/vyrashhivanie-v-otkrytom-grunte.

Ставимо пастки для бджіл

Бджоли, подібно людям, схильні вибирати собі житло побільше. Маленька пастка їх навряд чи зацікавить.

Велика бджолина сім'я повинна «заселитися» в житло, обсяг якого не менше, ніж 50 літрів. У маленькі пастки якщо і залетять бджоли, то тільки в складі невеликої сім'ї.

Бджоли дуже вибагливі створення і їм не все одно, де жити. Відповідно, і пастки варто робити в залежності від обставин, погодних умов, мисливського місця і т. Д.

Пастки робляться з різних матеріалів, серед них: дерево, ДВП, картон, фанера, а також все, на що вистачить фантазії. Головне - щоб матеріал був міцним і закритим.

Отже, робимо пастку:

  • Виготовляємо дерев'яний каркас. Як вже говорилося, розраховуйте на потрібний обсяг.

  • Робимо пази під рамку і обшивають каркас за допомогою фанери або ДВП.

  • Прібейте цвяхами кріпильну дошку з мотузяною петлею: на цьому у Вас буде триматися сама пастка.

  • Кришку краще закріпити за допомогою шурупів. Так зручніше знімати.

  • Отвір, через яке бджоли будуть потрапляти в свій новий будинок, зробіть поменше, інакше є ризик того, що туди залетять «гості» побільше, наприклад, шершні.

  • Приділіть увагу засувці, обов'язково її встановіть. Так легше закривати пастку, коли туди залетять бджоли.

  • Пофарбуйте пастку. По-перше, це захистить її від зайвої вологи, а по-друге - стане хорошою маскуванням. Для маскування також можна оббити їй корою дерев: це додасть пастці природності.

Рекомендації для садівників: Бадан, посадка і догляд.

Вирощування декоративного лука //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/vyrashhivanie-tsvetov/dekorativnyj-luk-posadka-vyrashhivanie-osobennosti-uhoda.html.

Залучаємо бджіл в пастку

Існують різні способи залучення бджіл. Сучасні засоби пропонують використання спеціальних препаратів. Серед них - «Аміпіл» і «Апирой».

Перший призначений для того, щоб здійснити упіймання, залучення і запобігти зліт роїв на пасіках. Другий - для залучення і упіймання на пасіках.

Пересаджуємо рій у вулик

Одним з найвідповідальніших моментів є пересаджування бджолиного рою у вулик. Після того, як Ви принесли бджіл можна сміливо починати укомплектовувати вулик за допомогою вощини і сот, які встановлені в рамках.

Пересадку рекомендується робити в теплу безвітряну погоду. Бджоли при таких обставинах будуть спокійніші.

Нерідко бувають випадки, коли бджоли встигають налаштувати мов прямо в пастці, не дочекавшись переселення у вулик. Від цих мов не слід позбуватися: спробуйте пересадити їх прямо у вулик, адже не у бджіл пішло стільки праць.

Крім того, тим самим ви не послабити бджолиний рій. Щоб запобігти будівництво мов замість відсутніх рамок, доставте порожні рамки, це полегшить Вам процес пересадки.

Таким чином, в даній статті ми розглянули технологію лову бджолиного рою за допомогою пасток. Сподіваємося, що наші поради Вам допоможуть!

Схожі Статті