Як сушити яблука в електросушарці для фруктів: час, темпрературе, рецепти

З існуючих способів заготовки яблук найбільш зручним є користування спеціальними сушарками. На вулиці свіжому повітрі готувати яблука не завжди дозволяють погодні умови, а духовки часом пересушують.

У свою чергу спеціалізований прилад дозволяє регулювати грамотним чином температуру, так і в цілому процес. Крім цього і кількість, яке дозволяють заготовлювати сучасні сушарки разом, дуже приваблює.

Якщо з перевагами даного методу зрозуміло, то слід більш детально розібрати деякі подробиці.

Основні правила

Багато в чому якість заготовляється яблук залежить від підготовки яблук. У цьому плані корисно почитати статтю про підготовку яблук перед сушінням, де є можливість дізнатися, яким чином грамотно нарізати дані фрукти і деякі інші подробиці.

Існують різні версії щодо наявності або відсутності шкурки для процесу сушок.

Насправді різниці принципової тут не існує і залишати або очищати шкірку залежить від ваших особистих переваг.

Хоча в шкірці є багато корисних компонентів, паданку і подібні яблука доцільно почистити.

Сушка яблук в електросушарці не має на увазі повну відсутність вологи. Слід тільки зробити кількість вологи мінімальним, таким щоб процеси гниття не виникали в шматочках, але корисні компоненти залишалися. На дотик сухі яблука не ламкі, але що гнуться, а при стисненні волога на поверхні не виступає.

Користування електросушаркою згодом стає зручнішим, так як стає зрозумілим скільки яблук сушиться на кожному піддоні, як часто міняти їх розташування, скільки можливо підкладати. Загалом, тут не доцільно давати якісь загальні рекомендації, так як прилади багато в чому розрізняються.

Розумним радою є тільки враховувати основні параметри і використовувати напрацьований досвід в подальшому.

Інструкція по сушінню

Як сушити яблука в сушарці для фруктів? В цілому покласти нарізані шматочки і встановити певний режим не складає труднощів. Тим більше багато приладів мають індикатори для фруктів або більш точні, в тому числі і для яблук. Тут, здавалося б, не слід чогось додавати, але певні аспекти розглянути, проте, корисно.

тривалість

Скільки часу сушити яблука в сушарці? Намагайтеся підгадується самі тривалі періоди між 11 вечора і 7 ранку, так як в цей період тариф на електроенергію дешевше.

В цілому тривалість при потрібній температурі становить близько восьми годин, але не обов'язково дотримуватися таку тривалість без перерви і процес може відрізнятися, якщо підкладати, наприклад нові шматочки або змінювати розташування піддонів.

Відповідно зазначену тривалість можливо використовувати як орієнтир, але не в якості основного параметра.

Різна величина часточок, відмінності сортів, величина піддонів, що встановлюється температура, розташування яблук і їх кількість в сушарці - такі і безліч інших параметрів впливають на оптимальну тривалість.

Найбільш розумним є грамотна установка режиму і температури і сушка до готовності, яку визначають самостійно, а не за часом.

температура

Яка повинна бути температура сушки яблук в електросушарці? Якщо на приладі є можливість виставляти певну температуру, то слід встановлювати регулятор десь в межах 70-75 градусів за Цельсієм.

Звичайно, яблука зможуть висушитися швидше на 100-110 градусах (як правило, гранична температура на побутових сушарках) але вплив такої температури не зовсім розумно, тому що деякі корисні компоненти можуть виділитися зі шматочків.

Адже на температурі понад 100 градусів ви фактично кип'ятіть яблука, а при 70 градусах виявляється більш м'який вплив в цілому подібне природній сушці.

Так що, при якій температурі сушити яблука в сушарці, вибирати вам.

режим

Як сушити яблука в електросушарці? На багатьох приладах є можливість встановлювати режим сушки. Десь намальовані яблучка або просто фрукти та дано опису кожного режиму. При наявності такої опції слід скористатися оптимальним режимом для фруктів.

готовність

Після отримання певного досвіду з'являється навик дізнаватися готовність яблук з легкістю. Спочатку краще витрачати більше часу на визначення готовності.

Причому, як не важко зрозуміти, краще трохи недосушують і перевіряти готовність, ніж пересушувати, так як досушити ви завжди зможете, а ось пересушені яблучка важко доповнити потрібної вологою.

Добре висушений шматочок яблука не є ламким. Насправді сушені яблука володіють пластичністю, і вони зовні тільки злегка темніють.

Пересушувати фрукти не слід, як тільки вони почали трохи темніти і суттєво зменшилися в розмірі, потрібно перевіряти готовність.

З висушеного шматочка не виділяється волога, але м'якоть присутній і володіє яблучним приємним ароматом, білизною. Поверхня темніша і злегка коркообразном.

Про те, як користуватися електросушаркою для приготування сухофруктів з яблук, ви можете дізнатися з відео:

рецепти

Коротко опишемо послідовність дій в формі рецепта сушки:

  1. Яблука помити і нарізати (докладніше в статті про підготовку до сушіння) полуколечкамі або скибочками.
  2. Розкладаємо шматочки на піддонах сушарки, щільно, але так щоб шматочки не лежали один на одному.
  3. Заповнюємо піддони і встановлюємо їх в сушарку, виставляємо режим та температуру, таймер, якщо такий є.
  4. Періодично перекладаємо піддони (верхні з нижніми) для більш рівномірного висушування і перевіряємо яблука.
  5. Після закінчення витягуємо яблука з яких при натиску не виділяється більш сік, даємо трохи охолонути і перекладаємо в ємність зі скла або мішечок з натуральної тканини.
Зберігати приготовлені яблука слід в коморі або іншій частині житла прохолодною (але не холодною) і сухий, без наявності світла, перегріву і подібних факторів.

У цьому вам стане в нагоді наша стаття «Як зберігати сушені яблука, щоб в них не завелася міль: варіанти захисту».

підсумки

Приготовлені з використанням наведених рекомендацій яблука, можуть зберігатися близько пари років. Хоча іноді можуть пролежати і більше в залежності від сорту і умов. Як правило, дворічний період цілком оптимальний для заготовки яблук. Про те, як зберігати сушені яблука в домашніх умовах, читайте на нашому сайті.

Електросушарка в цьому плані корисний прилад, так як дає можливість витрачати мінімум часу і заготовляти яблука в досить значній кількості.

Після пари самостійних сушок яблук в електросушарці з'являється відповідний навик і процес оптимізується.

Можете зробити кілька пробних партій на різних температурах і з різною тривалістю, для того щоб визначити найкращий варіант.

Про те, як засушити п'ять кілограм яблук на зиму в сушарці, ви дізнаєтеся, подивившись цей відеоролик:

Схожі Статті