Як своїми руками зробити ремонт теплиці з полікарбонату? Покрокова інструкція

Все більшою популярністю користуються теплиці з полікарбонату. Кожен садівник повинен знати про те, що тільки лише правильної установки недостатньо для тривалої і безпроблемної експлуатації, а також який полікарбонат краще використовувати для теплиць.

Важливо і вчасно проводити ремонт конструкції, тим самим продовжуючи термін її служби і не допускаючи серйозних або невиправних поломок. Плановий невеликий ремонт - це завжди дешевше, ніж замінити цілі елементи конструкції.

Вчасно проведене обслуговування дозволить використовувати теплицю протягом декількох років. Як відремонтувати теплицю з дерева своїми руками з полікарбонату?

Як провести плановий ремонт?

Планове обслуговування теплиць починається з огляду всієї споруди. Огляд проводять два рази на рік. Перший раз - навесні, перед початком висадки рослин, другий - по завершенні сезону, восени. Також не забувайте про догляд за полікарбонатною теплицею взимку.

Кращий час для проведення такої роботи - ясний і сонячний день без опадів. Це вбереже деталі і елементи від небажаного потрапляння вологи, що може привести до подальших виходів з ладу.

Огляд потребують уважного обстеження всіх структурних елементів теплиці. В першу чергу, потрібно ретельно обстежити саме покриття на наявність на ньому помутнінь, здуття, тріщин, вм'ятин або будь-яких інших деформацій.

Слідом за покриттям оглядається каркас. Потрібно перевірити, чи не постраждав він за час простою, що не підмили чи опади опори, чи рівно встановлено каркасні вироби. На деталях могла з'явитися корозія, тоді їх потрібно зачистити і покрити шаром фарби.

При огляді каркаса знадобиться звичайний рівень. Їм можна перевірити стан споруди, вона повинні бути розташована строго горизонтально.

Якщо будь-яких недоліків виявлено не було, то можна приступати до використання. Перед цим потрібно помити парник з зовнішньої і внутрішньої сторони.

Полікарбонатні панелі чистять губкою або ганчіркою з теплою водою і миючими засобами без лугів або інших агресивних речовин. Після - обполоснути все чистою водою.

Перевірка міцності

Важливо переконатися в міцності та стійкості парника. Якщо необхідно підсилити теплицю з полікарбонату, то оптимально буде встановити обв'язувальні кільця по периметру. При необхідності посилити каркас, то зміцнювати потрібно зону біля основи споруди та по центру.

Також можна змонтувати несучі колони, які візьмуть на себе основне навантаження. Встановлювати їх рекомендується уздовж всієї теплиці з рівними проміжками не менше метра.

підготовка поверхні

Поверхні навіть найякісніших матеріалів з часом починають псуватися. Тому важливо приділити увагу очищенню поверхонь. Корозія, цвіль і інші освіти з часом можуть призвести до непоправної псування деталі.

При перших ознаках таких вад потрібно ретельно зачистити проблемну ділянку дрібнозернистим наждачним папером, потім - покрити антисептичним складом, лакофарбовим покриттям або антикорозійною емаллю.

Рекомендується періодично проводити фарбування всього каркаса. Це не тільки збереже його в цілості й захистить від корозії, але і поліпшить зовнішній вигляд всього парника. Найкраще підійде фарба для зовнішніх робіт, стійка до високої вологості, різних температурних режимів і впливу добрив і хімікатів.

Додатково зміцнити дерев'яні деталі можна покривши їх шаром епоксидної смоли, а поверх неї - нанести шар лаку або фарби.

Раптові поломки і незапланований ремонт

Однак навіть при проведенні регулярних перевірок і профілактик, не можна повністю виключити ймовірність будь-якої поломки. Залежно від характеру проблеми потрібно підбирати відповідні рішення. Ремонт теплиці з полікарбонату своїми руками необхідно провести якомога швидше, щоб не посилити проблему і встигнути підготувати парник до нового сезону.

Відремонтувати теплицю своїми руками допоможе відео нижче.

руйнування фундаменту

Поява подібної неполадки малоймовірно, але якщо подібне все ж сталося, то виправити ситуацію можна.

Підстава теплиці з бруса особливо схильне руйнувань, тому його потрібно періодично замінювати, на відміну від бетонного фундаменту. У такій ситуації конструкція повністю демонтується і збирається вже на новому підставі. Переважно зробити фундамент під теплицю з полікарбонату.

Якщо ж бетонний фундамент дав тріщину, то полагодити його теж можливо. Для початку потрібно виконати підкоп в місці поломки. Потрібно постаратися зробити все максимально обережно, щоб не збільшити тріщину.

Після цього потрібно залити щілину розчином. Заливати розчин необхідно до моменту, коли він перестане вбиратися.

несправності каркаса

Будучи основою конструкції, каркас піддається найбільшим навантаженням. Причиною поломок може стати крихкість матеріалу, неправильна його установка, порушення положення каркаса через підмив водою. При несвоєчасному обслуговуванні в деталях можуть утворюватися тріщини та інші деформації. Нерідко поломки каркаса пов'язані з впливом рясних снігопадів або поривчастого вітру.

Погнуті металеві деталі можна випрямити, а лопнули дошки замінити або прокляття поверх них цілі. Щоб уникнути поломок в подальшому, місце несправності краще додатково зміцнити.

Як і інші роботи, ремонт каркаса найкраще проводити в ясний і сухий день при температурі вище нуля.

поломки панелей

Пошкодження покриття не завжди вимагає заміни і можна виправити становище своїми руками.

Полікарбонатні панелі можуть трохи змінювати свою форму під впливом температур. У такому випадку досить перевстановити панель, залишивши невеликий зазор.

Якщо на полікарбонатною поверхні утворилися каламутні і затемнені місця, то потрібно повірити, щоб лист був встановлений захисним шаром назовні. Однак якщо пошкодження з'явилися на великій площі, то панель рекомендується замінити.

Якщо в сотах з'явилася волога, то покриття потрібно демонтувати, а потім продути і добре просушити.

Найскладнішою і неприємної поломкою є тріщини. Але і такі пошкодження можна виправити. Такі тріщини заливаються силіконовим або покрівельним герметиком.

Однак, якщо дірка велика, то єдиним виходом буде заміна всієї панелі. При цьому, якщо панель прямокутної форми, то можна вирізати пошкоджену фрагмент, а на його місце встановити цілий, зміцнивши при цьому шви.

Але у випадку з конструкціями арочної або іншої складної форми, буде потрібно заміна полікарбонату на теплиці. На час заміни полікарбонатну поверхню можна закрити плівкою, але варто враховувати, що це тільки тимчасова міра.

висновок

Сучасні технології подарували дуже зручний і практичний матеріал для теплиць. Тепер ви самі можете зробити садові теплиці з полікарбонату своїми руками. Такі парники здатні прослужити довго і ефективно, але за умови дотримання простих порад і регулярне проведення оглядів і планових ремонтів.

Регулярні перевірки вбережуть від великих витрат надалі. Більшість із них можна усунути своїми руками і не потребуватимуть великих витрат.

Схожі Статті