Як виглядає кімнатна квітка амариліс? Фото, опис будови

Амариліс (Amaryllis) - це кімнатна рослина, квітки якого мають дивовижний забарвлення і ніжний вишуканий аромат. Свою назву він отримав від відомого шведського вченого Карла Ліннея в 1753 році. Велику популярність рослина набула в країнах Європи, куди був завезений з Південної Африки. Жителі материка нагородили його іншими незвичайними назвами: «Гола дама», «Прекрасна пастушка» або «Безсердечна красуня німфа».

Як виглядає - опис

Зовнішній вигляд амариліса нікого не залишає байдужим. Великі квіти з різноманітною забарвленням приємно радують око і змушують задуматися про придбання тропічного виду рослини. Рослина чимось нагадує великий дзвіночок, його часто плутають з ліліями.

Характерною особливістю амариліса є приємний запах під час цвітіння, неймовірно привабливий екзотичний вид, завдяки якому він широко застосовується при створенні флористичних композицій.

Амариліс дуже токсичний, тому рослина потрібно тримати подалі від тварин і дітей.

фото

На фото ви можете побачити квітка, що росте в домашніх умовах:

А це фото амариліса Ворслея:

будова рослини

Розглянемо як влаштований амариліс.

цибулина

Цибулина дає початок зародження життя рослини. За формою нагадує велику грушу коричневого кольору, що не перевищує в діаметрі 12 см. Зовні покрита сухими лусочками, в пазухах яких щорічно утворюється від 1-до 4 діток. Випускає одна цибулина по 1-2 квітконоси, на якій з'являються квітки.

Чим більше розмір цибулини, тим більша кількість квітконосів вони можуть давати.

листя

Листя цієї багаторічної рослини темно-зеленого кольору, вузькі, гладкі, лінійної або ремневідной форми. Можуть досягати 70 см в довжину і 2-3 см в ширину. З'являються слідом за квітконосом і залишаються на ньому до наступного сезону. При підвищенні температури повітря, рослина може скинути листя.

До природного відмирання і висихання листя самостійно не прибирають.

стебло

Стебло рослини досягає у висоту 40-70 см, має округлу, сплюснутую або загострену форму, м'ясистий всередині. Його верхня частина прикрашена від 2 до 6 квітками, пелюстки яких мають загострені краю. Надземний стебло представлений безлистим квітконосом, листя утворюються після періоду цвітіння (чому немає цвітіння і як вплинути на появу бутонів, читайте тут).

квітка

Квітки своєрідною воронковідной форми за розміром не перевищують 8-10 см в діаметрі, біло-рожевого, оранжевого і червоного кольору, які розташовуються на довгому квітконосі. Пелюстки на квітці подібні один одному, і мають загострені краю.

Розрізняють амариліси по окрасу пелюсток і по формі квітки. Вони підрозділяються:

  • прості (немахрові) - з 6 пелюстками;
  • махрові - мають більше 9-ти пелюсток.

Махрові поділяються на підвиди:

  • напівмахрові - від 10-11 пелюсток;
  • махрові - від 12-17 пелюсток;
  • сверхмахровие - більше 18 пелюсток.

Про різноманітність амарилісів можна дізнатися тут.

Рослина цвіте не більше трьох тижнів, тому в цей період потребує рясного поливу і постійному освітленні. Тим, хто хоче вирощувати амариліси у себе вдома або на вулиці, корисними будуть статті про хвороби та шкідників, про догляд за рослиною взимку, виростити сорт беладона, про відмінності від гіппеаструма і про букети з рослини.

У чому відмінність від примули?

Примула - це багаторічна красиве трав'яниста рослина, яка отримала цікаву назву в народі: Барашик, великодні квіточки, талісмани щастя і ключики. Його цвітіння оживає ранньою весною. Квіти мають однотонний або двоколірний забарвлення, правильної зонтиковидной, кулястої та головчатой ​​форми. У висоту рослина не перевищує 30 см.

Незважаючи на схожість амариліса і примули, виділяють ряд зовнішніх ознак, за якими їх можна розрізнити:

  • Квітконоси примули набагато коротше, ніж у амариліса. У довжину вони не перевищують 20-30 см.
  • Листя у примули на відміну від листя амариліса, мають мініатюрну форму, сильно гофровані.
  • Квітки амариліса за розміром набагато більше, ніж у примули - їх діаметр може досягати 9 см. У примули діаметр квіток досягає не більше 3-4 см.
  • Форми і розміри пелюсток у амариліса мають однаковий вигляд. Коли у примули вони мають безліч різних форм, в залежності від їх виду;

Амариліс воістину дивовижна рослина, яка своїм різноманітним забарвленням, ніжними відтінками, приємним ароматом і великими квітами обворажівает домочадців і квітникарів. Тому, якщо ви вирішили його придбати, не сумнівайтеся, що зможете його виростити в домашніх умовах. При дотриманні нескладних правил догляду за рослиною і достатній увазі до нього він може послужити ароматним прикрасою квартири або дачного ділянки.

Схожі Статті