Як виглядають на фото клопи різних видів? Опис їх особливостей, місць проживання, чи становлять небезпеку для людини

Що таке клопи (Heteroptera)? Це членистоногі комахи, поширені по всій земній кулі. Їх можна розділити на підгрупи - деревні, хрестоцвіті, прісноводні і паразити.

До таких належить добре всім знайомий домашній (постільний) клоп, ще одна назва - побутової. Відомо понад 103 тисяч різних видів цих комах, які входять в 35 тисяч родин. Харчуватися вони можуть або деревним соком, або висмоктуючи кров у різних ссавців.

Основна тема статті - як виглядають клопи: фото, різновиди клопів, середовище проживання, особливості харчування. Дано поради як позбутися від клопів в квартирі.

види клопів

Список видів Росії налічує близько 2000 цих комах. Вони заселяють всю країну, від північних областей і до спекотного півдня. Найбільш відомий в країні, проте зі знаком «мінус», постільний клоп, який є кровосисних паразитом. Які бувають клопи? Крім нього, в природі мешкають червоні ( «жуки-солдатики»), деревні ( «жуки-вонючки»), водяні і багато інших видів.

плоскі

До плоским відноситься сосновий подкорного клоп. Він поселяється в соснових лісах, вважаючи за краще дерева віком від 9 до 25 років.

Під час харчування порушує ток поживних речовин по стовбуру, через що сосна починає кущитися, а хвоя жовтіє і обсипається.

Найбільших втрат приносить деревах, живуть в несприятливому середовищі, в міських і приміських лісопарках і лісах. Це пояснюється тим, що природного ворога даного комахи - комахоїдних птахів, або там немає взагалі, або вони зустрічаються в невеликих кількостях.

Дорослі комахи мають рудий колір тіла, аналогічний кольору кори сосни. Його довжина - 3, 5-5 мм. Форма тіла - плоска, у самок більш широка, ніж у самців. Виділяють характерний грушевий запах.

Зимують шкідники на землі, біля основи дерев. Навесні, ще до повного сходу снігу, вони прокидаються, піднімаються по стовбуру і ховаються в лусочках кори. Там вони харчуються, а влітку відбувається кладка яєць (до 28 штук від однієї самки).

Нижче фото клопа цього виду:

червоні

Найпоширеніший вид в Росії.

ДОВІДКА! Відомий також під назвами «жук-солдатик» або «жук-пожежник».

Найчастіше їх можна побачити на дерев'яних парканах, старих пнях, нижніх частинах дерев. Там вони відпочивають і чекають появи корму, а потім харчуються соком молодих зелених рослин.

Цей шкідник представляє собою комаха довжиною від 7 до 12 мм. На жорсткої спині завдано характерний червоно-чорний малюнок, через що його практично неможливо сплутати з іншими. Личинки дрібні, мають однотонний червоний колір і невеликими чорними точками. Ротової орган представляє собою хоботок, яким він пронизує рослина і смокче його соки.

Влітку червоні клопи розташовуються великими колоніями на сонячних, добре прогрітих поверхнях. Взимку йдуть в спеціально обране сухе тепле місце, де і проводять холодний період. Самка за один раз відкладає до 30 яєць, з яких через 1-1, 5 тижні вже з'являються личинки.

У харчуванні жуки-солдатики невибагливі, і можуть висмоктувати сік з будь-яких зелених рослин, які після таких дій перестають розвиватися, плодоносити і поступово засихають.

Солдатики - це не небезпечні для людини клопи, картинки яких ви бачите нижче:

деревні

Їх називають ще «жуками-вонючками» через неприємного запаху, який вони видають для захисту під час виникнення небезпеки або в період спарювання. Він зазвичай живе біля води, але дуже часто залітає і в квартири. Ніякої шкоди заподіяти людям жук-вонючка не може, але хто погодиться терпіти таке «неароматно» сусідство.

Деревне клоп - це комаха довжиною до 15 мм з жорстким панциром, під яким ховаються крила. Користується ними він не дуже часто, і лише коли впевнений, що зможе досягти багатьох кормових угідь. Влітку жук має світло-зелене забарвлення, який дозволяє маскуватися від ворогів серед листя. Восени спинка набуває бурого відтінку.

Молоді личинки, які вилуплюються з яєць, також мають плоске округле тіло зеленого кольору. Єдина відмінність - відсутність крил.

Шкідник невибагливий у виборі корму. Він може харчуватися листям, травою, злаками і ягодами. Дуже любить малину. У голодний період пошукові роботи не буде гидувати і залишками комах, які знаходить під опалим листям.

Фотографія клопа цього сімейства нижче:

водяні

Це великий загін, який включає в себе більше 700 видів. Всі ці комахи є хижаками і живуть в стоячій воді або річках з незначною течією. Найбільш відомі представники клопів цього виду - водомір і Гладиш.

Водомір - комаха з витягнутим довгим тілом, довжиною до 30 мм, яке пересувається по воді на трьох парах довгих тонких кінцівок. Воно утримується на поверхні води за рахунок сили натягу поверхні останньої.

На голові розташовуються вусики, що вловлюють найменші коливання. Харчується водомір комахами, що впали в воду, безхребетними, мальками риб. При цьому самі можуть бути атаковані рибами.

Гладиш - клоп з гладкою витягнутої спиною, на якій він ковзає по поверхні води. Як рухового апарату використовуються довгі задні кінцівки. Дихає він атмосферним повітрям, який отримує через спеціальні отвори в задній частині черевця, завжди виставленого з води.

Гладиш живуть в ставках, але під час перельоту на нове місце можуть тимчасово селитися в калюжах, бочках з водою. Харчуються комахами і членистоногими, мальками риб.

УВАГА! Ця комаха не представляє небезпеку для людини, але воно буде захищатися, якщо спробувати взяти його в руки, залишаючи дуже болючі укуси.

Поцелуйного

Триатомові - це вид комах, який мешкає тільки в Південній Америці. У народі їх називають «Поцелуйного клопи» або «ласкаві вбивці». Все тому, що при укусі ці паразити передають смертельне захворювання Шагаса.

Згідно зі статистикою, таким чином померло більше людей, ніж від укусів всіх інших комах. Тіло довге, лапи і ротовий апарат істотно витягнуті, порівняно з іншими видами.

Живуть паразити поруч з будинками, в господарських будівлях, норах. Вони можуть потрапити в житло на предметах, або залетіти самостійно. Укус не відчувається, тільки залишається невеликою сверблячий пухир. У виділеннях, які клопи залишають поруч з раною, містяться трипаносоми, які при розчісуванні заносяться в рану.

Хвороба розвивається безсимптомно, протягом декількох місяців інфекція вражає кісткову тканину і внутрішні органи. Смерть настає через 1-2 місяці. Вакцини проти хвороби Шагаса немає.

Фото цих маленьких клопів:

кровоссальні

Кровоссальні клопи є найнеприємнішими паразитами, які можуть селитися поруч з людиною. До них відносяться добре відомі приналежності (білизняні) паразити.

Це маленькі клопи, розміром 3-5 мм. У голодному стані вони мають плоске тіло, завдяки якому їх практично неможливо зловити або розчавити. Після закінчення харчування воно роздувається, витягується в довжину, набуваючи темно-бурий колір.

Вони селяться в складках меблів, під плінтусами, шпалерами та навіть в одязі, ведучи виключно нічний спосіб життя. Дуже швидко розмножуються. Живуть великими колоніями. Можуть переміщатися між квартирами, використовуючи канали електропроводки, вентиляцію, найменші щілини в стінах.

Кусають за відкриті частини тіла, залишаючи ланцюжком до 7 зудять відмітин на шкірі. Укуси не є небезпечними, але можуть викликати алергію, особливо у дітей. Тому дуже важливо своєчасно лікувати укуси клопів.

ВАЖЛИВО! Для знищення постільних клопів немає 100% -действенного способу. Найкраще звернутися в спеціальну організацію, що займається знищенням паразитів. Або потрібно поєднувати хімічні методи (аерозолі, спреї, порошки та крейда) з народними засобами.

Побутові клопи фото:

У світі відомо понад 100 тисяч різновидів клопів, з яких близько 2 тисяч можна зустріти в Росії. Серед них є травоїдні, хижаки і паразити.

Найбільш відомими є деревні клопи, яких називають «жуками-вонючками», червоні або «жуки-солдатики», водоміри і Гладиш, а також постільні (білизняні) клопи. Останні є дуже неприємними паразитами, що харчуються людською кров'ю.

Всі різновиди клопів з фото представлені в цій статті.

Схожі Статті