Як виглядають найнебезпечніші шкідники орхідеї фаленопсис? Їх фото і способи лікування квітки

Красиві квітучі орхідеї - це предмет гордості будь-якої господині. Однак недотримання правил догляду, невідповідні умови для життя і зростання можуть спровокувати різні захворювання.

А на ослаблених рослинах швидко з'являються шкідники, які знищують його за кілька тижнів.

Як боротися з такими нападками? Які шкідники найчастіше атакують фаленопсис? Про це розказано в даній статті.

Які паразити вражають ці квіти?

Довідка. Найчастіше шкідники виглядають як невеликі жучки, переважно мають білий колір.

Їх скупчення велике, тому, не помітити їх складно. Найчастіше орхідею атакує:

 • тля;
 • павутинний кліщ;
 • трипси;
 • червець.

В результаті їх впливу на листках, стеблах і кольорах утворюються уражені ділянки, які характеризуються коричневим кольором, сухі на дотик, а іноді, відбувається і зовсім розриви в тканини рослини.

У чому полягає небезпека?

В результаті впливу шкідників рослини перестають рости, сповільнюється процес забезпечення вологою і поживними речовинами, в кінці кінців, фаленопсис гине.

На початкових стадіях зараження листя починає втрачати вологу і швидко жовтіють, поступово закручувалася.

Якщо ви проведете рукою по поверхні листа, то виявите, що він повністю покритий склізской субстанцією. На стеблі ж починають з'являтися дивні горби, проколи, уражені місця, тому цілком ймовірно, що стебло може просто зламатися.

Всі ці перелічені явища говорять про те, що рослини піддаються впливу шкідників.

Які частини рослини вражають?

Як ми вже з'ясували, комахи починають з'являтися з самого коріння, найімовірніше, спочатку вони вибирають для життя субстрат. Саме там вони розмножуються, міцніють, після чого піднімаються вгору.

Тому, спочатку уражається коренева система фаленопсиса. А саме, завдяки корінню, рослина може харчуватися і отримувати поживні речовини з підгодівлі і рідини. Уражені корені не можуть вбирати вологу в належному обсязі, тому рослини починають стрімко жовтіти.

Важливо! Комахи починають підніматися по корінню, після чого їх на шляху зустрічають листя. Тому, листя, найближче розташовані до субстрату, уражаються в першу чергу.

Вони стають жовтими, млявими, на них з'являються сліди від укусів і темні плями.

Вже потім комахи піднімаються по стеблу і відправляються до квітів. Як правило, це вже остання стадія розвитку захворювання, після чого слід загибель рослини.

Як перевірити квітка на наявність шкідливих комах?

На жаль, багато хто нехтує такою простою процедурою, в результаті чого, наражають на небезпеку не тільки орхідею, а й інші квіти у себе вдома.

Перевірка проводиться досить просто.

 1. Для її здійснення вам потрібно дістати рослина з целофанового захисного пакета.
 2. Огляд починається з коренів, які напевно добре проглядаються крізь пластмасову тару. Подивіться, щоб вони були цілими, без гниття, а також засохлих кореневищ.
 3. Субстрат при цьому повинен бути однорідним, без слідів яких-небудь комах.
 4. Зверніть увагу на листя. Вони повинні бути здоровими, м'ясистим, яскраво або темно зеленого відтінку, без ознак нестачі вологи.
 5. Акуратно проведіть рукою по стеблу. Він повинен бути гладким, без стоншування, а також незрозумілих горбів в своїй структурі.
 6. Квіти повинні бути яскравими, пружними, щільно сидять.
Увага! Після того, як візуальний огляд завершений, добре пролийте орхідею водою. Якщо комахи дійсно є, то можливо вони будуть стікати з дренажної системи горщика разом з водою. У чистій рідині легко можна розгледіти шкідників.

Засоби для боротьби

Якщо ви виявили сліди шкідників на своєму рослині, не впадайте у відчай. У більшості випадків врятувати орхідею можливо. Однак, для цього потрібно застосовувати дієві методи боротьби. Розглянемо найефективніші.

хімічні

Найчастіше власники орхідей вдаються до хімічних препаратів. Вони діють швидко і здатні повернути здоров'я коханому квітці. Однак, використовувати такі засоби потрібно розумно і дуже акуратно. На жаль, велика ймовірність погубити рослина.

Якщо ж зараження рослин досягло свого апогею, і шкідники просуваються по стеблу рослини, то тільки в цьому випадку можна вдатися до другого класу небезпеки.

Використання засобу потрібно здійснювати в суворій відповідності з інструкцією. Не варто підвищувати кількість дозування, ігнорувати вимоги.

Досвідчені квітникарі радять новачкам купувати такі види препаратів:

 • інтавір;
 • Конфідор;
 • Фитоверм.

Якщо ж потрібно більш серйозна обробка, то в такому випадку потрібно вдаватися до вже більш токсичним засобів. Серед них:

 • Вертімек;
 • актеллик;
 • Карбофос.

Ці препарати більш сильні, а недотримання інструкції може завдати шкоди рослині. Будьте обережні.

народні

Довідка. Вдаватися до народним засобом досвідчені квітникарі рекомендують в разі, якщо ви тільки виявили сліди шкідників, однак, рослина ще не встигло постраждати.

Існують дієві способи, які ефективно борються з впливом шкідників:

 • Мильний розчин.

  1. Для виготовлення буде потрібно 1 л води кімнатної температури. Видавіть одну столову ложку рідкого мила і розмішайте в воді.
  2. Буде потрібно чайна ложка засіб для миття посуду. Для досягнення кращого ефекту рекомендується взяти господарське мило і попередньо потерти його на дрібній тертці. Розмішується розчин до однорідної консистенції. Їм добре потрібно промивати квітка, починаючи з коренів, що визирають з субстрату і закінчуючи квітками.
 • Настоянка з тютюну.

  1. Вам буде потрібно 50 г тютюнового пилу. Її потрібно залити одним літром кип'яченої води.
  2. Суміш настоюється 24 години.
  3. Добре процідіть і ретельно обприскуйте рослини 2 рази в день.
 • Настій з лука.

  1. Перетворіть цибулину в кашку за допомогою блендера.
  2. Залийте двома склянками окропу.
  3. Через кілька годин процідіть розчин і обробляйте їм рослини протягом тижня.

біологічні

Важливо! Багато квітникарі люблять саме біологічні препарати, так як вони не мають властивості накопичуватися в рослині, а їх ефект зберігається надовго. Крім того, вони провокують імунітет рослин і здійснюють захисну функцію природним шляхом.

Найпоширенішими вважаються наступні препарати:

 • Лепідоцид;
 • Немабакт;
 • Вертіціллін.

Види комах з фото і заходи боротьби

кліщі

Павутинний кліщ - це водій, який найчастіше можна зустріти на фаленопсис. Має жовтий окрас, рідше червоний. Швидко відкладає личинки.

 1. Для боротьби з ним необхідно видалити уражені листя.
 2. Частини рослини, які продовжують перебувати над землею, необхідно протирати губкою, змоченою в розчині Фитоверм.

трипси

Трипси найчастіше мають чорний відтінок, рідше зустрічаються в жовтому і червоному кольорі. Налічується понад 8 видів цих шкідників.

 1. Для того, щоб видалити стріпси, необхідно своєчасно влаштувати орхідеї рясний душ.
 2. Придбайте засіб Вертімек і обробіть їм рослини, дотримуючись інструкції.
Увага! Робіть профілактику, для цього необхідно робити суміш з води і оливкового масла, ретельно протирати листя.

белокрилка

Белокрилка вражає найчастіше листя і квіти. Тому, для позбавлення достатньо всього лише видалити уражені листя, а також квітконоси.

Довідка. Не забувайте постійно обприскувати рослини за допомогою настою з тютюну. При запущеній ситуації застосовуються хімічні засоби.

сисні паразити

Для боротьби з такою напастю необхідно застосовувати Перметрин або Фитоверм. Також, можна встановлювати спеціальні пастки з інсектицидами, які дадуть хороший ефект.

Не забувайте про обприскування мильним розчином.

попелиця

Попелиця не переносить господарське мило. Це прекрасно знають люди, що займаються власним городом, і захищають свої насадження від шкідників.

Важливо! Мильного розчину з господарським милом або дігтярним милом буде досить для того, щоб позбутися від попелиці.

нематоди

Нематоди виглядають як світлі і прозорі черв'яки, які досягають в довжину 2 мм. Побачити їх досить просто. Вражають кореневу систему і стебла.

Боротися з такою напастю можна за допомогою Декарису. Для цього одну таблетку препарату розводять в одному літрі води, після чого поливають грунт і обприскують рослини. Також, нематоди просто не виносять високих температур. Тому, квітки можна влаштувати душ з сорокаградусної водою.

мокриці

Мокриці часто атакують орхідеї, особливо, якщо ті перебувають у вологому приміщенні. У довжину вона може досягати до 1 см, має мармуровий відтінок панцира.

Увага! Для боротьби можна використовувати досить прості народні рецепти, які діють на мокрицю відповідним чином. Ідеально підходить розчин з господарського мила, яким потрібно періодично обприскувати орхідею до повного знищення комах.

борошнистий червець

Комахи має світло-коричневий або рожевий відтінок тільця, а в довжину сягає не більше 5 мм. Візуально їх виявити не так вже й складно. Схожа на волохаті кульки, які повільно пересуваються.

Для боротьби потрібно ручним способом прибрати всі кульки з листя і стебел.

Щитівка і ложнощитовка

У довжину ці шкідники досягають 5 мм. Мають світлий або темно-коричневий відтінок.

Довідка. Чоловічі особини мають крилами.

Лікування цього паразита необхідно починати з обробки за допомогою хімічних засобів. Найефективнішим є Актеллік.

Які методи знищення не можна застосовувати?

Багато власників орхідей допускають серйозні помилки, бажаючи позбавити рослини від шкідників.

Наприклад, починає часто і рясно поливати рослини, думаючи, що таким чином підвищать його імунітет і орхідеї самостійно позбудуться від шкідників. Насправді, водне середовище дає можливість шкідником розвиватися.

Ще одна помилка - це використання агресивних хімічних препаратів. Таким чином люди прагнуть швидше позбутися від шкідників, але насправді, гублять рослину.

Подальший догляд за рослиною

Підгодовувати на даному етапі рослини не варто. Зробити це можна через місяць з моменту, як ви позбулися від шкідників і рослина трохи спало на себе.

Необхідно купувати підгодівлю спеціально для фаленопсис. Також, не забувайте про створення необхідної температури і вологості навколо квітки.

Фаленопсис - дуже ніжне і крихке рослина. Воно не так часто може піддаватися нападкам шкідників. Однак якщо це сталося, діяти необхідно якомога швидше, щоб зберегти вашу улюбленицю і ні в якому разі не втратити її. Уважність необхідно проявляти ще на порозі магазину, так як в 80% випадків, квітка вже зараженим приносять в будинок.

Схожі Статті